Kališníkům to po vánoční pauze na hřišti soupeře nevyšlo. V Šumperku Litoměřičtí sice mocně dotahovali skóre, nakonec však prohráli 3:6 a v předposledním duelu letošního kalendářního roku zapsali porážku.

32. kolo

6:3

3:1, 1:1, 2:1

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Š. Jelínek (Nedvídek, Eliáš), 14. Bartoš (Žálčík, Drtil), 19. Průžek (Žálčík), 38. Eliáš (Mácha, Vachutka), 50. Š. Jelínek (Šuhaj), 59. Žálčík (Šuhaj) – 15. P. Svoboda (Procházka, Hampl), 39. Procházka (Hampl), 50. Kuťák (TS). Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 401. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Draci PARS Šumperk: Lackovič – Drtil, Dudycha, Hrachovský, Eliáš, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – M. Svoboda, Nedvídek, Jelínek – Vachutka, Bernat, Mácha – Tvrdý, Křemen, Jouza – Šuhaj.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, Holý, Němec, Šedivý, Černohorský – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Cikhart, Kracík, Koláček – Pártl, Gajda.

Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy ke smůle litoměřických fanoušků otevřel gólový účet zápasu Šimon Jelínek. Šumperský útočník si nabruslil na levý kruh a přízemní ranou překonal Krále.

O chvíli později si Draci vypracovali dvoubrankový náskok. David Bartoš převzal při vlastní přesilovce kotouč od Lukáše Žálčíka a ranou z levého kruhu napnul síť kališnické klece.

V čase 14:42 se Litoměřičtí dočkali snížení. Přemysl Svoboda ujel do rychlého protiútoku a svou sóloakci zakončil parádní trefou za Lackovičova záda.

Krátce před sirénou se domácí celek dostal do přečíslení, jež zužitkoval Jiří Průžek, který dostal nabito od Žálčíka a střelou z pravého kruhu do odkryté klece navýšil šumperský náskok.

Ten mohl umazat Petr Gajda, jenž se ocitl osamocen před dračí klecí. Velkou tutovku ale spálil.

Průběžný výsledek ve 38. minutě následně zvýraznil Filip Eliáš. Ten se nejlépe zorientoval před litoměřickou svatyní a doklepl kotouč za brankovou čáru.

Ve druhé třetině ale měli poslední slovo kališníci. Ondřej Procházka přebral nahrávku od pravého mantinelu, najel si k pravé tyčce a parádní ranou zblízka nekompromisně zavěsil.

V 50. minutě svěřenci trenéra Přerosta dotáhli skóre na rozdíl jediného gólu. Drtil totiž podrazil Svobodu a rozhodčí nařídili trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Filip Kuťák a hokejovou penaltu bez váhání proměnil.

Draci však takřka okamžitě našli odpověď. O pouhých 44 vteřin později Šuhaj neservíroval puk Šimonu Jelínkovi a forvard Draků podruhé v utkání udeřil.

I když se Litoměřičtí v závěru ještě snažili s výsledkem něco udělat, žádnou trefu už nepřidali. Naopak se trefili znovu domácí. Skóre kosmeticky upravil v čase 58:51 Lukáš Žálčík a Šumperk triumfoval 6:3.

David Švagrovský (DRACI PARS ŠUMPERK): „Každý zápas po pauze je takový ošemetný, takže jsme moc rádi za tři body. Myslím si, že větší část utkání jsme byli o krok lepší. Dnes nám hodně pomohly speciální týmy, ať už to byly přesilovky nebo oslabení. Musím ale dát velký kredit soupeři, který má přesilovky výborné. Pořád jsme ale v nějakém procesu, kdy chvílemi neumíme pracovat třeba s tím náskokem a občas se nám stane, že ulítneme a uděláme nějaké chyby, které tam dnes byly bohužel vidět. Zápas se podle mě lámal ve třetí třetině, kdy jsme ustáli tlak soupeře a rovněž nás podržel brankář. A potom samozřejmě ten gól na 6:3, to byla úplná tečka. Ještě bych chtěl moc poděkovat divákům za podporu. Přišel plný dům a atmosféra byla opět výborná.“

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Od první třetiny jsme měli velký problém s napadáním soupeře, kvůli čemuž jsme se nedostávali z pásma. Ve druhé třetině nás do hry dostala ta čtyřminutová přesilovka, ale následně jsme se zase trošku vyautovali našimi zbytečnými vyloučeními. Evidentně nám to tu v Šumperku prostě nesedí.“