Třikrát a dost. Po třech výhrách nad týmy z elitní osmičky přišla porážka v derby. Stadion dlouho držel se Slovanem krok a ještě před třetí třetinou bylo vše otevřené. Dvě branky Daniela Boháče v závěrečném dějství však rozhodly o výhře Lvů nad Litoměřicemi 3:0. Po pěti brankách do sítě Pirátů se tentokrát hráči Stadionu neprosadili a odjíždějí ze Zlatopramen Areny bez bodu.

38. kolo

3:0

0:0, 1:0, 2:0

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 30. Čermák (Sklenička, Třetina), 42. Daniel Boháč (Gureň, Pazourek), 46. Daniel Boháč (Pazourek, Gureň). Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2 537. Střely na branku: 51:22 (11:6, 24:10, 16:6). Průběh utkání: 3:0. Zakázaná uvolnění: 7:7. Ofsajdy: 3:2. Vyhraná vhazování: 40:27 (9:7, 16:13, 15:7).

HC Slovan Ústí n.L.: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Dan Růžička, Dominik Boháč - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Lev - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Čurilla, M. Čermák.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Holomek, Smetana, Martinka, Vobořil, O. Kříž, Dudáš, Ketner – Loskot, Belay, M. Novák – Rudovský, Slížek, Jaroslav Hašek – Lenc, Šinágl, Gengel – P. Horčička, Kafan, M. Tvrzník.

Jako první zahrozili domácí. Na trestné lavici seděl Dudáš a Lvi měli výhodu první přesilové hry. V její první polovině vytrvale pálili na Přikrylovu branku, ale hostující brankář odolal, zbývající okamžiky domácí přesilovky už Stadion odehrál na ústecké polovině.

Do poloviny prvního dějství se obě mužstva střídala v nepřesnostech. Kombinace v tu chvíli nebyla tím, co by oba týmy zdobilo. Pouze ojediněle se musel Petr Přikryl natáhnout po střele ze střední či dlouhé vzdálenosti. Jeho protějšek Vladislav Koutský zůstával dlouho bez práce a vyrušil jej až průnik Nováka po pravém křídle a následná střela z kruhu.

Skóre se mohlo měnit v 11. minutě. Čurilla se protáhl kolem Kříže po levém křídle do útočného pásma a v situaci 2 na 1 předložil přihrávku na pravém kruhu najíždějícímu Čermákovi. Přikryl však zlikvidoval jak jeho střelu bez přípravy, tak následnou dorážku Treilleho z mezikruží. Další velká šance přišla v 15. minutě a znovu si ji vytvořili domácí. Holomek přišel v obranném pásmu o puk a z mezikruží tvrdě pálil opět Miloslav Čermák. Kotouč z jeho hole ovšem prosvištěl vedle pravé tyče hostující branky.

Také Litoměřičtí však ukázali, že se umí dostat do nebezpečné útočné akce. Nejprve domácí obraně unikl Lenc, několik okamžiků po něm zahrozil mezi kruhy Šinágl. Oba ale ztroskotali na připraveném brankáři Koutském, který jejich výpady zlikvidoval. V závěru úvodní dvacetiminutovky usedli na trestnou lavici také Lvi. Při Hořavově vyloučení mohl tvrdě pálit z pozice na modré čáře Holomek, ale jeho pokus skončil v ochranné síti.

Po přestávce se vrhli do útoku aktivněji hosté. Největši šanci měl Slížek, který zkusil štěstí bekhendovou střelou z prostoru před brankou, ale neuspěl. Na útočný výlet se vydal také Ondřej Holomek. Svůj průnik po levém křídle zakončil až před Koutským, který však včas utěsnil mezeru mezi svými betony.

Podobně jako v utkání s Chomutovem, také dnes se do samostatného nájezdu dostal Ladislav Gengel. Nevedlo se mu však jako proti Pirátům. Zkusil prostřelit Koutského mezi betony, ten však srazil své chrániče a kotouč zastavil. Domácí se vzchopili až ve 27. minutě. Pazourek poslal z levé strany prudký pas na Daniela Boháče najíždějícího před branku, který se pokusil tečovat puk mimo Přikrylův dosah. Hostující brankář si však jeho pokus pohlídal, stejně jako Pazourkovu střelu z mezikruží o pár okamžiků později.

