KVA

4:2

1:1, 1:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC DAG Rokycany

branky: 4. Salač (Purma), 36. Pavlata (Purma), 45. Šimončič (Horáček), 58. Fiala (Purma) - 32., 44. Vyloučení: 10:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 51:21.

HC Stadion Litoměřice: Froněk - Purma, Horáček, Gillar, Michajlov, Vlček, Slaboch - Salač, Cerman, Šimončič, Pavlata, Votrbuec, Gudera, Smolík, Fiala, Heřman

Druhý díl letošní dorostenecké kvalifikace odstartoval v opatrném tempu. Domácí byli svazováni nervozitou a ta jim často bránila v souvislejších akcích. Již od prvních minut se však hromadily trestné minuty na obou stranách. První branku vsítili ale domácí, kteří svůj důraz dokázali uplatnit nejlépe ve čtvrté minutě. Zdeněk Purma před brankou tečoval střelu jednoho z útočníků a Tomáš Salač už měl snadnou práci s dorážkou do prázdné branky. Do kabin ale po prvních dvaceti minutách neodcházelo ani jedno mužstvo ve vedení. Ještě do přestávky totiž srovnaly Rokycany a stanovily tak remízu po první třetině 1:1.

Ani ve druhé části se domácí příliš nezbavili nervozity, ale měli štěstí, že soupeř nedokázal mnohá zaváhání potrestat. V brance mužstvo držel nad vodou Václav Froněk. Opět ale padly dvě branky, po jedné na každé straně. Za domácí se prosadil v samostatném nájezdu Radek Pavlata, když zvyšoval na 2:1, ale Západočeši opět dokázali nalézt odpověď. Druhá třetina tedy skončila opět remízou a závěrečná dvacetiminutovka slibovala napínavý závěr.

Bojovalo se o každý kotouč a nikdo nehodlal darovat soupeři body, které budou rozhodovat o případném postupu. Přibývaly přesilové hry a s nimi i střelecké příležitosti obou mužstev. Díky tomu hra postupně získávala dlouho postrádaný náboj kvalifikačních bojů. Gólově se však dokázali prosadit již pouze domácí borci, konkrétně Šimončič a Fiala. Hosté z Rokycan se v závěru ještě pokoušeli hrát takzvaně vabank, ovšem nedokázali s osudem duelu nic udělat. Litoměřičtí dorostenci tak mohli oslavovat další dílčí úspěch na vytoužené cestě do první ligy dorostu.