Informace o lize

Herní model pro sezonu 2023/2024

Druhá nejvyšší soutěž zná herní podobu pro soutěžní ročník 2023/2024.

Chance liga se po minulé sezoně, kdy sestoupil Šumperk, pokračuje v tradičním modelu. Nový ročník čítá čtrnáct týmů, a to včetně nováčka ze Znojma.

Jednotlivé celky proti sobě budou hrát čtyřkolově (dvakrát doma, dvakrát venku) ve dvaapadesáti zápasech základní části, které určí, kdo se podívá do play-off, jaké týmy si zahrají předkolo a který celek sestoupí.

Tabulka po základní části rozhodne o dalších zápasech. Týmy na 1. až 6. místě postoupí přímo do čtvrtfinále. Týmy ze 7. až 10. místa budou válčit v předkole play-off o další dvě místa pro vyřazovací část. Předkolo se bude hrát na dva vítězné zápasy. Následné čtvrtfinále je plánováno na tři vítězná klání.

Semifinále a finále se bude hrát tradičně na čtyři vítězné zápasy. Tým, který skončí na posledním čtrnáctém místě, sestupuje z Chance ligy. Celek, jenž zvítězí ve finále play-off, nastoupí do baráže o Tipsport extraligu. A to s klubem, co skončí v nejvyšší hokejové soutěži na 14. příčce po základní části a na čtyři vítězné duely.

Hlavními hracími dny Chance ligy zůstávají středy a soboty, vložená kola budou na programu v pondělí. V období Vánoc se odehrají dvě kola. Ve pátek 29. prosince od 17:30 přivítá Stadion Jihlavu. Základní část pak skončí 1. března.