Dramatický zápas s vítězným koncem. Tak by se dal charakterizovat duel Litoměřic v Přerově. Severočeši se v utkání dostali dvakrát do vedení, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. Za stavu 2:2 došel po bezbrankovém prodloužení duel až do nájezdů. V nich se jako jediný prosadil Filip Kuťák, který rozhodl o zisku bonusového bodu. Tomu výrazně pomohl i Tomáš Král, jenž vychytal všechny nájezdy soupeře.

14. kolo

2:3sn

0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 33:14 Doležal (J. Svoboda, Ministr; 5/4), 48:55 Černý (Doležal, J. Svoboda; 5/5) – 25:58 Gajda (Němec, Zabloudil; 5/5), 37:21 Guman (Kracík; 5/4), 65:00 . Rozhodčí: Květoň, Grygera – Kráľ, Vašíček. Diváci: 826. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:36 (9:10, 12:11, 9:13). Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 48:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Kubeš, Krisl, Ševčík, Gréč – J. Svoboda, Kratochvil, Doležal – J. Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dvořák, Ministr, Dobša.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Zabloudil, Pártl, Gajda – P. Svoboda, Kuťák, Chlubna.

Úvod zápasu byl ovlivněný rychlým vzájemným vyloučením Filipa Dvořáka a Jana Výtiska. Následně se ke střele od modré čáry dostal Josef Jícha, jeho pokus vytěsnil brankář Michal Postava nad branku. V osmé minutě měla domácí čtvrtá formace velkou příležitost. David Dobša po dobré akci spoluhráčů tečoval střelecký pokus a litoměřický brankář si puk málem srazil do vlastní branky. Domácí hráč pokračoval v aktivní hře i v dalším střídání, jeho ránu zkoušel usměrnit za záda Tomáše Krále Daniel Ministr, ale neuspěl.

Ve třinácté minutě se do útočného pásma dostaly Litoměřice, které po dlouhé kombinaci trefily jen tyč branky. Když ani v závěru prvního dějství neproměnil svou příležitost Jakub Svoboda, platil po první třetině vyrovnaný stav.

V počátku druhé třetiny si Zubři vypracovali velké šance. Kristl, Doležal ani Dobša však nenašli recept na litoměřického brankáře Krále. Stadion se tlaku soupeře ubránil, a pak udeřil. Běžela 26. minuta a Štěpán Němec zavezl kotouč do útočného pásma. Z hranice pravého kruhu následně prostřelil gólmana domácích Petr Gajda.

Po vedoucí brance se k zajímavým šancím dostaly Litoměřice. Filip Kuťák dostal výbornou přihrávku od spoluhráče, ale nezakončil přesně. O něco později Tomáš Chlubna v brejku mířil na brankáře Postavu, ovšem neprostřelil ho.

Krátce po polovině zápasu se nechal za napadení vyloučit hostující Ondřej Procházka. Početní výhodu dokázal po rychlé kombinaci proměnit Tomáš Doležal. Ve závěru druhé třetiny dokázaly Litoměřice získat vedení zpět. Střelou do odkryté části branky se prosadil Tomáš Guman.

Oba kluby si v úvodu třetí třetiny vypracovaly velké šance. Nejprve domácí trefili tyč, a pak Procházka trefil z bezprostřední blízkosti brankáře. Ve 49. minutě se Přerov dokázal prosadit a srovnal na 2:2. Po pěkné domácí akci pálil přesně Robert Černý.

Za nerozhodného stavu pokračovali Zubři v dobré hře a dostávali se do zakončení. Litoměřický brankář Král měl co dělat, aby neinkasoval. V závěru zápasu mohl tři body hostům přisoudit Guman, jenže puk do branky nedostal. V základní hrací době už gól nepadl, a tak následovalo prodloužení.

Pětiminutovým prodloužením prošly oba kluby bez výraznější šance. V nájezdech rozhodl o výhře Litoměřic Filip Kuťák.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): „Odehráli jsme druhý zápas ve dvou dnech. Z obou stran to bylo vyrovnané. Soupeř využil přesilovku a odskočil nám na 2:1, my jsme pak mohli využít přesilovku čtyři na tři v prodloužení. Kluci opět ukázali morální sílu, dvakrát dokázali vyrovnat. Je to dobrá vizitka, jen tak se nezlomí. Nemáme jim co vytknout, nějaké další šance jsme sice mohli proměnit, ale možnosti měli také hosté. Bod s pokorou bereme, na konci základní části se budou počítat všechny body."

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Nezačali jsme ho moc dobře. Soupeř na nás vytvořil tlak, ale postupem času se naše hra zlepšovala a takovou tou trpělivostí a charakterem týmu jsme zápas dostali až do prodloužení. V něm jsme byli sice oslabení, ale parádně jsme ubránili soupeřovu přesilovku proti našim třem hráčům. V závěru jsme vyhráli na nájezdy, protože náš výborný gólman nedostal gól."