Litoměřičtí hokejisté stále čekají na výhru, kterou zapsali naposledy proti Šumperku. Ve Vsetíně sice měli k bodům nakročeno i v oslabené sestavě, v níž chybělo hned několik hráčů, nakonec však s Valachy padli 2:3 a domů se tak vracejí s prázdnou.

48. kolo

3:2

1:2, 0:0, 2:0

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Jonák (Rob), 48. Bērziņš (Jonák, Rob), 51. Jonák (Bērziņš) – 3. Jícha (Výtisk), 13. Procházka (Kuťák). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 171. Střely na branku: 38:19. Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 36:20. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Česánek, Říha, Jenáček, Voženílek, Smetana, Ondračka – Jonák, B?rzi?š, Rob – Půček, Klhůfek, Holec – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Berger, Bláha, Číp – Pětník.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Němec, Kroupa, Holý – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Slavíček – Cikhart, Ton, Berka – Pártl.

Kališníci měli už po dvaatřiceti vteřinách po úvodním buly napilno, když se ve velké šanci ocitl Berzinš. Ten ale s ranou z levé strany proti Královi neuspěl.

Stadion krátký tlak soupeře vyburcoval a na konci 3. minuty otevřel skóre Josef Jícha. Ten po přihrávce od Výtiska vypálil od modré a kotouč skončil až za Vošvrdovými zády.

V čase 12:10 navíc Litoměřičtí odskočili na rozdíl dvou branek. Procházka a Kuťák ujeli dopředu v rychlém tandemu a druhý jmenovaný parádně předložil kotouč Ondřeji Procházkovi, který se střelou do poloodkryté klece nemýlil.

Když se první třetina blížila ke konci, dočkali se gólu i domácí fanoušci. Luboš Rob si nabrusil zpoza kališnické klece až mezi kruhy a vyslal na Královu svatyni prudký projektil. S tím si hostující gólman sice poradil, k dorážce se ale dostal Vít Jonák a Valaši díky jeho trefě snížili na rozdíl jediné trefy.

Chvíli po startu prostřední periody měl na holi další branku Procházka, po pobídce od Kuťáka však orazítkoval jen tyčku domácí svatyně.

Těsný náskok kališníci udrželi až do 48. minuty, kdy si sjel dopředu ze druhé vlny Daniel Berzinš, najel si až před hostující brankoviště a parádním bekhendem překonal Krále. Vzápětí navíc Vsetínští otočili vývoj.

V závaru před litoměřickou klecí se totiž nejlépe zorientoval Vít Jonák a doklepl kotouč do sítě. Svěřenci trenéra Přerosta to v posledních vteřinách zkusili v šesti bez brankáře, kýženého vyrovnání se ale nedočkali a na Lapači padli těsně 2:3.