Kališníci ve 46. kole Chance ligy nestačili na Jihlavu a prohráli 2:3 v prodloužení. Z Jindřichova Hradce, kde Dukla hraje domácí zápasy, tak ale vezou alespoň bod. K tomu gólově pomohli Ondřej Procházka a Jakub Šedivý.

46. kolo

3:2pr

0:0, 1:1, 1:1 – 1:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 25. Dundáček (Handl, Fronk), 49. V. Brož (Miškář, Bilčík), 61. Fronk (Miškář) – 27. Procházka (Kuťák, Guman), 44. J. Šedivý (Procházka, Válek). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Zídek, Polák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 503. Střely na branku: 39:29. Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Dukla Jihlava: Neužil (Chaloupek) – Dundáček, Dvořák, Kolář, Vala, Bilčík, Chvátal – Harkabus, Miškář, Karabáček – Cachnín, Menšík, Chlubna – Pořízek, Handl, Fronk – Meluzin, Juda, Brož – Tecl.

HC Stadion Litoměřice: Běhula (Sklíba) – Jebavý, Hampl, Němec, Výtisk, Holý, Šedivý, Kroupa, Černohorský – Procházka, Kuťák, Senčák – Válek, Jícha, Guman – Cikhart, Vitouch, Slavíček – Pártl.

Jihlavská obrana byla sice už od úvodního buly pod velkým tlakem kališnické ofenzivy, ta ale hned několikrát ztroskotala na výborném zákroku Neužila. Nejprve neuspěl s dělovkou od modré Jebavý a následně na gólmana Dukly nevyzrál ani Filip Kuťák, který se dostal k dorážce z mezikruží.

Ve zbytku třetiny se žádné větší šance ani na jedné straně neurodily, litoměřické fanoušky vystrašil jen Matouš Menšík, jeho bekhend však šel těsně mimo. V podobné pozici se o chvíli později ocitl i Kuťák, tomu ale zhatil plány obranným zákrokem vracející se Menšík.

V jihlavském azylu v Jindřichově Hradci začaly padat góly až ve druhé třetině. Skóre otevřeli domácí, a to zásluhou Filipa Dundáčka, který vypálil od modré a jeho střela prošla Běhulovi mezi betony. O necelé dvě minuty později však Stadion srovnal krok.

Po závaru před klecí Dukly uzmul kotouč Ondřej Procházka a ranou z dorážky překonal Neužila. Výsledek mohl strhnout na stranu domácích Menšík, v čase 38:52 ale po jeho projektilu z úhlu zazvonila horní tyčka Běhulovy klece.

Ve 43. minutě kališníci dostali výhodu přesilové hry, kterou brzy využili. Procházka nabil na pravý kruh Jakubu Šedivému, a ten se nemýlil.

Jihlava však dokázala vyrovnat. Po rychlé kombinaci s Miškářem poslal bitvu do prodloužení střelou z předbrankového prostoru Vítězslav Brož. V pětiminutovém nastavení rozhodl o triumfu Jihlavy Jiří Fronk a Stadion podruhé v řadě prohrál.