Stadion dokázal prodloužit vítěznou sérii už na šest zápasů a porazil Slavii i podruhé v sezoně. Do utkání vstoupili lépe sešívání, ale domácí dokázali třemi góly v řadě vývoj zápasu otočit. Výborným výkonem se prezentoval brankář domácích Lukáš Pařík.

14. kolo

3:1

0:0, 1:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 39:45 Kuťák (Černohorský, Husák; 5/5), 45:47 Kordule (Vitouch; 4/5), 56:58 Guman (Krutil; 5/4) – 24:55 Žovinec (Knotek; 4/5). Rozhodčí: Wagner, Bejček – Beneš, Sýkora. Diváci: 1103. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 25:30 (10:2, 7:10, 8:18). Zblokované střely: 13:14. Vhazování: 31:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Korkiakoski, Toman, Guman – Cikhart, Costa, Koláček – Svoboda, Vitouch, Kordule.

HC Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Kremláček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Beran, Knotek, Průžek – Slavíček, Helt, Brož – Havrda, Slavík, Strnad.

Začátek zápasu mnoho zajímavých příležitostí nepřinesl. Oba týmy kupily plno chyb při zakládání útočných akcí a hra neměla patřičné tempo. V sedmé minutě se však hráči Stadionu dostali do tlaku a po skrumáži před hostujícím brankářem Voleveckým vyplul puk na levý kruh, kde se do něj opřel Michal Vitouch, ale poloprázdnou klec trefit nedokázal.

Následně se začala ofenzivně osmělovat i Slavia. Jan Holý dostal přihrávku mezi kruhy a jeho svižná rána jen těsně minula Paříkovu levou tyč. Následně byl vyloučen Edgars Kulda za hákování a Litoměřicím se naskytla možnost přesilové hry, kterou ale domácí nedokázali proměnit. Po zbytek první třetiny se hra opět uklidnila a po odchodu do šaten svítil na tabuli stav 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe kališníci a po Gumanově střele zazvonila za Voleveckým pouze branková konstrukce. Jako by oba týmy chtěly napravit dosavadní impotentní průběh zápasu a hnaly se do útoku. Po několika šancích na obou stranách byl vyloučen Kremláček za sekání a Stadionu se naskytla možnost přesilové hry. Domácím se branku vstřelit nepodařilo a naopak inkasovali. V čase 24:55 po pěkné kombinaci ve vlastním oslabení Knotek našel Dušana Žovince, a ten se v jasné příležitosti nemýlil.

Po obdržené brance mohl odpovědět Tomáš Guman, avšak z mezikruží trefil pouze levou tyč. Stadion byl i nadále aktivnější, v dobré situaci se ocitl Costa, ale Volevecký jeho ránu vyrazil. Do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu. Domácí zmáčkli Slavii ve vlastním útočném pásmu, k čemuž využili i bližší střídačky, a po několika slibných šancích se ve čtyřicáté minutě po nahození Jakuba Černohorského prosadil krásnou tečí Filip Kuťák.

Kališníci vstoupili dobře i do třetí třetiny, ale záhy byl na trestnou lavici poslán Markus Korkiakoski za podrážení. Velkou šanci měl v přesilové hře Kulda, ale Pařík byl připraven. Při pokračující výhodě ujel hostujícím obráncům Pavel Kordule a krásnou kličkou překonal Voleveckého v bráně. Po chybném střídání Slavie dostali hráči Stadionu další přesilovou hru, kterou dokázal zužitkovat Tomáš Guman a stanovil tak konečné skóre zápasu na 3:1.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): ,,Od začátku to bylo pěkné utkání, oba týmy byly dobré, ale byl to těžký zápas. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb, které umíme vymyslet a myslím si, že to byl klíč k úspěchu. Díky tlaku do brány padaly góly, měli jsme i krásné individuální akce, takže si myslím, že i diváci co přišli se měli na co dívat."

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): ,,Hokej byl spravedlivý, za náš vstup do zápasu a za celou první třetinu jsme si nic jiného nezasloužili, než zápas prohrát. Jedním slovem to byla tragédie, nebylo tam vůbec nic. I když náš výkon v průběhu zápasu šel nahoru, tak se opět rozhodlo při přesilovce a myslím si, že domácí zaslouženě zvítězili."