KVA

2:1

1:0,1:1,1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 8. Šimončič (Gillar), 60. Šimončič (Cerman)- 27. Červenka J. (Brodský, Bouda). Rozhodčí: Vláčil - Kopal, Vízner. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Froněk - Purma, Horáček, Gillar, Michajlov Š., Vlček, Slaboch - Salač, Cerman, Šimončič - Gudera, Votrubec, Pavlata - Heřman, Fiala, Smolík

HC Baník Sokolov: Švagr - Voráček, Pýcha, Vilhelm, Červenka R., Galajda, Závorka, Holub, Hudák, Formánek, Brodský, Bouda, Hajdu, Červenka J.

Svěřenci trenérů Daniela Tvrzníka a Jiřího Ransdorfa vstoupili do utkání nebojácně, ale ani na jedné straně se nikdo do výraznější střelecké pozice nedostal. Až v 8. minutě ujel po pravém křídle při vlastním oslabení Michael Šimončič a jeho střela překvapila hostujícího brankáře. V dalším průběhu první části již žádná branka nepadla a domácí odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina nabídla přítomným diváků také pouze jednu branku, to když v 27. minutě zapomněla litoměřická obrana před brankou osamoceného Jana Červenku, který dokázal z otočky bekendovou střelou prostřelit jinak výborně chytajícího Václava Froňka.

Do třetí části nastoupila obě mužstva s vědomím, že domácím stačí k zajištění postupu remíza a podle toho hra také vypadala. Hosté se dostali do jednoho samostatného úniku, ale všechny jejich pokusy spolehlivě likvidoval Froněk. V čase 58,44 si Sokolov vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře. Tento tah ale skvěle využil opět Šimončič a dovezl puk do prázdné branky. Mohly tak vypuknout oslavy historického postupu do dorostenecké ligy!