Nábor mládeže

Letak

Proč začít hrát hokej?

  • Důvodů je mnoho. Naučím se bruslit, získám sílu, vytrvalost, rychlost, zlepším koordinaci.
  • Zvýším si sebevědomí, naučím se soupeřit a osvojím si pravidla fair play.
  • Naučím se zvládat i mnoho dalších sportovních aktivit jako je běhání, skákání, speciální obratnost, plavání.
  • Hry jako je fotbal, basketbal, florbal, hokejbal a další jsou běžnými sporty, kterým v tréninku věnujeme pozornost, doplňujeme tak hokejové dovednosti a rozvíjíme všestrannost.
  • Nejdůležitější je však zábava, kterou hokej poskytuje.
  • Dovednosti, které se naučím, podpoří to, co se učím doma a ve škole.
  • Týmová spolupráce, rozdělení úkolů, vzájemná podpora, to jsou vlastnosti, které uplatním ve svém životě.
  • Pravidla fair play a respekt vůči ostatním patří mezi základní hodnoty v rámci ČSLH. ČSLH se snaží neustále tyto hodnoty propagovat, jak mezi hráči, funkcionáři, rozhodčími, tak i rodiči a fanoušky.
  • Děti se učí mnoha novým a zábavným dovednostem.
  • Hokej je nejrychlejší týmová hra na světě.

Hokej je kolektivní sport.
Být součástí mužstva je nádherný pocit. Hokejisté jsou kamarádi a učí se zároveň disciplíně a zodpovědnosti, hráči musí spolupracovat a vzájemně se podporovat.

Hokej je bezpečná hra.
Žákovský hokej není profesionální kontaktní sport. V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do kvalitní výzbroje, která je ochrání. Výzbroj se dá pořídit i za velice rozumnou cenu.

Hokej baví celou rodinu.
Hokej je nádherný sport na dívání a fandění, během zápasů je mnoho příležitostí poznat nové lidi a spřátelit se. Hokej hrají holky i kluci. I rodiče si hokejové zápasy svých dětí užívají, přátelí se a společně fandí…

Hokej není drahý sport.

Výzbroj si u nás lze půjčit. Příspěvky se platí od druhé třídy. Nábor je celoroční, ideální věk pro začátek je 4-6 let. Tréninky jsou 2x až 3x týdně ve všední dny a o víkendové kurzy bruslení.

Kontakty

Domin Vladimír šéftrenér mládeže 607 994 254
Zuziak Pavel hlavní trenér kurzu bruslení 728 613 414
Kejmar Miroslav zapůjčení výstroje 777 214 930

Již několik let spolupracujeme s mateřskými školami při základní výuce bruslení.


Milan Hnilička, Michal Birner nebo třeba Martin Škoula. Tito tři hokejisté mají společného víc než jen M na začátku křestního jména. Všichni tři totiž nastartovali své úspěšné kariéry v dresu litoměřického Stadionu.

Hokej v Litoměřicích má tradici již téměř 70 let. Nicméně za tu dobu klub prodělal nespočet podstatných změn. Od změny názvu, až po povedenou rekonstrukci místní Kalich areny. Ta byla dokončena v roce 2010 a nutno říct, že díky ní arena pěkně prokoukla. „Zázemí je tady skvělé, v létě tady trávím hodně času,“ pochvaluje si český reprezentant Michal Birner.

Kromě ledové plochy, která je v provozu od července do dubna, mají hráči k dispozici tréninkové centrum sloužící k funkčnímu posilování, víceúčelovou tělocvičnu nebo třeba umělou plochu pro nácvik střelby. Není tedy divu, že místní arenu nevyužívají jen hráči Stadionu. „Hostili jsme zde například finále extraligy juniorů, reprezentační zápasy a soustředění nebo třeba Slovan Bratislava,“ vyjmenovává ředitel klubu Jan Fišera.

Moderní zázemí litoměřické arény momentálně využívá kromě A-týmu hrající Chance ligu i jedenáct žákovských a mládežnických týmů. „V současné době se staráme o více než 200 dětí,“ vypočítává Fišera. „Máme tady vyškolený tým odborníků a trenérů, kteří se o děti starají. A to nejenom na ledě, ale i mimo něj se jim snažíme připravit ucelený program,“ doplňuje trenér mládeže Vladimír Domin.

O děti v Litoměřicích pečují kvalifikovaní trenéři, kteří mají za úkol zasvětit děti do tajů hokeje stejně tak dobře, jako před lety naučili hokejovému řemeslu Michala Birnera. „Jsem pyšný, že jsem tady odsud a že jsem hokej začal hrát právě tady. Hokej se tu dělá dobře a na to, jak je to malé město, je tu o něj velký zájem,“ zdůrazňuje na závěr český reprezentant a mistr extraligy s Libercem.