Stadion bez šestky zraněných a nemocných hráčů nestačil na Frýdek a na závěr tripu nebodoval. Kališníci sice drželi se soupeřem krok, nakonec ale padli 1:3 a odjíždějí domů s bilancí jedné výhry a jedné porážky.

39. kolo

3:1

1:0, 1:1, 1:0

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Hotěk, 33. Doktor (Vrdlovec, Lyszczarczyk), 43. Matěj (Klimša, Bednář) – 31. Slavíček (Válek). Rozhodčí: Jakub Koziol – Ondřej Šudoma, Henrich Král´ – Tomáš Bezděk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 899. Střely na branku: 12:40. Zblokované střely: 3:6. Vhazování: 33:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Zeleňák, Jaroměřský, Kowalczyk, Sova, Žůrek, Adámek – Homola, Dostálek, Vrdlovec, Doktor – Lyszczarczyk, Hotěk, Cedzo – Bednář, Matěj, Klimša – Geidl, Macháček, Ramik.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Böhm, Šedivý, Kroupa, Černohorský – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Vitouch, Slavíček – Cikhart, Ton, Brouček – Pártl.

Kališníci byli ve Frýdku aktivní od prvních minut a skóre mohl otevřít hned v úvodu uzdravený Válek, který chtěl dorazit do brány Výtiskovo nahození. Švančara se ale blýskl výborným zákrokem a slibný pokus Litoměřic zneškodnil.

I když se ve více šancích během první třetiny ocitli hosté, byli to rysi, kdo oslavil vedoucí trefu. V čase 18:53 překonal Krále Michal Hotěk.

Přesně v polovině základní hrací doby srovnal Stadion s domácím celkem krok. Po chybné rozehrávce Homoly se kališníci dostali do přečíslení, které po přihrávce Válka zužitkoval Josef Slavíček.

Rysi ale brzy našli gólovou odpověď. Ve 33. minutě strhl výsledek na stranu Frýdku Jakub Doktor.

Zkraje závěrečné periody domácí navýšili těsný náskok, když Krále po pěkné akci propálil Pavel Matěj.

Litoměřičtí se sice snažili se skóre ještě něco udělat, branku už ale nevstřelili a prohráli 1:3.