Kališníci v 17. kole Chance ligy nestačili na Třebíč a pod Radobýl se po dlouhé době vrací bez bodu. Stadion se sice dvakrát dotáhl na nerozhodné skóre, avšak minutu před koncem zápasu se trefil Malý a přisoudil tři body Horácké Slavii. Litoměřičtí tak po osmi výhrách v řadě zapsali porážku.

17. kolo

3:2

1:0, 0:1, 2:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 03:22 Bittner (Štebih, Bořuta; 5/3), 52:12 Dočekal (Psota; 5/5), 58:55 Malý (Ferda; 5/5) – 32:24 Krutil (Jícha, Korkiakoski; 5/4), 56:45 Toman (Sihvonen, Husák; 5/5). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Kotlík, Augusta. Diváci: 841. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:34 (15:10, 14:9, 14:15). Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Ferda – Frömel, Kučera, Horváth – Michalčuk, M. Svoboda, Stehlík.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Jícha, Chlubna – Korkiakoski, Costa, Cikhart – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.

Na první gól se v Třebíči nečekalo dlouho. Stadion šel hned v úvodu do tří a domácí toho využili. Od modré vypálil Štebih a puk usměrnil za záda litoměřického brankáře Ladislav Bittner. V polovině třetiny měl velkou šanci Přemysl Svoboda. Hostující útočník dostal skvělou přihrávku od Korduleho, ale tváří v tvář Mičánovi neuspěl.

V 16. minutě se v dobré střelecké pozici mezi kruhy objevil Husák, ale trefil pouze pravý beton domácího gólmana. Na druhé straně ujel v oslabení Kučera, který však bekhendem nedokázal zasunout puk do branky. V posledních vteřinách první části hry byl zcela sám na pravém kruhu Toman a Mičán předvedl zákrok lapačkou.

Na začátku prostřední části hry šel Stadion znovu do čtyř. Nejprve pálil z otočky Dočekal a Cichoň zasáhl betonem, následně ve velké šanci promáchl Ferda. V čase 32:24 kališníci vyrovnali. Michael Krutil obdržel přihrávku na modrou a jeho prudká střela zápěstím skončila v pravém horním rohu branky.

Vzápětí měl velkou šanci Malý, který to v přečíslení vzal na sebe, ale z pravého kruhu vysoko minul. Tři minuty před koncem mohl poslat Třebíč znovu do vedení Bittner, který však ani nadvakrát nepřehodil pravý beton Cichoně. Litoměřický brankář se vyznamenal i o pár chvil později, kdy si v nepřehledné situaci našel puk a zabránil dorážkám domácím hráčům.

Ve 48. minutě předvedl doslova zázračný zákrok Cichoň. Před jedním z domácích hráčů byla úplně prázdná branka a litoměřický brankář skokem zachránil Stadion od inkasování. V čase 52:12 šla Horácká Slavia do vedení. Martin Dočekal se dostal k puku na pravém kruhu a střelou k bližší tyči překonal hostujícího brankáře.

Kališníci více jak tři minuty před koncem odvolali brankáře a tento risk se vyplatil. V nepřehledné situaci na hranici brankoviště se k puku dostal Matěj Toman a kotouč skončil v síti. Minutu před koncem základní hrací doby šli domácí znovu do vedení. První střelu Jakuba Malého ještě Cichoň vyrazil, avšak na dorážku už byl krátký.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Věděli jsme o síle Litoměřic, měli osm vítězství po sobě, ale my jsme chtěli navázat na výkon z Poruby, kdy takto ofenzivní tým nepustíme ke hře. Chtěli jsme dobře vstoupit do zápasu, což se nám v první přesilovce povedlo, a celkově první třetina z naší strany nebyla vůbec špatná. V zápase jsme byli i několikrát vyloučeni, což rozhodně nechceme, hrát tolik oslabení, chceme hrát disciplinovaně. I díky výbornému pohybu se nám dlouhé oslabení v první třetině povedlo ubránit. Po přestávce jsme začali trošku ztrácet na pohybu, a tím pádem i na osobních soubojích. Soupeř z toho začal těžit a poté se mu povedlo srovnat v našem oslabení. Ve třetí periodě už to bylo hlavně o čekání, kdo udělá nějakou větší chybu. Tu právě udělal soupeř a my jsme šli opět do vedení. Jen mě trošku mrzí, že jsme si to vedení už nedokázali pohlídat, ač jsme k tomu měli velmi blízko. V předbrankovém prostoru jsme nebyli zase tolik rychlí, proto soupeř vyrovnal z přesilovky. Nakonec se nám v závěru hry ještě podařilo výhru překlopit zpátky na naší stranu díky Kubovi Malému, který se v této sezóně dokázal poprvé prosadit. Jeho branka přišla v tu pravou chvíli, a za to jsme byli velmi rádi i za něj. Teď nás čeká derby s Jihlavou, kde se pokusíme odčinit domácí prohru. Doufáme, že nás přijede podpořit co nejvíce fanoušků a společně, snad, oslavíme výhru."

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Do dnešního utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Po první třetině jsme si k tomu v kabině něco řekli. Lehce se nám potom zvýšilo úsilí, nasazení a bojovnost, ale pořád tam byly chyby, které vyplývaly ze hry a neustále se je snažíme eliminovat. Jednou z chyb bylo určitě málo střel, když nevystřelíme, tak nemůžeme dát gól. To je celkem logické. Potřebujeme dostávat puk do předbrankového prostoru a tam se o něj poprat. To se nám dnes nedařilo. Nebylo to jen z důvodu, že nás tam domácí velmi dobře bránili, ale i proto, že se nám nechtělo. Snažili jsme se být tvořiví, což není náš styl hry. I přes relativně špatnou hru se nám tři minuty před koncem podařilo srovnat, ale bohužel se nám zápas nepovedlo dotáhnout do zdárného konce."