10. 5. 2024 | Klub

Probíhá 10. ročník Běhu pro hospic, na startu budou i kališníci

Jubilejní 10. ročník benefičního Běhu pro hospic odstartoval. Účastníci se mohou zapojit buď do virtuálního běhu, nebo toho reálného. Veškeré výtěžky z této akce poputují na konto Hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích. Na startu závodu, který se uskuteční v sobotu 18. května, tradičně nebudou chybět ani kališníci. Přidejte se k nim a podpořte dobrou věc!

Už podesáté se uskuteční charitativní Běh pro hospic, který tradičně nabízí spoustu zážitků, ale hlavně finanční podporu litoměřického Hospicu sv. Štěpána. V letošním roce půjde znovu o kombinaci virtuálního a reálného běhu, kterého se zúčastní i kališníci. Záštitu nad 10. ročníkem převzal prezident České republiky Petr Pavel.

Virtuální běh

Zúčastnit virtuálního běhu se můžete od 1. do 17. května kdykoliv a kdekoliv. Zapojit se můžete nejen během, ale i chůzí, plaváním, jízdou na kolečkových bruslích, na kole, koloběžce, v podstatě jakoukoliv sportovní aktivitou. Virtuální běh můžete začít po dokončení registrace a zaplacení startovného, které je pro dospělého 400 Kč a pro děti a mládež 100 Kč. Pokud chcete podpořit tuto charitativní akci ještě více a chcete mít památku na tento ročník, můžete si zakoupit tričko s motivem Běhu pro hospic. Symbolické startovní číslo vám přijde do emailu a po skončení celé akce dostanete i diplom. Pokud se chcete zapojit během, můžete si zvolit jakoukoliv trasu, nebo můžete využít některou z doporučených tras.

Běh naživo

Reálný běh se uskuteční v sobotu 18. května a startovat se bude přímo u Hospicu sv. Štěpána během dopoledne. Běžci si mohou vybrat ze tří tras (3 km, 6 km a 10 km). Kilometrová trasa je připravená pro děti do 10 let a veterány. Děti do 6 let a vozíčkáři mají k dispozici půlkilometrovou trasu okolo hospicu. Výše minimálního startovného je pro dospělé 400 Kč a pro děti od 80 do 250 Kč podle věku. Dospělí mohou zaplatit i doporučené startovné ve výši 550 Kč nebo dobrosrdečné ve výši 1000 Kč. Veškeré informace o Běhu pro hospic naleznete na webových stránkách.