Stadion nedokázal ani ve druhém domácím zápase naplno bodovat. Kališníci tentokrát nestačili na Kolín, jemuž podlehli 5:6 v prodloužení. Sice tak získali jeden bod, na vítězství v prostředí Kalich Areny ale zatím stále čekají.

3. kolo

5:6pr

2:1, 3:3, 0:1 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 07:10 Válek (Holý, Jícha; 5/4), 19:47 Guman (Svoboda, Procházka; 5/5), 26:27 Svoboda (5/5), 36:47 Jícha (Slavíček; 5/5), 37:18 Kuťák (Svoboda, Šindelek; 5/5) – 12:07 Veselý (Čáp, Z. Král; 5/4), 24:00 Koukal (Gaspar, Veselý; 5/5), 34:25 Piegl (Moravec, Síla; 5/5), 39:44 Ouřada (Naar, Moravec; 4/4), 47:27 Z. Král (Veselý, Koukal; 5/5), 60:31 Z. Král (Veselý; 3/3). Rozhodčí: Jaroš, Zavřel – Horažďovský, Štěpánek. Diváci: 830. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 43:31 (19:13, 18:12, 6:5). Zblokované střely: 7:16. Vhazování: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:6.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Vitouch, Ramik.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Gaspar, Čáp, Rymsha, Niko, Naar, Kolmann, Piegl – Veselý, Koukal, Z. Král – Dlouhý, Nedvídek, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang.

Kališníci měli už od začátku na ledě převahu, z níž v polovině 7. minuty vytěžili vyloučení na straně soupeře. Sudí poslali na trestnou lavici Nika za nedovolené bránění a Stadion získal výhodu přesilovky.

Tu v čase 07:10 zužitkoval Lukáš Válek, který poslal z vrcholu pravého kruhu nechytatelnou dělovku a rozvlnil síť kolínské klece. Přibližně o čtyři minuty později si však počínal nedovoleně také domácí Marcel a kozlové svou přesilovku rovněž využili.

Po pěkné kombinaci svých spoluhráčů se k puku dostal Jan Veselý a razantní střelou z pravého kruhu dorovnal skóre. Litoměřičtí však na konci první třetiny znovu přiklonili výsledek na svou stranu.

Procházka nabil zpoza branky Svobodovi, jenž puk ještě posunul na Tomáše Gumana. Ten napřáhl z levého kruhu a jeho rána skončila až za Soukupovými zády.

Zkraje prostřední periody hosté opět smazali litoměřický náskok. Světelná tabule se zastavila na čase 24:00, když obdržel Petr Koukal nahrávku mezi kruhy a nekompromisní střelou zblízka propálil Krále.

Kališníci kontrovali o necelé tři minuty později. Přemysl Svoboda získal ve středním pásmu puk a jel sám na Soukupa. V rozhodujícím momentu zachoval chladnou hlavu a krásnou forhendovou ranou rozjásal diváky v ochozech Kalich Areny.

Ve 35. minutě ale Kolínští opět srovnali krok. René Piegl zamířil takřka od pravého mantinelu a nedal Královi šanci. Litoměřičtí však na konci třetiny ještě dvakrát udeřili. Nejprve se zapsal do střelecké listiny Josef Jícha, který si nabruslil na levý kruh a Soukup po jeho nechytatelné bombě do horního růžku kapituloval.

Ani ne o minutu později se proháčkoval po pravé straně Filip Kuťák, najel si přes střed ledové plochy až na levý kruh a pohotovou ranou překvapil kolínského brankáře.

Šestnáct vteřin před sirénou se kozlové dostali na dostřel jediné trefy, když se prosadil Kryštof Ouřada. Ve 48. minutě navíc hosté znovu zaúřadovali a další vyrovnávací trefou z hole Zdeňka Krále vykřesali naději na body. O vítězi tak nakonec muselo rozhodnout prodloužení.

V něm přiklonil triumf na stranu Kolína vítěznou ranou ze 61. minuty Zdeněk Král. Stadion tak padl 5:6 v prodloužení.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Nedovedu si to vysvětlit, druhý zápas doma, vedeme o dva góly a zase ztratíme body. Jsou to hloupě ztracená utkání, školácké chyby, které se neustále opakují. I když musím říct, že ten výkon byl celkem dobrý, vypracovali jsme si spoustu šancí. V koncovce jsme vyhořeli, měli jsme dost příležitostí zlomit zápas na naši stranu, bohužel jsme je neproměnili a za to nás Kolín potrestal.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Jsme nesmírně šťastní, že se nám ten zápas nakonec povedl za dva body, protože jsme nehráli dobře, domácí jsme pustili do strašlivého počtu šancí. Podržel nás gólman a v závěru se štěstí trochu přiklonilo na naši stranu. My dva body samozřejmě bereme, jsme za ně šťastní, ale výkon nebyl optimální, dělali jsme fatální chyby a ty musíme odstranit. V závěru se ukázal charakter týmu, aspoň jsme vyrovnali v základní hrací době. Prodloužení je trochu i o štěstí, my jsme ho měli a bereme dva body.“