Diváci ve slušně zaplněné Zlatopramen Areně si museli počkat na první branku až do poloviny zápasu. Většinu z nich, tedy domácí ústecké fanoušky rozjásal ve 30. minutě Miloslav Čermák. Sklenička tvrdě vypálil z levé strany a právě Čermák byl nejblíže ke kotouči, který Přikrylovi vypadl, a dorazil jej do odkryté sítě. Střelec první branky zápasu byl při chuti. Krátce po svém zápisu do listiny střelců mohl přidat další, ale Přikryl tentokrát zasáhl pozorně. Jeho průnik ze 34. minuty hostující brankář také zlikvidoval. Ústecký forvard přešel přes obránce Kříže a bekhendem zkoušel zasunout puk k pravé tyči, ale ztroskotal na připraveném Přikrylově betonu.

Hosté nevyužili ve druhé polovině druhého dějství přesilovku a naopak po jejím skončení nebídli početní výhodu Lvům. Ti nebyli od jejího využití daleko, když na brankovišti několikrát zahrozil Třetina, vše ale litoměřická obrana v čele s Petrem Přikrylem ustála. Do kabin však po druhé siréně odcházeli za stavu 1:0 spokojenější Ústečtí.

Závěrečná dvacetiminutovka nezačala pro Stadion nejlépe. Ve 42. minutě nahodil od modré na Přikrylovu branku Gureň a Daniel Boháč tečoval puk mimo dosah litoměřického gólmana. Lvi tak odskočili již na rozdíl dvou gólů. Ještě v téže minutě přišlo vyloučení hostů, ale šance si vytvořily obě strany. Šinágl nejprve zblokoval střelu od modré a úháněl za volným pukem, Koutský však u něj byl dřív. Po jeho rozehrávce se mezi kruhy dostal Roubík, ale zamířil jen do brankáře Přikryla.

Již ve vyrovnaném počtu hráčů přišel další úder Slovanu. Ve 45. minutě posunul Pazourek Daniela Boháče do souboje tváří v tvář Přikrylovi, kterého domácí útočník prostřelil svou druhou brankou v zápase přesnou trefou nad lapačku. Šance na obou stranách v následujících minutách ubylo. Akce, které si obě mužstva vytvářela, končily většinou ve středním pásmu.

Pět minut před koncem základní hrací doby se zdálo, že Ústečtí přidají další branku. Jakub Lev projel nikým nehlídán až k Přikrylovi, který jej ale betonem vychytal. Slovan už v těchto chvílích dohrával utkání v klidu a Litoměřičtí se zřídka dostávali z obranného pásma. Další gól Lvů měl na holi v 57. minutě veterán David Pazourek, ale z levého kruhu netrefil odkrytou branku. Nic to však neměnilo na výhře jeho týmu nad Litoměřicemi v poměru 3:0.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Přesvědčili jsme se v předchozích utkáních, že zápasy s Litoměřicemi jsou těžké s otevřeným koncem. Měli jsme dva špatné vstupy do první a druhé třetiny, kdy jsme soupeři nabídli několik šancí. Zápas jsme nakonec zvládli velmi dobře a pokud bychom si nekomplikovali koncovku, tak jsme mohli dát více gólů. Musím potvrdit, že Litoměřice hrály velmi dobře dozadu. Hosté pokrývali dobře střední pásmo a dělalo nám to dvě třetiny problém překonat. Udrželi jsme čisté konto, a to je dobrá vizitka celého mužstva."

Jindřich Setikovský (HC Stadion Litoměřice): "Půl zápasu jsme byli více než vyrovnaný soupeř. Za stavu 0:0 na začátku druhé části měl Gengel samostatný nájezd na Koutského. Myslím, že kdyby gól dal, zápas by se pravděpodobně vyvíjel trochu jinak. Do tohoto okamžiku jsme hráli dobře, ale v závěru nás soupeř přestřílel a přehrál zkušeností. Nemáme se za co stydět, protože jsme odehráli v Ústí nad Labem dobrý zápas. Ústečtí Lvi doma hrají dobře a moc soupeřů zde nevyhrává. Na rozdíl od našeho mužstva dokáže Slovan šance proměnit a my s tím máme problém. Tři šance jsme si vytvořili a je škoda, že jsme je neproměnili. V Ústí nad Labem jsme podle mě zanechali dobrý dojem."