3. kolo

13:4

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: Kloc, Krátký, Zeman, Kulda . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Stadion Litoměřice: Šimon Sklíba, Víťa Damašek (40) Petr Kloc, Petr Ševic, Jára Vandas, Tomáš Krátký, Honza Řezníček, Marek Kopřiva, Tomáš Zeman, Vojta Kulda, Vašek Melichar, Michal Landa

K zápasu do KV jsme dorazili oslabeni o nemocného Lukáše Minku, Kubu Nebřenského a Adama Pirunčíka. Když ještě osmá třída dorazila pouze v devíti lidech a Petr Šmíd tak musel osmákům vypomoci, zůstalo nás pouze 10, což je na zápas se soupeřem typu KV žalostně málo, zvlášť když ten nastoupil se 16 hráči. V první třetině jsme celkem nečekaně byli jasně lepší a vytvořili jsme si minimálně 10 gólových šancí. A i když první gól padl do naší sítě už v čase 1:50, kluci výborným výkonem a bojovností v čase 11:15 (Kloc) vyrovnali a na konci první třetiny už vedli 1:3 (Krátký (12:30), Zeman (17:31)). Ve druhé třetině se hra nejdříve vyrovnala a začalo se ukazovat, že v deseti se takový zápas hrát nedá. Soupeř nejdříve v čase 21:18 snížil na 2:3. Poté si svou slabou chvilku vybral gólman, když si v rozmezí 35 sekund nechal dát dvě branky (23:09, 23:44). Stále více bylo vidět, že klukům ubývají rychle síly, což vyústilo ve dva další góly v naší síti. Po druhé třetině tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:3. Po přestávce na úpravu ledu jsme vystřídali brankáře, což se ukázalo jako nešťastné rozhodnutí. Když se pak ještě hned na začátku třetiny zranil Jára Vandas, pokračovali jsme pouze v devíti. Do této chvíle kluci ještě věřili v možný obrat a bojovali ze všech sil. Když ale z prvních čtyř střel na branku padly 3 góly (42:49, 43:39, 43:56) a skóre se tak změnilo na 9:3, psychicky je to položilo a někteří na hru rezignovali. Pak už bylo o výsledku rozhodnuto a další góly soupeře (44:55, 46:31, 49:35, 53:35) výsledek měnily jen opticky. V závěru se svého gólu dočkal i Vojta Kulda (57:54) a změnil tak výsledek na konečných 13:4.