Kališníci ve třetím semifinále play-off Chance ligy podali skvělý výkon a vzali si zpět vedení v sérii! Stadion šel do vedení zásluhou využité přesilovky a náskok už nepustil. Hattrickem se blýskl Filip Kuťák, dvěma brankami přispěl Lukáš Plos a Litoměřice na horké zlínské půdě jasně zvítězily 5:1.

SF3

1:5

0:0, 0:2, 1:3

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 40:15 Salmio (Paukku, Salonen; 5/5) – 32:38 Kuťák (Svoboda; 5/4), 37:40 Plos (4/5), 41:05 Plos (Sihvonen; 5/5), 54:58 Kuťák (Svoboda; 5/5), 56:45 Kuťák (Svoboda, Vitouch; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Polák, Otáhal. Diváci: 5861. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:32 (12:9, 13:11, 11:12). Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Sedláček, Gago, Köhler – Salmio, Holík, Paukku – Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Sedlák.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Tomek, Pavlák – Žmola, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Vitouch, Cikhart.

Stadion začal třetí semifinálový duel velmi aktivně, ve 2. minutě ujížděl sám na branku Jakub Žmola, kterého ale domácí obránci dojeli a mladý kališník nezakončil ideálně.

Na druhé straně došlo k přečíslení dva na jednoho, Jesse Paukku se snažil tečovat kotouč před brankou, to se mu ale nepovedlo a puk brankovou čáru nepřekročil.

Necelé dvě minuty před koncem první třetiny ujel sám do útočného pásma Costa, ale jeho střelu z pravého kruhu Daniel Huf dobře viděl a s přehledem ji vyrazil.

Na začátku druhé periody se několika skvělými zákroky blýskl Oldřich Cichoň. Na druhé straně byl po delším tlaku v dobré střelecké pozici na modré čáře Patrik Husák, který mířil k levé tyčce domácí branky, ale Huf zasáhl vyrážečkou.

Ve 25. minutě litoměřickým fanoušků zatrnulo. Petr Ton byl v rohu za Cichoňovou brankou tvrdě naražen na mantinel a zdravotníci ho z ledu odvezli na nosítkách.

Na konci 32. minuty k nelibosti domácích fanoušků došlo k prvnímu vyloučení a na trestnou lavici zamířil Zdeněk Sedlák a kališníky čekala přesilová hra. V ní si skvělou příležitost vytvořil Filip Kuťák, který z prostoru mezi levým kruhem a modrou čárou vymetl šibenici domácí branky.

Po vstřeleném gólu čelil Stadion dvěma oslabením a zejména to druhé se mu skvěle vydařilo. Hosté ujeli dva na jednoho a Lukáš Plos z levého kruhu přesně zacílil do horního rohu zlínské klece.

Do poslední dvacetiminutovky Berani vstoupili gólem. Mikko Salmio trefil tyčku Cichoňovy klece, od které se kotouč odrazil za brankovou čáru.

Kališníci na inkasovaný gól bleskově odpověděli. Riku Sihvonen zpoza branky nahrál před ní, kde byl úplně volný Lukáš Plos, jenž vsítil svou druhou branku v zápase.

Stadion neusínal na vavřínech a stále se tlačil do branky. Do mezikruží dostal přihrávku Tomáš Tomek, proti kterému ale Huf předvedl skvělý zákrok.

Na kostce svítil zbývající čas 5:31 a Berani si vyžádali oddechový čas. Daniel Huf zůstal na střídačce a domácí to zkusili v šesti. To se jim ale vymstilo. Po krásné kombinaci dovezl kotouč do prázdné klece Filip Kuťák a také se stal dvoubrankovým střelcem.

To ale ještě nebylo vše. Filip Kuťák znovu pálil a tentokrát se puk odrazil od Paukka a litoměřická dvaaosmdesátka zkompletovala hattrick.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Určitě jsme měli trošku v hlavách to druhé semifinálové utkání, ale snažili jsme se na to nemyslet. Chtěli jsme hrát zodpovědně, trpělivě, což se nám dařilo. Povedlo se nám využít přesilovku, dostali jsme se do vedení, druhý gól byla krásná individuální akce. Trošku mi zatrnulo, když jsme inkasovali hned na začátku třetí třetiny, ale rychle jsme odpověděli. Odskočili jsme a pak už jsme si to pohlídali. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."