Důležitá výhra pro litoměřický tým! Ve značně dramatickém utkání odvrátil úvodní vzájemnou porážku s Prostějovem a vrací sérii na Hanou za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Vývoj utkání ale zdaleka nebyl růžový, Stadion sice po dlouhou dobu vedl, nicméně soupeř se na něj častokrát nepříjemně dotahoval. Ve prospěch Litoměřic tak rozhodly až poslední minuty, ve kterých rozhodly ve svůj prospěch třemi góly.

ČF2

7:3

2:1, 2:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Koláček (Výtisk, Jícha), 13. Procházka M. (Kracík, Procházka O.), 24. Procházka M., 34. Ticháček (Kracík), 56. Válek (Kadlec, Přikryl R.), 59. Válek, 60. Procházka O. (Procházka M., Ticháček) - 5. Mrázek (Novák, Staněk), 28. Mrázek (Klimíček, Jáchym), 46. Beránek (Jáchym, Havlík). Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Jindra, Beneš. Vyloučení: 7:6, navíc Jícha (LTM) - 5 + OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1180. Střely na branku: 26:32. Zblokované střely: 6:21. Vhazování: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Ticháček, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Böhm – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Jícha, Koláček, Kadlec – Křehlík, Rouha, Berka.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Staněk, Havlík, Vala, Krejčí – Jiránek, Jáchym, Rudovský – Novák, Kloz, Mrázek – Beránek, Koblížek, Švec – Podlaha, Štefka, Jelínek.

Zkraje utkání se více ve hře drželi Jestřábi, kteří hned v samém úvodu rozpohybovali litoměřického gólmana Krále. Ten dlouho odolával, nicméně v páté minutě inkasoval první branku zápasu. U pravého mantinelu se napřáhl Petr Mrázek, který křižmo propálil puk mezi nohama Jiřího Jebavého přímo k bližší tyči litoměřické svatyně.

Vedení ale Prostějovu dlouho nevydrželo. O necelou minutu později poslal od modré puk na Bláhu Jan Výtisk, jehož nahození tečoval v mezikruží navrátilec do kališnické sestavy Josef Koláček. Hra se následně uklidnila. Největší akci v polovině třetiny měl Jaroslav Kracík při svém nájezdu z pravé strany. Ondřej Bláha ale včas reagoval svými betony.

Šance se pro kališníky otevřela ve dvanácté minutě, kdy se dočkali první přesilovky. Tu takřka celou strávili před Bláhou a také se díky ní dostali do vedení. Odraženého kotouče po akci Ondřeje Procházky se zmocnil Martin Procházka, který vymetl odkrytou branku Jestřábů.

Na akce to do konce první třetiny bylo vyrovnané. Gól už ale žádný nepadl, a to i díky brilantní práci obou gólmanů. Litoměřičtí tak do druhé části utkání vstupovali s těsným náskokem.

I start druhé periody vyšel lépe hostům. Ve své úvodní početní výhodě drželi Stadion pod tlakem, Tomáš Král se ale blýskl řadou povedených zákroků. Po svém návratu z trestné ale zaúřadoval Martin Procházka, který povedenou střelou z levého kruhu poslal puk pod břevno Bláhovy branky a navýšil litoměřické vedení.

Bratři Procházkové se střelecky realizovali i v následné přesilovce. Ke gólu se ale tentokrát nedostali. Naopak před Prostějovem se otevřela víc jak minutu trvající dvojnásobná početní výhoda. Tu dokázal vytrestat Petr Mrázek, když se dostal ke střele v levém kruhu a propálil puk ke vzdálenější tyči.

Ještě v oslabení se dostal do nadějného brejku Marek Berka. Nepodařilo se mu ale poslat kotouč skrz Bláhovy betony. Stále byl ale aktivnější prostějovský tým. Litoměřické ovšem podržel skvěle chytající Král. Načež jim stačilo jen 21 vteřin k využití další přesilové hry. Na modré se napřáhl Jiří Ticháček a svou dělovkou poslal kotouč přes vše, co mu stálo v cestě.

Pouhých dvacet vteřin před koncem třetiny se Ondřej Procházka chopil trestného nájezdu po soupeřově sekání. V souboji jeden na jednoho se ale puk odrazil o Bláhovy betony. I tak si ale Stadion udržel dvoubrankové vedení.

Poslední část hry zahajovaly oba týmy ve hře čtyř proti čtyřem. Stadion byl ale aktivnější a držel se více před brankou soupeře. Prostějov se probudil až díky vlastní přesilovce, a také jí dokázal využít. Gólovou situaci po přezkumu na videu sudí uznali, Petr Beránek tak s pomocí teče litoměřického hráče snížil na rozdíl jediné branky.

Početní nerovnosti na obou stranách pokračovaly i nadále, hosté dokonce měli přesilovku pětiminutovou. Během ní měli domácí častokrát hodně namále, bravurně si ale počínal gólman Tomáš Král. Celou situaci ale ustáli a přesně v polovině vlastní přesilovky následné vsítili pátý gól. Po rychlé kombinaci umístil kotouč k odkrytému prostoru u levé tyče Bláhovy branky Lukáš Válek.

Prostějov to do poslední čtyřminutovky zkusil bez gólmana v šesti mužích na ledové ploše. Díky tomu vytvářeli domácím opět krušné chvilky. Tlak na svou branku ale kališníci ustáli, naopak zcela volnou branku soupeře přesně trefil z vlastní obranné třetiny Lukáš Válek. Vedení litoměřického týmu zpečetil 43 vteřin před závěrečnou sirénou Ondřej Procházka. Pouhé čtyři sekundy před úplným koncem zápasu se ještě chopil Martin Kadlec druhého trestného střílení Stadionu v tomto týmu, nicméně Bláha mu kotouč vypíchl hokejkou.

Stadion ale i tak zvládl zvítězit o čtyři branky a série se tak přesouvá na Hanou za vyrovnaného stavu 1:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Jsme strašně rádi, že jsme tento zápas zvládli. Hrajeme proti zkušenému a kvalitnímu mužstvu. Musíme si vážit každého gólu, který dáme. Důležitá byla naše trefa na 1:1. Na konci druhé třetiny jsme měli tři brejky, které jsme bohužel neproměnili, stejně tak i trestné střílení. V tom se zápas mohl zlomit. Ve třetí třetině jsme polevili v disciplíně, bylo velké množství útočných faulů. Ty do play-off vůbec nepatří. Můžeme být jenom rádi, že jsme neinkasovali v pětiminutovém oslabení. Musíme být pokorní, soupeř je kvalitní a takové výpadky nás mohou stát celou sérii.“

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „V obou zápasech jsme nebyli disciplinovaní. Potřebujeme zlepšit určité detaily v naší hře. Série je tedy za stavu 1:1 a bude dlouhá. Teď se vracíme na náš stadion a věříme, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí.“