V posledním přípravném utkání v domácím prostředí kališníci přidali třetí výhru v řadě. Ačkoli to byli Pražané, kteří otevřeli skóre zápasu, Litoměřice dokázaly otočit a nakonec vyhrály 4:2. Poprvé se v kališnickém dresu prosadil Pavel Kordule, a to rovnou dvakrát.

Příprava

4:2

0:0, 3:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 28. Kordule (Costa, Korkiakoski), 30. Ton (Costa), 35. Kordule (Černohorský), 50. Guman (Kuťák) – 24. Kulda (Průžek), 56. Eliáš (Brož, Hrdinka). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Juránek, Maštalíř. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Husák, Pavlák, Tomek, Böhm – Hrabík, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Kordule – Cikhart, Vitouch, Vopat.

HC Slavia Praha: Pittr – Eliáš, Hrdinka, Stejskal, Holý, Žovinec, Křepelka – Průžek, Žejdl, Kulda – Všetečka, Slavík, Strnad – Slavíček, Havrda, Brož – Labuzík, Tichý, Simon.

Hned ze začátku první periody vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Tomáš Guman, ale jeho dělovku zablokoval jeden z hostů. Do větší šance se dostala i Slavie, jejíž hráči ale s dorážkou neuspěli.

Krátce po polovině první dvacetiminutovky se faulem vysokou holí provinil David Aubrecht, a Slavia tak měla k dispozici druhou početní výhodu v zápase. V ní si tvořila mnoho šancí, největší příležitost k otevření skóre měl exkališník Josef Slavíček, jenž pálil z levého kruhu. Pařík ale dokázal zasáhnout.

O chvíli později si k pravé tyčce najížděl Marek Slavík a snažil se vymíchat si domácího gólmana, ten si proti němu ale povyjel a šikovně mu kotouč vypíchl.

Na první branku si diváci v Kalich Areně museli počkat až do 24. minuty. Nadšení z ní ale rozhodně nebyli, jelikož puk skončil za zády Lukáše Paříka. Kališníci sice hráli přesilovou hru, ale Edgars Kulda si ve středním pásmu prohodil jednoho z domácích obránců, vydal se sám na branku, a i když si Pařík proti němu povyjel, zakročit nedokázal.

V čase 27:38 už se ale mohli radovat i podporovatelé Litoměřic. Kališníci se dostali do situace tři na jednoho, na konci povedené kombinace byl Pavel Kordule, jenž zakončil k odkryté levé tyčce slávistické branky a připsal si první trefu v dresu Stadionu.

Ve 30. minutě jásaly ochozy Kalich Areny podruhé. Petr Ton dostal od zadního mantinelu přihrávku přesně mezi kruhy a ve vlastním oslabení trefil pravý horní růžek Pittrovy svatyně.

Dvě vteřiny před koncem 35. minuty vedl Stadion už o dvě branky. Byl to znovu Pavel Kordule, který usměrnil puk za Pittrova záda. Od modré vypálil Jakub Černohorský a střelec první kališnické branky kotouč těsně před gólmanem tečoval.

V čase 49:23 se rozvlnila síť za brankářem v červeném dresu počtvrté. Tentokrát skóroval Tomáš Guman, jenž dostal perfektní přihrávku od Filipa Kuťáka. I sešívaní se ale do konce základní hrací doby zvládli prosadit. Filip Eliáš z levého kruhu trefil levou tyčku, o kterou se kotouč odrazil za Paříkova záda.

Slavia to v posledních dvou minutách zkusila bez brankáře, navíc s výhodou přesilové hry, ale kýžené trefy nedočkali. Ani nařízené trestné střílení, které absolvoval Jiří Průžek, sešívaným nepomohlo a se Stadionem znovu padli.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice) „Začal bych od konce, byla to dobrá výhra, která se nerodila vůbec lehce. Začátek jsme měli špatný, nebylo to od nás dobré, byli jsme nedůslední ve všech situacích. Předváděli jsme hru kde bylo málo síly, málo rychlosti, málo dovedností. Nebylo to na té úrovni, která by nám dovolila vyhrát. Pak se to zlepšilo, povedly se dvě, tři akce a malinko se to převalilo na naši stranu a pak už jsme byli schopni dopředu být nebezpeční. Co se týče defenzivy, tak tam jako bývalý obránce vidím ještě nedostatky, na kterých budeme pracovat."

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha) „Odehráli jsme slušnou první třetinu a akceptovatelnou třetí. Bohužel ta druhá byla průšvih, úplně jsme vypadli z role a domácí asi zaslouženě vyhráli. Jestli chceme být úspěšní, tak musíme do hokeje zapojit také černou práci, která nám v zápase chyběla. Pokud do našeho hokeje nezapojíme zblokované střely a osobní souboje, tak prostě úspěšní nebudeme."