Tak to byla otočka jako víno. Kališníci prohrávali na slavném Lapači proti Vsetínu už 0:3, následně však čtyřmi góly otočili výsledek a zvítězili 4:3. O dvě branky se postaral Filip Kuťák, po jednom gólu přidali Lukáš Válek a Tomáš Chlubna. Stadion tak v sestavě, v níž i po ukončení projektu Dukla figurovalo devět hráč ročníku 2002 a mladších, urval další výhru v řadě a poskočil na 2. příčku Chance ligy.

22. kolo

3:4

2:0, 1:1, 0:3

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Berger (Voženílek, Sihvonen), 13. Sihvonen (O. Němec), 33. Š. Bláha (Smetana) – 37. Kuťák (Slavíček), 43. Kuťák (Válek), 50. Válek (Jícha, Chlubna), 54. Chlubna (Hampl). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 1190. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 8:8. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, Hryciow, Němec, Štach, Smetana – Jonák, B?rzi?š, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Bláha – Hořanský, Štefka, Vítek – Klímek.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Válek, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Jiruš, Pártl, Cikhart.

Stadionu se úvod na Lapači příliš nepovedl, už od 5. minuty totiž prohrával 0:1. Voženílek připravil střeleckou pozici pro Jana Bergera, který zacílil z levého kruhu a propálil Daniela Krále.

Na druhé straně měl o necelé tři minuty později šanci na vyrovnání Kracík, ze slibné pozice však domácí svatyni přestřelil.

V čase 12:26 Vsetínští navýšili těsný náskok. Při přesilové hře zužitkoval přihrávku od Němce exkališník Riku Sihvonen a dělovkou z vrcholu levého kruhu rozvlnil síť litoměřické klece. Na konci 33. minuty Valaši ještě zvýraznili vedení.

Ve vlastním oslabení vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu Štěpán Bláha, protáhl se podél pravého mantinelu a sóloakci zakončil kličkou do forhendu, kterou překonal Krále.

Kališníci ještě před sirénou snížili náskok soupeře, když se prosadil Filip Kuťák. Ten obdržel nahrávku od zadního mantinelu a projektilem z mezikruží zamířil přesně za Sachrova záda. Litoměřický snajpr Filip Kuťák zaúřadoval i ve 43. minutě.

Válek mu přiťukl kotouč na pravý kruh a nejlepší střelec Stadionu nezaváhal. V 50. minutě navíc Severočeši dotáhli skóre. Lukáš Válek se tentokrát ujal role střelce a dělovkou z mezikruží vyrovnal skóre.

V čase 53:57 kališníci zcela otočili vývoj výsledku. K puku, který se odrazil od mantinelu, si dobruslil Tomáš Chlubna a ranou z úhlu rozjásal hostující střídačku. I když to Vsetín v závěru zkusil v šesti, vyrovnat už nedokázal. Stadion tak se sestavou, ve které figurovalo 9 hráčů ročníku 2002 a mladších, veze ze Vsetína triumf 4:3.