Stadion na domácím ledě porazil Porubu a daroval fanouškům ten nejlepší předvánoční dárek v podobě výhry. I když si hosté vypracovali v první třetině těsný náskok, kališníci brzy vyrovnali a začínalo se od začátku. V základní hrací době už branka nepadla, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil Josef Slavíček a strhl vítězství na stranu Stadionu.

31. kolo

2:1pr

1:1, 0:0, 0:0 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 18. Válek (P. Svoboda, Koláček), 62. Slavíček (Holý) – 13. Střondala (Hrníčko). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 880. Střely na branku: 37:34. Zblokované střely: 14:4. Vhazování: 22:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Běhula – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Veber, Holý, Šedivý, Šindelek – Válek, Kracík, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Vitouch, Koláček – Jiruš, Pártl, Cikhart.

HC RT Torax Poruba: Bláha – Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák, Lemcke, Hlaváč – Brodek, Šoustal, Berisha – Gřeš, Vachovec, Häring – Pavlík, Pšurný, Karafiát – Hrníčko, Střondala, Christov.

Kališníci hned na začátku zaměstnali obranu soupeře několika pěknými akcemi, mezi nimiž vyčnívala prudká střela Svobody. Tu ale brankář Poruby chytil a skóre se neměnilo.

Následně si nabruslil mezi kruhy Ton, litoměřická osmnáctka ale nezacílila přesně a kotouč prošel těsně vedle hostující svatyně.

Na druhé straně prokličkoval do mezikruží Karafiát, jeho dělovka však orazítkovala pouze tyčku kališnické klece.

V čase 12:02 hosté mohli slavit. Vojtěch Střondala dostal od Hrníčka nabito na levý kruh a parádním projektilem pod víko otevřel gólový účet zápasu. Krátce před koncem první třetiny ujel domácí obraně Hrníčko, tváří v tvář Běhulovi však selhal. Debutant v litoměřickém dresu proti jeho střele skvěle scvakl betony.

Hráč Poruby se snažil kotouč do sítě ještě dorazit, sudí ho ale poslali na trestnou lavici za nedovolené bránění a kališníci ukázali, že přesilovky umí. V čase 17:37 přiklepl Svoboda kotouč Lukáši Válkovi, jenž ranou z mezikruží nekompromisně zavěsil.

S výsledkem mohl pohnout chvíli po polovině základní hrací doby Svoboda, bekhendová stahovačka mu však nevyšla, Bláha totiž stihl sklapnout betony.

V poslední dvacetiminutovce se oba celky vrhly s vervou do útoku, aby se pokusily strhnout vedení na svou stranu. Brance byli po Procházkově střele z mezikruží blíž kališníci, Bláha se ale vyznamenal a kotouč vyrazil.

Necelé čtyři minuty před koncem vyrazil do sóloakce Ondřej Procházka, jenž se proháčkoval za obranu Poruby a vystřelil. Jeho pokus ale byl nepřesný. Utkání tak za stavu 1:1 dospělo do prodloužení.

V něm domácí dostali po Šoustalově faulu výhodu přesilové hry, kterou v 63. minutě využili. Na levém kruhu napřáhl Josef Slavíček a propálil vše, co mu stálo v cestě. Stadion tak zvítězil 2:1.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Zápas proti Porubě se nám hodnotí docela dobře. V posledních utkáních jsme se trochu zacyklili v lehce slabším výkonu z naší strany, ale myslím si, že už to byl zase náš hokej. Bohužel doplácíme na to, že neproměňujeme šance. Pro nás cenné vítězství."

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba): „Hodnocení je jednoduché. Nezasloužili jsme si ani bod, který jsme nakonec zásluhou brankáře Bláhy získali, chytal výborně. Předvedli jsme asi vánoční utkání, velmi špatný výkon z naší strany."