Hokejisté Litoměřic vyrazili do boje na led Pirátů z Chomutova. V pořadí již čtvrtý vzájemný souboj obou týmu přinesl jasnou výhru domácího celku. Piráti se dostali do vedení už 17 vteřin po úvodní buly zásluhou Lukáše Endála. Dvoubrankový vedení domácím zařídil Jakub Grof a Kališníci tak prohráli první třetinu 2:0. Ve druhé části utkání padla pouze jedná branka, za Piráty se trefil Zdeněk Ondřej. Litoměřice snížily ve 43. minutě zásluhou Martina Tvrzníka, byli to však domácí, kteří měli poslední slovo v utkání. Čtvrtý a konečný zásah do Přikrylovy brány přidal Jan Heřman. Stadion tak z Chomutova odjel s prázdnou.

50. kolo

4:1

2:0, 1:0, 1:1

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Endál (Seman, Kraft), 6. Grof (Pulpán), 27. Ondřej (Procházka, Hruška), 51. Heřman (Ondřej, Diviš) - 43. Tvrzník (Rindoš, Lenc) . Rozhodčí: Wágner - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2430. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Piráti Chomutov: Duba (Řehoř) - Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Endál - Hafenrichter, Procházka, Hruška - Jíra, Sikora, Hromas - Heřman, Diviš, Ondřej - Fiala

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Meravý) - Boháč, Kříž, Drábek, Dudáš, Evan, Ketner, Martinka, Holomek - Šinágl, Bojer, Kafan - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Slížek, Horčička - Rindoš, Lenc, Tvrzník

Domácí do zápasu vlétli jako blesk a radovali se hned po sedmnácti vteřinách. Seman se prodral do útočného pásma, poslal kotouč před branku a Lukáš Endál ho tečoval přesně pod víko hostující svatyně.

Hosté byli obdrženou brankou značně rozhozeni a na jejich hře to bylo vidět. Ačkoliv si dokázali vytvořit několik šancí, skórovat se jim nepodařilo. Ba naopak. Nabídli Pirátům přesilovou hru pěti proti třem a v jejím samém závěru, kdy Holomek naskočil na led, udeřili podruhé. Jakub Grof se napřáhl a na jeho dělovou ránu umístěnou přesně k tyči nedokázal Přikryl reagovat.

Litoměřičtí ale měli v první třetině také několik výborných šancí, hlavně ve velmi dlouhé přesilovce pěti proti třem. Na trestné lavici se v krátkém sledu vystřídali Hafenrichter, Sikora či Mrázek a hráči stadionu mohli hrát celkem necelé tři minuty ve dvojnásobné početní výhodě. Ačkoliv dokázali několikrát Dubu v brance Pirátů ohrozit, nepovedlo se jim skórovat a to ani Rindošovi, který měl tutovou šanci, ale svou střelu nenamířil úplně přesně, skončila na tyči.

Do prostřední části vstoupili Litoměřičtí s vervou a Belay trefil již po půlminutě hry tyč. Naopak na druhé straně se předvedl i Petr Přikryl, který byl po celý zápas značnou oporou svého celku. Na začátku 27. minuty se domácí fanoušci marně dožadovali branky, střela Milana Krafta skončila na spojnici tyčí.

Ale o pár vteřin později se mohli modrobílí přecejen radovat. Přikryl v brankovišti byl trochu zmatený, stál u tyče a kotouč se dostal ke Zdeňku Ondřejovi, který hostujícího brankáře překonal.

Hosté se moc nedostávali do zakončení a když už se dostali až před Dubu, ten je svými zákroky zabrzdil. Stejně jako Lence, který ve vlastním oslabení ujel domácí obraně, ale na brankáře, který přišel do Chomutova z ruské KHL, nevyzrál.

Na začátku poslední části byli Litoměřičtí hodně aktivní a to se jim vyplatilo. Rindoš našel svou přihrávkou na zadní tyč volného Martina Tvrzníka, který zavěsil do odkryté klece.

Hosté byli brankou nabuzeni, ale k dalšímu skórování jim nepomohla ani přesilová hra. Naopak domácí Piráti svou šanci proměnili. Přesně v polovině závěrečné části se Diviš prodral přes dva hráče do útočného pásma a kotouč po pár přihrávkách skončil u Jana Heřmana, který střelou nad lapačku prostřelil Přikryla.

To byl poslední hřebíček do rakve pro hráče z Litoměřic, kteří se na více než na jednu větší šanci již nezmohli. I přes prohru mají Litoměřice velkou šanci na postup do play-off, což by byl pro nováčka jistě velký úspěch.

Jan Votruba (Piráti Chomutov) - Měli jsme výborný vstup do utkání a celkem brzy jsme vedli 2:0. V první třetině náš dobrý výkon přibrzdily časté a zbytečné fauly. Na druhou stranu zas musím říct, že jsme dobře bránili. Navíc v přesilovkách nám výborně zachytal brankář Duba. Co se týče druhé třetiny, tam jsme byli také hodně v útočném pásmu a myslím si, že Litoměřice měly štěstí. Mužstvo totiž musím pochválit za šance, které tam měli. Bohužel jsme z nich dali pouze jednu branku. Do třetí třetiny jsme si řekli, že musíme ten výsledek hlavně udržet a nebudeme útočit. Měli jsme tam ale pár hrubých chyb, kterých soupeř dokázal využít. V záběru jsme pak předvedli dobrou kombinační hru, zakončenou pěkným gólem. Zasloužené tři body.