Stadion slaví první výhru v letošním ročníku Chance ligy. Po úvodní porážce kališníci dominovali na ledě Pardubic B a po dvou brankách Tomáše Gumana a jedné trefě Matěje Zabloudila, Josefa Slavíčka a Petra Gajdy triumfovali 5:2.

2. kolo

2:5

1:2, 0:3, 1:0

Dynamo Pardubice "B" - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 05:20 Rouha (Půhoný; 5/5), 40:26 Matys (Zdráhal, Lichtag; 5/5) – 09:48 Guman (Procházka, Mikyska; 5/5), 18:27 Slavíček (Jícha, Válek; 5/5), 25:06 Zabloudil (Svoboda, Holý; 5/5), 33:29 Guman (Procházka, Kracík; 5/5), 35:13 Gajda (Vitouch, Hampl; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Maňák, Pěkný. Diváci: 354. Vyloučení: 1:8. Bez využití. Střely na branku: 29:31 (8:13, 9:8, 12:10). Zblokované střely: 28:7. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Dynamo Pardubice "B": Klouček – Bučko, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Kubíček, Drtina, Oliva – Matys, Kaut, Lichtag – Rouha, Herčík, Půhoný – Zeman, Štetka, Machač – Turek, Pochobradský, Rohlík.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Vitouch, Ramik.

Stadion mohl jít na půdě Pardubic B do vedení už zkraje 3. minuty, kdy sudí odpískali po faulu na Přemysla Svobodu trestné střílení ve prospěch kališníků. Litoměřická devítka však samostatný nájezd neproměnila a skóre zůstalo nezměněno.

V čase 05:20 už se diváci na tribunách stadionu v Chrudimi dočkali první branky. A ke smůle Litoměřic padla do hostující klece. Půhoný našel skvělou přihrávkou Michala Rouhu, a ten se ranou zblízka nezmýlil.

Těsný náskok však Východočechům moc dlouho nevydržel. V 10. minutě si nabruslil do pravého kruhu Tomáš Guman a jeho prudká dělovka rozvlnila síť Kloučkovy svatyně. Krátce před koncem úvodní třetiny navíc kališníci otočili průběžný stav.

Josef Slavíček si najel před pardubickou klec a ranou nad Kloučkovu vyrážečku přiklonil výsledek na stranu Stadionu.

Ve 26. minutě obdržel vynikající nahrávku za obranu Matěj Zabloudil a přízemním projektilem do protihybu nedal brankáři soupeře šanci. Když se časomíra zastavila na čase 33:29, bylo na litoměřické střídačce ještě veseleji. Po prudké bombě z mezikruží od Tomáše Gumana Klouček kapituloval počtvrté a Stadion odskočil na třígólový náskok.

Ve druhém dějství padl ještě jeden gól, skóre zakulatil na 5:1 Petr Gajda, jenž střelou z levého kruhu přidal pátý zářez na litoměřické pažbě.

Do závěrečného dějství vstoupilo lépe Dynamo. Ondřej Matýs si neohroženě najel do obranného pásma Litoměřic a jedovatou střelou překonal Krále. Ve 48. minutě navíc Kaut orazítkoval tyčku. Stadion náskok ale udržel a díky vítězství 5:2 urval první výhru sezony.