Stadion v 16. kole Chance ligy sice nestačil na kolínské kozly, dokázal ale popáté v řadě bodovat. Na ledě Kolína si sice kališníci vypracovali jednobrankový náskok, ten však hosté smazali a duel nakonec dospěl do prodloužení. V něm rozhodl o zisku bonusového bodu Adam Dlouhý a Litoměřičtí se ze středních Čech vracejí s porážkou.

16. kolo

2:1pr

0:1, 1:0, 0:0 – 1:0

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 25. Veselý (Niko, Z. Král), 63. Dlouhý (Ouřada, Niko) – 13. Chlubna (Kuťák). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Maštalíř, Dědek. Diváci: 644. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 51:27. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Piegl, Čáp, Naar, Niko, Aubrecht, Rymsha, Cibák – Veselý, Koukal, Z. Král – Dlouhý, Nedvídek, Ouřada – Jankovský, Matějček, Lang – Síla, Morong, D. Šedivý.

HC Stadion Litoměřice: D. Král – Jebavý, Němec, J. Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Zabloudil, Gajda.

Diváci, kteří propásli první minuty zápasu, přišli o zajímavé příležitosti na obou stranách. Nejprve domácí Kryštof Ouřada nedokázal své dvě velké šance proměnit. Následně hostující Petr Gajda z levé strany minul branku. V polovině první třetiny měly Litoměřice další šanci, ale v situaci dva na jednoho je zradila finální přihrávka.

V čase 12:30 se přepisovalo skóre zápasu a do vedení šel hostující celek. Filip Kuťák připravil střeleckou pozici pro Tomáše Chlubnu, který dokázal kotouč poslat pod horní tyčku branky. O necelou minutu později měli domácí na hokejce vyrovnání, ale Dominik Šedivý z bezprostřední blízkosti minul.

Velmi svižně začala také druhá perioda, hned v její druhé minutě připravil Jaroslav Kracík přihrávkou puk Ondřeji Procházkovi, kterého vychytal Jakub Soukup. Kolín odpověděl příležitostí Jána Nika. Domácí obránce Krále prostřelit nedokázal. To se podařilo až Janu Veselému. Ten využil rychlé přenesení hry a uspěl tvrdou ránou z horní hranice kruhu.

Pro Litoměřice mohlo být ještě hůře ve 26. minutě, ovšem brankář Král znovu vychytal Ouřadu, tentokrát předvedl ukázkový semafor. Následovaly další šance na obou stranách, ale gólmani vycházeli ze soubojů se střelci úspěšněji. Fanouškům hostů zatrnulo pět minut před koncem druhé třetiny, po souboji u mantinelu zůstal ležet na ledě Jan Holý. Po chvíli opustil hrací plochu po svých.

Nerozhodný stav chtěl změnit na počátku třetí části ve prospěch severočeských hokejistů Přemysl Svoboda, jenže po pasu Kracíka neměl přesně neřízená mířidla. Při vyloučení Josefa Jíchy si vypracoval střeleckou pozici Jan Veselý. Ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč za brankáře Krále. Podobně si počínali už při hře pět na pět Jankovský s Veselým.

Přehlídka neproměněných šancí pokračovala dál. Válek po pěkné individuální akci neprostřelil brankáře a Veselého dva pokusy skončily mimo. Když ani střely Svobody a Gumana nerozvlnily síť, dospěl zápas do prodloužení.

V něm mohl rozhodnout Veselý, ale do statistik si vítěznou branku nepřipsal, vychytal ho Král. V čase 62:11 přisoudil druhý bod Kozlům Adam Dlouhý. Po přihrávce Ouřady proměnil situaci dva na jednoho. Ačkoliv Litoměřice na ledě soupeře prohrály, připsaly si do tabulky alespoň bod v pátém zápase v řadě.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Jsem rádi za dva body, Podle mě jsou i spravedlivé. O kvalitě soupeře jsme věděli, Litoměřice mají výbornou útočnou fázi. Dobře jsme se na ně připravovali, ale hosté prokázali v první třetině kvalitu. Byli lepší než my a zaslouženě vedli 1:0. V kabině jsme si něco řekli, potřebovali jsme zvýšit úsilí. Od prostřední části jsme převzali otěže, byli jsme jasně lepší, i když soupeř si taky vypracoval šance, my ale vyrovnali. V poslední dvacetiminutovce jsme chtěli strhnout vedení na naši stranu, ale nakonec jsme mohli tři minuty před koncem inkasovat branku. V prodloužení se nám povedlo rozhodnout a bereme dva body."

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „My jsme v podstatě celý zápas tahali za kratší konec. Nehráli jsme úplně to, co jsme si představovali. Díky charakteru a bojovnosti týmu se nám podařilo utkání dotáhnout do prodloužení. Máme bod, jenž je pro nás cenný. V prodloužení se každá drobná chybka trestá, šance byly na obou stranách, soupeř ale potrestal naši chybu a připsal si druhý bod."