Informace o lize

Herní model pro sezonu 2023/2024

Druhá nejvyšší soutěž zná herní podobu pro soutěžní ročník 2022/2023.

Chance liga se po minulé sezoně, kdy sestoupila čtveřice klubů, vrací ke svého tradičnějšímu modelu. Poté, co v první lize skončila Kadaň a následně sestoupily celky Ústí nad Labem, Havířova a Benátek, čítá nový ročník čtrnáct týmů. A to včetně nováčků ze Zlína a Pardubic B, jež nahradily Vrchlabí.

Jednotlivé celky proti sobě budou hrát čtyřkolově (dvakrát doma, dvakrát venku) ve dvaapadesáti zápasech základní části, které určí, kdo se podívá do play-off, jaké týmy si zahrají předkolo a který celek sestoupí.

Tabulka po základní části rozhodne o dalších zápasech. Týmy na 1. až 6. místě postoupí přímo do čtvrtfinále. Týmy ze 7. až 10. místa budou válčit v předkole play-off o další dvě místa pro vyřazovací část. Předkolo se bude hrát na dva vítězné zápasy a začne 3. března. Následné čtvrtfinále je plánováno na tři vítězná klání a úvodní zápasy odstartují 8. března.

Semifinále a finále se bude hrát tradičně na čtyři vítězné zápasy. Tým, který skončí na posledním čtrnáctém místě, sestupuje z Chance ligy. Celek, jenž zvítězí ve finále play-off, nastoupí do baráže o Tipsport extraligu. A to s klubem, co skončí v nejvyšší hokejové soutěži na 14. příčce po základní části a na čtyři vítězné duely.

Hlavními hracími dny Chance ligy zůstávají středy a soboty, vložená kola budou na programu v pondělí. V období Vánoc se odehrají dvě kola. V úterý 27. prosince se od 18 hodin představí Stadion v Šumperku a ve čtvrtek 29. prosince zakončí Litoměřice kalendářní rok domácím zápasem proti Dukle Jihlava. Základní část pak skončí 1. března.