První bitva nevyšla. Stadion v prvním čtvrtfinálovém duelu sice bojoval proti Prostějovu ze všech sil, nakonec ale padl 4:2. Úvodní branku zápasu vstřelili hosté, kališníci však dokázali dvěma góly z holí Riku Sihvonena a Lukáše Válka vývoj skóre otočit. Jestřábi však nesložili zbraně a dvěma trefami ze závěru třetí třetiny přiklonili výsledek na svou stranu. Jejich výhru pak ještě zpečetil trefou do prázdné branky Jiránek. V sérii se tak ujali vedení 1:0.

ČF1

2:4

0:0, 0:1, 2:3

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 41. Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 42. Válek (J. Holý, R. Přikryl) – 37. Rudovský (Jiránek), 46. Jiránek (T. Jáchym, Rudovský), 56. Staněk (T. Jáchym), 60. Jiránek. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Střely na branku: 37:30. Zblokované střely: 5:17. Vhazování: 35:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Ticháček, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Böhm – Válek, R. Přikryl, Kadlec – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Berka, Jícha, Sihvonen – Křehlík, Rouha, Smola.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Staněk, Vala, Krejčí – Havlík, Jiránek , Jáchym – Rudovský, Novák, Kloz – Mrázek, Beránek, Koblížek – Švec, Podlaha, Štefka – Jelínek.

Přestože si kališníci vytvořili hned na začátku zápasu souvislý tlak, nedokázali žádnou z příležitostí přetavit v branku. Z levého kruhu nebezpečně pálil Martin Procházka, Bláha ale byl připravený. Do dobré pozice mezi kruhy se pak dostal Jícha, v rozhodujícím momentu se mu však zakončení hrubě nepovedlo.

Na druhé straně si naopak vypracovali velkou šanci hosté. Marek Švec ujel všem protihráčům a ocitl se tváří v tvář Tomáši Královi. Ten však jeho pokus parádním zákrokem zneškodnil. Následně zazvonila po Havlíkově dělovce od modré tyčka.

Zkraje prostřední periody zacílil od modré Holý a Bláha jeho střelu jenom vyrazil. V předbrankovém prostoru číhal ještě připravený Válek, jeho dorážku však prostějovský brankář zlikvidoval pomocí lapačky.

Litoměřičtí v dalším průběhu třetiny sevřeli Prostějov v jeho obranném pásmu a zasypali soupeřovu klec sprškou střel, žádná z nich se ale neujala. V čase 30:40 mohl otevřít skóre při signalizované výhodě Výtisk, dorážka od pravé tyčky mu však nesedla. Když na časomíře běžela 37. minuta, udeřila jestřábí letka.

Ve skrumáži před domácí svatyní se skvěle zorientoval Jan Rudovský a nadvakrát překonal Krále. V poslední vteřině prudce vystřelil Válek, jeho projektil však orazítkoval jen tyčku. Zkraje závěrečného dějství Stadion ještě přidal plyn a po dvaceti vteřinách od úvodního buly dorovnal skóre.

Holý nabil Riku Sihvonenovi, jenž z vrcholu levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. O necelou minutu později navíc kališníci otočili vývoj výsledku. Po Havlíkově vyloučení za podrážení dostali výhodu přesilové hry, kterou takřka okamžitě využili. Holý nahrál na pravý kruh Lukáši Válkovi, a ten nekompromisní ranou rozvlnil síť hostující branky.

V čase 46:00 Prostějov srovnal krok. Tomáš Jiránek si zpracoval přihrávku zpoza branky a z předbrankového prostoru překonal Krále. Stadion sice bojoval o vyrovnávací gól a zkusil to v závěru i bez brankáře. Místo kýžené branky ale počtvrté inkasovali. Na 4:2 pro Jestřáby navýšil do prázdné klece znovu Tomáš Jiránek.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme zklamaní, že jsme nezískali první bod v sérii. Trápili jsme se v koncovce, měli jsme hodně nevyužitých gólových šancí a hodně přeilovek. Série bude dlouhá, jedna prohra nás nezastaví, musíme se oklepat a soustředit se na další zápas."

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Všechny první utkání čtvrtfinálových sérií vyhráli hosté. Dalo se očekávat že domácí budou mít po pauze problémy se zápasovým tempem. Zítra bude ale úplně jiné utkání, domácí nám dali šanci uhrát první bod, jsme rádi, že se v Prostějově budou hrát dva zápasy, ale musíme pracovat dál."