Litoměřičtí hokejisté měli zápas na ledě Poruby velmi dobře rozehraný a po brankách Válka s Procházkou vedli o dva góly. Ještě do třetí třetiny vstupoval hostující celek s náskokem 2:1, v poslední minutě se Porubě ale podařilo vyrovnat, 49 vteřin před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení Sedlák. O zisku bonusového bodu pro domácí nakonec rozhodl Lamcke. Litoměřice tak vezou z daleké Ostravy alespoň bod.

18. kolo

3:2pr

0:1, 1:1, 1:0 – 1:0

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 34:55 Hrníčko (Christov, Střondala; 5:5), 59:10 Sedlák (Šlahař. Berisha; 5:5), 61:28. Lemcke (Šoustal, Berisha; 3:3) - 18:57 Válek (Jícha, Guman; 5/5), 33:18 Procházka (Chlubna, Guman; 5:4). Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Kráľ, Roupec). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1 162. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 19:14. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Voráček, Dluhoš, Sedlák, Mlčák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Hudeček, Brodek – Christov, Střondala, Hrníčko.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Šedivý, Němec, Výtisk, Veber, Černohorský – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kuťák, Slavíček – Chlubna, Kracík, Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

Po úvodním vhazování sledovali diváci na stadionu v Porubě velmi opatrný začátek utkání. Oba kluby se prezentovaly taktickým pojetím hry a delší dobu se čekalo na výraznější šance. Jako první se osmělili hosté, střelecký pokus Jana Cikharta zastavila branková konstrukce. O něco později se po rychlém přesunutí hry dostal do zakončení Dominik Hrníčko. Litoměřický brankář Tomáš Král dokázal udržet puk před brankovou čárou.

Gólman Stadionu následně vytáhl dobré zákroky proti střelám Jiřího Brodka a Jakuba Šlahaře. V předposlední minutě prvního dějství se poprvé přepisovalo skóre. Josef Jícha vypálil od modré čáry, brankář Dolejš nezachytil puk, který z hranice brankoviště doklepl za brankovou čáru Lukáš Válek.

S jasnými pokyny vstoupili domácí do druhé periody. Během prvních dvou minut měli obrovské šance na vyrovnání, ale znovu se velmi dobře prezentoval gólman Král. Střelu ze středního pásma ztlumil a dokázal si poradit i s následnou dorážkou. Navýšit náskok Litoměřic mohl Filip Pártl, který sice tečoval puk, ovšem mimo bránu.

Dramatické momenty přinesla pasáž hry krátce po polovině utkání. Domácí Vojtěch Střondala prohrál souboj se soupeřem a k volnému kotouči se nedostal. Litoměřice rychle přenesly hru do útočného pásma a Tomáš Chlubna naservíroval kotouč volnému Ondřeji Procházkovi, jehož zakončení bylo přesné.

Dvoubrankového náskoku si Stadion příliš dlouho neužil, protože ve 35. minutě přispěchal s odpovědí z mezikruží zakončující Dominik Hrníčko. Jeho rána po Christovově přihrávce prolétla do horní části brány.

Ve třetí periodě Poruba vycítila možnost na vyrovnání zápasu. Domácí dobře bránili a postupně vyráželi do útoku. Litoměřická defenziva nátlakové hře soupeře dlouhou dobu odolávala. Dvě minuty před koncem domácí odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. Severočeši nedokázali trefit odkrytou svatyni, rána z dobré pozice byla zblokovaná.

V poslední minutě se domácím podařilo se štěstím vyrovnat. První rána Jakuba Šlahaře od modré čáry byla tečovaná, Adam Sedlák využil nedůslednosti obrany Litoměřic a šikovně poslal kotouč mezi betony brankáře Krále.

Utkání za nerozhodného stavu 2:2 dospělo do prodloužení, v jeho druhé minutě napřáhl domácí Justin Lamcke, kterému rána vyšla na výbornou, a rozhodl o zisku bonusového bodu pro Torax.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): „Utkání se nám od začátku nepovedlo. Tahali jsme nohy za sebou a Litoměřice na tom byly líp. Dostávaly nás chvílemi pod tlak a zaslouženě vyhrály první třetinu. V druhé části jsme se trochu zvedli a ve třetí periodě si kluci za tím vítězstvím šli. Výhra je cennější, když to týmu nejde a do krve vydře body. Poznal se tak charakter a síla našeho týmu a hráči zápas nevyhráli, ale doslova vybojovali. Závěrem patří velký dík našim fanouškům, při hře bez brankáře nás hnali a i díky nim se nám podařilo vyrovnat."

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Do Poruby jsme přijeli s vědomím, že nás čeká těžký soupeř. Na utkání jsme se připravovali a celý zápas jsme pro nás drželi výhodný stav. Bohužel jsme ale ke konci inkasovali branku a prodloužení z naší strany moc dobře sehrané nebylo. Tým ale předvedl parádní výkon s vysokým nasazením. Byl to jiný výkon, než jsme předváděli doma a na takových zápasech musíme naši hru stavět. Když budeme takto hrát, tak budeme sbírat čím dál víc bodů."