Fanoušci Litoměřic se konečně dočkali a oslavili s hráči první výhru sezony na domácím ledě. Jihlava sice přijela do Kalich Areny jako favorit, Litoměřičtí však v utkání hned dvakrát vedli. Soupeř sice otočil skóre, závěrečné slovo však měla znovu domácí letka, která nakonec triumfovala 5:3.

7. kolo

5:3

1:1, 1:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 06:18 Válek (Holý, Guman; 5/4), 25:53 Holý (Kracík, Chlubna; 5/4), 50:06 Kuťák (Válek; 5/4), 53:30 Kuťák (Svoboda, Chlubna; 5/5), 59:29 Procházka (Kracík; 5/5) – 04:30 Čachotský (TS), 38:20 Harkabus (Dvořák, Miškář; 5/5), 48:08 Menšík (Kowalczyk, Haman; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Kokrment, Horažďovský. Diváci: 1020. Vyloučení: 1:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 38:31 (12:12, 13:10, 13:9). Zblokované střely: 17:30. Vhazování: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Mikyska – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Svoboda, Kuťák, Chlubna – Zabloudil, Vitouch, Gajda.

HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Dundáček, Jáchym, Kočí, Kowalczyk, Haman, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus, Menšík, Seman – Cachnín, Juda, Brož.

Kališníkům úvod proti Jihlavě příliš nevyšel a už od 5. minuty museli dotahovat jednobrankové manko. V čase 04:30 totiž Výtisk zfauloval jednoho z hostujících hráčů a sudí nařídili trestné střílení. Exekuce hokejové penalty se ujal Tomáš Čachotský a forhendovou ranou překonal Krále.

Litoměřická ofenziva se však v obranném pásmu protivníka náležitě činila a zkraje 7. minuty bylo vyrovnáno. Po přesné přihrávce od Holého se střelecky prosadil Lukáš Válek a rozjásal zaplněné tribuny. V závěru první třetiny mohl skóre přiklonit na stranu Litoměřic Jícha, který ujel všem obráncům soupeře a hnal se na jihlavskou svatyni. Beran však proti jeho střele nastavil lapačku.

V čase 25:53 už se domácí fanoušci dočkali. Kracík nabil do oblasti mezi modrou čarou a kruhy Janu Holému, a ten nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť hostující klece.

O chvíli později se proháčkoval až před Berana Přemysl Svoboda, se svým bekhendovým blafákem neuspěl. Vzápětí to zkoušel i Josef Jícha, ani tentokrát se mu gól vsítit nepovedlo. V rozhodujícím momentu totiž branku protivníka přestřelil.

Na druhé straně napřáhl takřka na modré Tomáš Harkabus a jeho dalekonosná bomba skončila za Královými zády. V závěrečném dějství se oba celky snažily zvrátit výsledek ve svůj prospěch, což se povedlo v čase 48:08 Jihlavě.

Zodpovědnost na sebe vzal Matouš Menšík, který se skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a zblízka propálil Krále. O necelé dvě minuty později však přišla kališnická odpověď. Filip Kuťák zacílil z levé strany a jeho dělovka skončila v levém horním rohu Beranovy klece.

O tři a půl minuty později zaúřadoval Filip Kuťák podruhé. Beran dokázal Svobodův projektil z levého kruhu vyrazit pouze před sebe, tam číhala litoměřická dvaaosmdesátka a ranou z dorážky nezaváhala.

Jihlavští to v posledních minutách zkusili v šesti bez brankáře, místo gólu však popáté inkasovali. Ranou do prázdné definitivně zpečetil skóre Ondřej Procházka a Litoměřice poprvé v sezoně oslavily triumf na domácím ledě.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „K posledním nepovedeným utkáním s Porubou a v Šumperku jsme si něco řekli a už od čtvrtka jsem z týmu cítil, že proti Jihlavě to bude dobrý zápas, což se potvrdilo. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Jen škoda druhé třetiny, kde jsme měli pět gólovek a mohli jsme ten zápas rozhodnout už tam. Bohužel to se nestalo, v poslední části nás gól Jihlavy nepoložil a i díky přesilovkám jsme zápas zvládli vyhrát a klukům patří velký dík."

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, ale od proměněného trestného střílení nás domácí ve všem předčili. Jak v bruslení, tak v osobních soubojích a v důrazu. Dostali jsme tři góly v oslabeních, což by se taky stávat nemělo, byla to zbytečná vyloučení. I tak jsme se dostali do vedení. Zápas jsme ale absolutně nezvládli a můžeme Litoměřicím jen pogratulovat k zaslouženému vítězství."