Kališníci urvali na ledě pražské Slavie druhou výhru v sezoně. Proti červenobílému celku sice nejdřív prohrávali 0:1, poté však čtyřikrát skórovali a zvítězili 4:2. Dvěma trefami se blýskl obránce Jan Holý, po jednom gólu přidali Josef Slavíček a Filip Kuťák. Stadion tak na venkovním ledě zůstává neporažen.

4. kolo

2:4

0:0, 1:2, 1:2

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 22:49 Žejdl (Všetečka; 5/5), 49:37 Všetečka (Klikorka, Růžička; 5/5) – 29:17 Holý (Válek; 5/4), 33:20 Slavíček (Holý, Kuťák; 5/4), 45:56 Holý (Jícha; 5/4), 55:49 Kuťák (Válek, Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Hucl, Květoň – Dědek, Thuma. Diváci: 585. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:6. Střely na branku: 29:30 (9:10, 9:8, 11:12). Zblokované střely: 18:15. Vhazování: 25:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Slavia Praha: Pittr – Žovinec, Hanousek, Němeček, Matyáš, Hejda, Klikorka, Barák – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Strnad – Havrda, Závora, Simon – Pšenička, Poletín, Houška.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Čederle, Ramik.

První třetina příliš gólových šancí nenabídla, i když se oba týmy v ofenzivě činily. Největší příležitost měl necelé dvě minuty před sirénou Přemysl Svoboda, který si najel až před Pittra a vystřelil. V rozhodujícím momentu však zacílil nad slávistickou branku.

Gólů se tak diváci v ochozech stadionu v Edenu dočkali až v prostřední periodě. V čase 22:49 si nabruslil mezi kruhy Všetečka a vypálil. Král jeho pokus vyrazil jen k Lukáši Žejdlovi, jenž se ranou z dorážky nemýlil.

O sedm minut později bylo vyrovnáno. Po pěkné přesilovkové kombinaci kališníků se dostal k puku takřka na modré Jan Holý a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť domácí svatyně.

Na časomíře uplynuly jen čtyři minuty, když se Litoměřičtí radovali podruhé. Po vyloučení Poletína totiž opět dostali výhodu přesilové hry, a tu opět zužitkovali. Josef Slavíček dostal nabito na vrchol levého kruhu a tvrdou přízemní střelou poslal kotouč k tyči.

Kališníci do třetice potrestali i další slávistické oslabení. Zkraje třetí třetiny vyfasoval menší trest za hákování Růžička, čehož využil Jan Holý, který získal kotouč po buly a prudkým projektilem navýšil litoměřické vedení na 3:1.

Slávisté ale brzy našli gólovou odpověď. V čase 49:37 pobídl Klikorka ke střele Robina Všetečku, ten nezaváhal a parádní ranou z první dostal domácí tým na dostřel jediné trefy. Stadion ale neponechal nic náhodě a v 56. minutě odskočil znovu na rozdíl dvou branek.

Tentokrát se zaskvěl Filip Kuťák, jenž vyrazil s Válkem do rychlého protiútoku a tváří v tvář Pittrovi zavěsil. Červenobílí to ještě v závěru zkusil bez brankáře, kontaktní zásah se jim však vsítit nepovedlo. Stadion se tak v Edenu mohl radovat z výhry 4:2.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, ale s naší nedisciplinovaností bohužel vyhrávat nemůžeme. První třetina byla v tomto ohledu dobrá, ale ve druhé jsme byli čtyřikrát vyloučení. Když jsme si řekli, že půjdeme do třetí třetiny s tím zápasem něco udělat, tak jsme vyrobili další dva nesmyslné útočné fauly. Díky tomu pak utkání dopadlo tak, jak dopadlo.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme na Slavii přijeli s plánem, který kluci drželi celých 60 minut téměř bezchybně. Bylo to vyrovnané utkání, které se zlomilo v přesilovkách. Domácí své první dvě početní výhody nevyužili, pak jsme měli přesilovky my a využili je. Ve třetí třetině jsme se dostali do dvoubrankového trháku a následně jsme se více zatáhli. Sice jsme už nebyli tak nebezpeční dopředu, ale zvládli jsme soupeře ubránit, takže cenné body.