Kališníci odstartovali nový kalendářní rok vítězně. Svěřenci trenéra Přerosta sice s Berany prohrávali 0:1 a 1:2, díky brankám Josefa Jíchy a Přemysla Svobody ale dvakrát dokázali vyrovnat a dostat duel do prodloužení. To rozsekl Ondřej Procházka a Stadion odváží ze Zlína triumf.

34. kolo

2:3pr

1:0, 0:0, 1:2 – 0:1

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Talafa (Gazda), 55. Gazda (Honejsek) – 49. Jícha (Kuťák, Válek), 57. P. Svoboda (Kracík, Procházka), 62. Procházka. Rozhodčí: Svoboda, Grygera – Komínek, Král. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 759. Střely na branku: 49:32. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Berani Zlín: Honzík – Talafa, Gazda, Novotný, Suhrada, Husa, Zbořil, Riedl – Sedláček, Honejsek, Mrázek – Pospíšil, Kindl, Heš – Ondráček, Hejcman, Kubiš – Zabloudil, Sadovikov, Köhler.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.

Na Zimním stadionu Luďka Čajky se od začátku dařilo lépe domácím Beranům, kteří po necelých 12 minutách poprvé udeřili. Po nahrávce od Daniela Gazdy si zpracoval kotouč na modré čáře Tadeáš Talafa a jeho nahození na kališnickou klec skončilo v síti.

Na startu prostřední periody se ocitl v tutové šanci domácí Mrázek. Ten naznačil střelu, objel branku a mohl skórovat do odkryté klece. Král ale dokázal parádně zakročit a puk za svá záda nepustil.

Na druhé straně předvedli pěkný ťukes Kuťák s Jíchou a druhý jmenovaný poté vystřelil. Jeho nebezpečný pokus se sice neujal, v následné skrumáži před svatyní Zlína bylo ale domácímu celku hodně horko a Honzík jen tak tak udržel neprůstřelnost.

Krátce po polovině základní hrací doby se mohl blýsknout opět Jícha, jenž ve vlastním oslabení ujel do samostatného úniku. Jeden ze zlínských obránců ale v rozhodujícím momentu předvedl ukázkovou rybičku a kotouč mu šikovně vypíchl.

O chvíli později zacílil na Královu klec Suhrada, jeho střela ale orazítkovala jenom tyčku. V čase 48:47 se Stadion dočkal po velkém tlaku vyrovnání. Josef Jícha obdržel nádhernou přihrávku od pravého mantinelu a ranou z první poslal puk za brankovou čáru.

V 55. minutě však domácí znovu strhli výsledek na svou stranu. Při přesilovce za Veberův faul napřáhl z větší vzdálenosti Daniel Gazda a rozjásal domácí tribuny. Nadšení fanouškům Beranů nevydrželo ani dvě minuty. Po vynikající spolupráci s Kracíkem propasíroval puk za Honzíka z hranice brankoviště bekhendovou střelou Přemysl Svoboda a poslal duel do prodloužení.

Z něj uplynula jen jedna minuta 26 vteřin, když na sebe vzal zodpovědnost Ondřej Procházka, proháčkoval se mezi dvěma hráči soupeře a dělovkou z úhlu zajistil Litoměřicím triumf 3:2.

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): „Věděli jsme, že Litoměřice jsou bruslivý tým a čeká náš těžký zápas. Na utkání jsme se připravovali, bohužel dvě chyby ve třetí třetině nám pokazily zápas. Naše špatná koncovka je k zamyšlení, na tréninku na tom pracujeme. Nacházíme se v situaci, kdy nám tam nepadají góly a bohužel nám chybí i štěstí. Častá vyloučení se nesmějí stávat, řada z nich byla zcela zbytečná. Děláme školácké chyby, což je neomluvitelné."

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Na začátku zápasu jsme měli problém s napadáním soupeře. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a byli jsme hodně trpěliví. Vázla nám produktivita v přesilovkách, ale nakonec nám to tam dvakrát spadlo. V prodloužení jsme byli šťastnějším týmem."