Kališníci na závěr základní části uspěli proti Frýdku a díky výhře 4:2 se pozitivně naladili na play-off. O vítězství rozhodl Josef Koláček, který zaznamenal hattrick a na jeden gól navíc přihrál. Ve čtvrtfinále se Stadion utká s Prostějovem.

52. kolo

4:2

1:0, 1:0, 2:2

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 14. J. Koláček (Berka, Jebavý), 27. J. Koláček (Válek), 43. Jícha (J. Koláček, Berka), 56. J. Koláček (Berka) – 45. Bednář (Žůrek), 52. Bednář (Matěj, Sova). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Bohuněk, Maňák. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 030. Střely na branku: 32:45. Zblokované střely: 3:8 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Šedivý, Holý, Kroupa, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák – Pártl.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Žůrek, Teper, Havránek, Michálek, Sova, Adámek – Homola – Svačina, Zeman, Bednář – Doktor, Vrdlovec, Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša – Macháček, Matěj, Ramik.

O první vlaštovku se po Válkově přihrávce postaral prudkým projektilem od modré Jan Holý, Švančara ale jeho pokus vyrazil betony.

Další větší šance už zvedla ze sedadel všechny fanoušky Stadionu. Josef Koláček ve 14. minutě vyrazil dopředu podél levého mantinelu, kde přebral kotouč od Berky, nabruslil si až na kruh a nechytatelným projektilem otevřel skóre.

Josef Koláček zaúřadoval i ve druhé třetině. V čase 26:01 si ve vlastní přesilovce najel mezi kruhy a parádní ranou zvýšil náskok Stadionu na dvě branky.

Zkraje závěrečné periody mohl Koláček zkompletovat hattrick, Švančara si ale s jeho střelou z pravého kruhu poradil. K dorážce se však dostal Josef Jícha, který zacílil z levého kruhu přesně do poloodkryté svatyně hostů.

Frýdek o dvě minuty později kontroval svou první trefou, když se po Žůrkově projektilu z vrcholu kruhu prosadil díky pohotové dorážce Lukáš Bednář.

Necelých devět minut před koncem navíc rysi duel ještě zdramatizovali. Sova vystřelil z pravého kruhu a Král kotouč vyrazil jen před sebe. V předbrankovém prostoru číhal Lukáš Bednář a svým druhým gólem v zápase dostal Frýdek na dostřel jediné trefy.

Na druhé straně však v 54. minutě opět udeřil Josef Koláček a mohl se radovat z hattricku, který velkou část zápasu visel ve vzduchu. Litoměřická sedmadevadesátka vyrazila dopředu v tandemu s Markem Berkou a oku lahodící akci zakončila tvrdou ranou z levé strany, po níž Švančara kapituloval.

Víc už se na hrací ploše nestalo a Stadion na závěr základní části urval výhru 4:2.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Převládá dobrý pocit z vítězství, ale hra z naší strany nebyla úplně podle našich představ. Nechtěli bychom to moc rozebírat, jsme rádi, že jsme poslední utkání v základní části před domácím publikem zvládli vítězně.“

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): „Byla na nás vidět nervozita. Hokej byl vyrovnaný, ale domácí nám ukázali školení v produktivitě, nádherné střely, ukázkové góly a za to si zasloužili vyhrát. V závěru utkání jsme výsledek chtěli zlomit v power play, ale to se nám nepodařilo.“