30. kolo

2:3

1:0, 0:2, 1:1

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Pazourek (Drobný, Lobo), 56. Vlček (Pazourek, Mendl) – 25. Popek (Chmel, Zajan), 31. Dyrynk (Neruda), 44. Neruda. Rozhodčí: Jan Doležal – Václav Guth, Jaroslav Kuřítko. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Zelený (Spáčil) – Lobo, Mendl, Motl, Semrád, Vlček "A", Krajcigr – Pazourek, Ludvík "C", Mäki, Kittler, Křížek, Přibyl, Hubert, Drobný, Polák.

HC Stadion Litoměřice: Března (Holý) – Chmel "A", Winnerlich, Krýsl, Šikner, Zedek, Spišák, Brandejský, Popek, Zajan "A", Ransdorf, Dyrynk, Neruda, Kratochvíl, Kolíček, Kauschitz, Krátký.

Hosté měli výborný vstup do utkání. Hned v první minutě se Pavel Zajan dostal s pukem za bránu, kde si rozhýbal brankáře a zkusil zakončit kolem tyče, Martin Zelený však jeho pokus dokázal vykopnout svým betonem. Následně ještě nebezpečně dorážel Lukáš Ransdorf, ale domácí gólman byl i tentokrát úspěšný. I další obrovskou příležitost měly Litoměřice, když Tomáš Kolíček od zadního mantinelu našel mezi kruhy volného Radka Kauschitze, který jen těsně netrefil vzdálenější tyč. Vzápětí tak udeřilo na druhé straně. Jiří Drobný posunul puk ze středu na levé křídlo Davidu Pazourkovi, jenž z kruhu zamířil přesně nad vyrážečku Dominika Březny.

Vedení Rebelů smazal Stadion ve druhé třetině. Lukáš Popek se dostal ke střele z mezikruží a puk zamířil nad Zeleného lapačku. Domácí se mohli znovu ujmout vedení, když David Pazourek zpoza brány přihrával před brankoviště Jaromíru Vlčkovi, jeho střelu do odkryté klece ale zablokoval bránící hráč nohou. Martin Zelený vyřešil svým zákrokem obrovský závar v brankovišti, poté ale Vít Neruda vyhrál vhazování na Tomáše Dyrynka, jenž střelou z první vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu domácí svatyně. V závěru měli ještě Havlíčkobrodští šanci, David Hubert, Matias Mäki ani Dušan Mendl však puk do sítě nedostali.

V úvodu třetí periody se radovaly Litoměřice z navýšení svého náskoku, když se na modré čáře napřáhl Vít Neruda, jehož rána se těsně před bránou odrazila od hole domácího beka a skončila nad ramenem Martina Zeleného. Hosté se hnali do další šance, Vít Neruda ale nedosáhl na dorážku po střele Lukáše Ransdorfa. V brejku se pak objevil Tomáš Kolíček, který po narážečce se spoluhráčem mířil pod horní tyčku, tam se ale bleskově mihlo rameno Martina zeleného a puk rozvlnil jen ochranou síť. Rebelové ještě vykřesali naději na bodový zisk po trefě Jaromíra Vlčka a zkusili hru bez brankáře, skóre už se ovšem neměnilo.

Ladislav Fixa (HC Rebel Havlíčkův Brod): S mužstvem Litoměřic jsme se už v nadstavbové části setkali potřetí. Věděli jsme, že je to soudržné, bojovné mužstvo, které drží při sobě, dostává málo gólů a má rychlý přechod do útoku. Nicméně první třetinu jsme odehráli velice slušně, tak jak jsme si představovali. Možná že kdybychom ji vyhráli větším rozdílem, než jednobrankovým, nikdo by nemohl říct ani půl slova. Měli jsme tam dvě nebo tři tutové šance, ale bohužel tak to v hokeji chodí, nedáš – dostaneš. Druhou třetinu jsme podle mě zaspali a ta rozhodla o osudu celého utkání. Soupeř byl bruslivější, chtěl víc hrát, byl agresivnější, tlačili se do brány, byly tam neskutečné dorážky před bránou a z toho jsme dostali dva góly. Cením si na mančaftu, že jsme se ve třetí třetině zvedli, i za nepříznivého stavu jsme chtěli dát gól, vyrovnat a bodovat. Bohužel se nám to nepodařilo, ale za takovou houževnatost a bojovnost jsme mužstvo pochválili. Samozřejmě chyběli hráči, jako jsou Chlubna, Kuchta, Brebera, Němec, a proto si dnešního výkonu ceníme.