Tak tohle byla paráda. Kališníci potěšili našlapanou Kalich Arenu a zvítězili před domácími fanoušky nad Pardubicemi B vysoko 5:0. K výhře nasměroval Stadion už zkraje první třetiny Tomáš Guman, postupně se trefili ještě Tomáš Chlubna, Lukáš Válek a dvakrát Jaroslav Kracík a Litoměřičtí přidali do tabulky pravdy další tři body.

HC Stadion Litoměřice - Dynamo Pardubice "B"

Branky a nahrávky: 04:02 Guman (Válek, Jícha; 5/5), 05:12 Chlubna (Kuťák, Svoboda; 5/5), 20:30 Válek (Holý, Kuťák; 5/4), 31:30 Kracík (Procházka, Šedivý; 5/4), 49:42 Kracík (Válek, Guman; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Belko, Baxa. Diváci: 1150. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:27 (12:10, 14:8, 12:9). Zblokované střely: 16:18. Vhazování: 27:39. Průběh utkání: 5:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Zabloudil, Gajda.

Dynamo Pardubice "B": Klouček (Nečas) – Bučko, Kulhánek, Kubíček, Zdráhal, Oliva, Drtina – Hajný – Rouha, Kaut, Urban – Endál, Rákos, Lichtag – Pavlata, Herčík, Půhoný – Turek, Zeman, Pochobradský.

Tak to byl úvod jako hrom. Hosté z Pardubic se nestačili na ledě Kalich Areny ještě ani pořádně rozkoukat a už prohrávali o dvě branky. První úder zasadil Dynamu Tomáš Guman, který si najel mezi kruhy, kam dostal nabito od Válka, a prudce vypálil. Klouček na jeho dělovku nestačil zareagovat a kapituloval.

O pouhých sedmdesát vteřin později lovil pardubický brankář kotouč ze své sítě podruhé. Po Kuťákově parádní nahrávce od zadního mantinelu se opřel do kotouče Tomáš Chlubna a projektilem z mezikruží rozjásal domácí tribunu.

Na druhé straně měl na holi kontaktní trefu exkališník Rouha, jeho střela však pouze orazítkovala tyč Královy svatyně. Vzápětí se prosmýkl přes hostující obranu Gajda a uháněl sám na Kloučka, v rozhodujícím momentu však se svým pokusem z mezikruží neuspěl a pardubický brankář zapsal úspěšný zákrok.

Následně se Stadion dostal ve vlastním oslabení do brejku, Kuťákova tvrdá střela však prosvištěla jen vedle levé tyče. Do prostřední periody vlétli kališníci jako velká voda a krátce po úvodním buly přidali třetí branku. O tu se postaral Lukáš Válek, jenž v čase 20:30 zacílil z pravého kruhu a jeho přízemní střela skončila až za brankovou čárou.

V polovině základní hrací doby získali Litoměřičtí po Rákosově faulu výhodu přesilové hry a opět ukázali, že jsou mistry početních výhod. V čase 31:30 nahodil kotouč na bránu z vrcholu pravého kruhu Ondřej Procházka, ten šikovně otečoval Jaroslav Kracík a Klouček počtvrté inkasoval.

Litoměřický náskok mohl umazat na začátku třetí třetiny Půhoný, který vystihl domácí rozehrávku a uháněl na Krále. Ten ho však vychytal. A poradil si se střelou z ostrého úhlu. Maskovaný muž v litoměřických barvách uzamkl svou svatyni i při následné přesilovce hostí.

To Nečas, který zkraje závěrečného dějství vystřídal v pardubické kleci Kloučka, se musel před uměním litoměřické ofenzivy rovněž sklonit. Válek krásně našel před brankovištěm hostí Jaroslava Kracíka, a ten přízemním projektilem zakulatil gólový stav utkání. Víc už se toho na ledové ploše nestalo, a tak Stadion oslavil slastný triumf 5:0.

Ohlasy k utkání

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli dovést do vítězného konce, i když tam byl jeden takový chvilkový výpadek, ale naštěstí se nám podařilo vrátit zpátky a ten zápas zvládnout, což je pro nás nejdůležitější."

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas se nám vůbec nepovedl. Nevstoupili jsme do něj dobře, nepomohly nám přesilovky, inkasovali jsme dvakrát v oslabení a s naším štěstím bychom proti Litoměřicím nedali branku ani kdybychom na to měli 120 minut."

Ohlasy hráčů k utkání

Statistiky hráčů