Kalich Arena

Parkování


Klikněte pro velký obrázek do nového okna

Informace o Kalich Areně

Kalich Arena byla otevřena 10. května 2010. Původní zimní stadion postavený v 70. letech nevyhovoval potřebám moderního sportoviště a za vydatného přispění Regionálního operačního fondu Severozápad prošel celkovou rekonstrukcí a dostavbou. Výsledkem je moderní a výborně vybavený sportovní areál sloužící mnoha sportovním odvětvím. Komplex se skládá z několika částí:

  • hala pro lední a inline hokej s kapacitou 1 750 míst k sezení
  • víceúčelová tělocvična pro sálový fotbal, tenis, volejbal, nohejbal apod.
  • tělocvična pro judisty
  • posilovna
  • rehabilitační linka – sauna, pára, vířivka, masáže
  • ubytovna se 40 lůžky s možností rozšíření o přistýlky
  • restaurace pro ubytované sportovce
  • klubovna s audiovizuální technikou
  • šatny pro sportovce
  • VIP salónky

K aréně je přidružen i dostatek parkovacích ploch vč. kamerově střežených a uzamykatelných parkovišť. Celý objekt je pod neustálým kamerovým dohledem, který je napojen i na okruh městské policie. Areál také splňuje nejpřísnější požarní a ekologické požadavky.

Ledová plocha má rozměry 59,5 a 29,5 metrů a odpovídá standardům IIHF. V letním provozu je zde umístěna plocha pro inline hokej, která se dá využívat i k sálové kopané. K ledové ploše samozřejmě patří potřebné příslušenství – osvětlení s výkonem 1 500 lux (splňuje podmínky pro televizní přenosy), moderně vybavené šatny pro sportovce a rozhodčí, hlediště s kapacitou 1 750 sedících diváků. Celý prostor je odvětráván vzduchotechnikou, která slouží k udržení příjemné teploty prostředí pro diváky a sportovce i v zimních měsících.

Hlediště na severní straně je osazeno 1 750 sedačkami. Součástí tribuny jsou sociální zařízení pro návštěvníky vč. tělesně postižených, pokladny a občerstvení s přilehlým rozsáhlým ochozem. Dění na ledové ploše je možno sledovat také ze dvou balkónů umístěných v jižním rohu budovy a z VIP salónků nad střídačkami.

Areál nabízí kromě ledové plochy také další sportoviště.

Velká tělocvična je určena pro mnoho halových sportů, např. tenis, fotbal, volejbal apod., jsou zde k dispozici cvičební pomůcky. Rozměry 35 x 19 m zaručují dostatečný prostor i pro početnější skupinu sportovců, kteří mají své šatny ihned u vchodu do haly. Povrch tělocvičny tvoří speciálně připravený taraflex.

Menší tělocvična o rozměrech 17 x 12 m je vybavena žíněnkami pro nácvik bojových sportů. Nachází se na západní straně stavby a okny je vidět na ledovou plochu. Obě tato sportoviště jsou také odvětrávána.

V prvním patře je umístěna rehabilitační linka skládající se ze sauny, páry, vířivky, odpočívárny a masážní místnosti. Kapacita sauny a páry je patnáct lidí, vířivou vanu může využívat až deset osob najednou. Veškerá technologická zařízení jsou na nejmodernější úrovni.

Objekt nabízí také recepci, ze které se personál stará o pohodlí návštěvníků, a příjemnou vstupní halu s dostatkem míst k sezení, velkoplošnou obrazovkou pro sledování sportovních přenosů a možností popíjení nápojů z automatů umístěných v blízkosti této haly.

Areál nabízí také ubytování ve 20 prostorných dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V případě potřeby je ubytovací kapacitu možno rozšířit o přistýlky. Maximální počet ubytovaných je 60 osob. Pokoje jsou umístěny v prvním a druhém patře budovy. Do těchto prostor je možné využít i výtah, především pak u osob se sníženou tělesnou pohyblivostí.

Pro ubytované slouží restaurace v prvním patře, která je určena k servírování snídaní, obědů a večeří. Po celý den jsou ve vstupní hale v provozu automaty nabízející nápoje a drobné občerstvení.