Litoměřičtí mladíci dosáhli na první vítězsví v letošní sezóně. Na domácím ledě přestříleli své vrstevníky z Mostu. Dramatické střelecké dostihy skončily výhrou Stadionu, ačkoliv ještě v úvodu třetí třetiny ztrácel na hosty tři branky.

8. kolo

8:7

2:1, 2:5, 4:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 3. Bočkaj (Zeman), 6. Krátký (Winnerlich, Landa), 22. Richter, 33. Landa (Minka), 48. Richter (Bočkaj), 51. Minka (Winnerlich), 54. Zeman (Komár), 57. Landa - 14. Nedrda (Burda), 22. Nedrda (Jehlík), 24. Jehlík (Průša), 25. Nedrda (Pejša, Burda), 28. Seifert (Vladař, Pejša), 35. Vladař (Seifert), 44. Rameš. Rozhodčí: Novák - Biedermann, Ptáček. Vyloučení: 8:11, navíc Vávra, Rameš a Chmelíř (všichni MOS) 10 minut OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Haisl (Damašek) - Ševic, Pirunčík, Živnůstka, Winnerlich, Richter, Komár - Hanzlíček, Minka, Zeman, Bočkaj, Krátký, Lauko, Landa, Kraus, Šmíd, Kloc, Hamerský

HC Most: Mohelnický (Šulovský) - Pejša, Chmelíř, Smolík M., Průša, Vávra, Rameš, Laminger, Drda, Nedrda, Willert, Jonáš, Burda, Smolík J., Vladař, Matys, Hošek, Marek, Jehlík, Seifert

Úvod zápasu byl pro domácí nadmíru vydařený. Hosté se provinili špatným střídáním a v nabídnuté přesilovce přišla první branka utkání. Otevřenou obranou Mosteckých se prohnal Jan Bočkaj a forhendovým blafákem otevřel skóre. Litoměřičtí v letošní sezóně ještě nevstřelili více než dva góly a toto své maximum naplnili již v šesté minutě, dalo se tedy očekávat, že budeme svědky střeleckého probuzení litoměřických střelců. Winnerlichovu střelu ještě bránící hráči zblokovali, odražený puk si ale našel Tomáš Krátký a rozvlnil síť mostecké branky.

Hosty však začátek zápasu příliš nezaskočil a hra byla na rozdíl od skóre vyrovnaná. Snížení vybojoval ve 14. minutě Tomáš Nedrda, kterého nechali domácí obránci zcela osamoceného před Haislem. Obě mužstva předváděla rychlý útočný hokej, ve kterém také nebyla nouze o důrazné souboje. Jedním z nich byl ještě v první části střet Winnerlicha s Vladařem ve středním pásmu.

Ve 22. minutě nabídli domácí Mosteckým vyrovnání. Tomáš Nedrda si připsal svůj druhý gól, když stál na konci akce 2 na 1. O pouhých osmnáct sekund později však byli opět o krok napřed Litoměřičtí. Přesnou střelou k pravé tyči se prosadil Dominik Richter.

Obrany obou mužstev byly stále otevřeny dokořán, čehož střelci na obou stranách nadále využívali. Ve 24. minutě se na brankovišti nejlépe zorientoval Robert Jehlík a Most podruhé vyrovnal. O pouhou minutu později pak hosté poprvé zažili vedení v utkání. Po odrazu kotouče od bránících hráčů se počtvrté rozsvítilo červené světlo za brankou Jaroslava Haisla, trefa byla připsána Tomáši Nedrdovi, který tak ještě v první polovině zápasu zaznamenal hattrick. Do druhé sirény se skóre měnilo ještě třikrát. Po zásazích domácího Michala Landy a hostujícího Karla Seiferta s Rostislavem Vladařem tak byl stav po čtyřiceti minutách 4:6.

Po sedmé brance Mostu z hole Ladislava Rameše to s domácími vypadalo zle. Co však předvedli litoměřičtí mladíci v příštích minutách, si budou hráči Stadionu dlouho pamatovat. Velkou stíhací jízdu odstartoval ve 48. minutě svým druhým gólem Dominik Richter, který střelou od modré čáry využil dvojnásobnou přesilovku. V polovině třetího dějství přiblížil Litoměřice na dostřel jedné branky domácí kapitán Lukáš Minka. Běžela 54. minuta, když se domácímu mužstvu podařilo vyrovnat. Tomáš Zeman zapsal sedmý gól svého týmu po úspěšném rychlém brejku. Krátce poté, co Litoměřičtí ubránili početní převahu Mostu, pak dokonal velký obrat svého týmu Michal Landa. Na časomíře právě svítil čas 56:46 a stav 8:7, který už domácí udrželi. Spolu se zvukem závěrečné sirény tak mohla propuknout radost z první dramatické výhry litoměřických dorostenců v letošním ročníku.

Pavel Zuziak: HC Stadion Litoměřice

Utrpěli jsme první vítězství, ale bylo krásné. Pro trenéra je zápas 8:7 asi dnem otevřených dveří, ale i takové zápasy jsou. Jsem rád, že i za stavu 4:7 jsme dokázali výsledek zvrátit a čtyřmi góly utkání vyhrát. Myslím si, že jsme víc chtěli a bojovali. Vítězství je pro nás zasloužené.