Ostrý start sezony Stadionu nevyšel. Kališníci nad Přerovem v 1. kole nového ročníku Chance ligy sice vedli 2:0 a 3:1, soupeř ale dokázal vývoj skóre otočit a zvítězit 4:3. Litoměřičtí to v závěru zkusili v šesti bez brankáře, vyrovnat už ale nezvládli, a tak zapsali v prvním duelu první porážku.

1. kolo

3:4

3:1, 0:2, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 08:42 Marcel (Procházka, P. Svoboda; 5/4), 09:09 Slavíček (Holý; 5/4), 19:02 Válek (Slavíček, Jícha; 5/5) – 15:50 Macuh (Goiš; 5/5), 32:43 Březina (Gréč; 5/5), 36:28 J. Svoboda (Černý; 5/5), 42:04 Macuh (Krisl; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Beneš, Kotlík. Diváci: 880. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. Střely na branku: 30:28 (10:12, 11:9, 9:7). Zblokované střely: 22:12. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Král – Výtisk, Němec, Hampl, Holý, Marcel, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, P. Svoboda – Jiruš, Vitouch, Gajda.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Černý, Kudělka, Chroboček, Hrdinka, Krisl, Ševčík, Gréč – J. Svoboda, Doležal – J. Svoboda, Pechanec, Březina – Goiš, Macuh, Dvořák – Dobša, Ministr, Indrák.

Stadion odstartoval první minuty nové sezony na jedničku a v závěru 9. minuty oslavil úvodní branku nového ročníku. O tu se postaral Patrik Marcel, který při domácí přesilovce napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě.

O pouhých 27 vteřin později kališníci při další přesilovce udeřili podruhé. Josef Slavíček zacílil z levého kruhu a tvrdý projektil skončil za zády brankáře Petráska.

V čase 15:50 se Zubři dočkali snížení, když se po střele z vrcholu levého kruhu prosadil Rok Macuh, Litoměřičtí si však vzali v závěru třetiny dvougólové vedení zpět. Jícha vybojoval puk na modré čáře a nahrál z levé strany na branku, kde číhal Slavíček. Jeho rána se neujala, k vyraženému puku se ale dostal Lukáš Válek a bleskově skóroval .

Ve závěru prostřední periody však dvakrát zaúřadovali v obranném pásmu Stadionu Zubři a dokázali vyrovnat. Nejprve překonal Krále Matyáš Gréč, jenž razantní střelou z vrcholu pravého kruhu rozvlnil síť kališnické svatyně. Poté se mohl radovat i Jan Svoboda. Ten ujel do samostatného úniku a vlastní sóloakci zakončil forhendovou ranou za Králova záda.

Když na časomíře běžela 42. minuta, zacílil na kališnickou klec Rok Macuh a podruhé v zápase se zapsal do střelecké listiny. Přerov tak otočil výsledek na 4:3. I když se Litoměřičtí v závěru snažili vyrovnat a zkusili to i v šesti bez brankáře, kýžené trefy se fanoušci v ochozech nedočkali a Stadion tak na úvod prohrál.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Proti Přerovu bohužel prohraný zápas. Pokud v polovině zápasu vedeme 3:1, tak si myslím, že prohra je velkou ztrátou. Druhá třetina prostě rozhodla. My jsme udělali spoustu hloupých chyb, propadali jsme v útočném pásmu, ztráceli jsme puky ve středním, vlastně jsme sami dali soupeři šanci vrátit se do utkání. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali jednu chybu, kterou zkušené mužstvo potrestá a to se taky stalo. Pak jsme tlačili, ale bohužel Přerov dobře bránil a do vyložených šancí jsme se dostávali těžko. V průběhu jsou to ztracené body, musíme zapracovat na odstranění chyb ze druhé třetiny a věřím tomu, že body začneme sbírat."

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): „Začátek utkání byl nervózní, řekl bych, že z obou stran. Nesehráli jsme dobře přesilovky, mohla to být pro nás výhoda, ale využili jich domácí, dostali se do brejku. Naštěstí se nám to podařilo ve druhé třetině změnit, řekli jsme si, co chceme a pro nás potom šťastné vítězství. Jsme rádi, že jsme takto vstoupili do soutěže."