Kališníci předvedli na ledě Dukly vynikající výkon a porazili Jihlavu 5:3. Za vítězstvím Stadion vykročil už v první třetině, kdy vstřelil soupeři dvě branky. Poté se sice trefil ještě Riku Sihvonen, domácí se však dostali díky dvěma trefám na dostřel jediného gólu. Litoměřičtí poté znovu zabrali a dalšími dvěma zásahy dotáhli duel do vítězného konce. I v šestém zápase sezony tak získali body.

6. kolo

3:5

0:2, 2:1, 1:2

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 32. F. Seman (T. Harkabus, Mareš), 37. T. Havránek (A. Dvořák), 59. Kauppila (T. Harkabus, Fronk) – 9. Pajer (Chlubna, O. Baláž), 12. Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 28. Berka (Chlubna, Pajer), 49. Sihvonen (R. Přikryl), 52. Válek (Koláček). Rozhodčí: Horák, Skopal – Jindra, Polák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení:1:0. Diváci: 957. Střely na branku: 42:21. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 43:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.

HC Dukla Jihlava: Wolf – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, A. Dvořák – T. Harkabus (A), Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Helt, M. Zadražil, Cachnín – F. Seman, M. Juda, Vítězslav Brož.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Stadion se v repríze loňského čtvrtfinále soupeře nezalekl a už na konci 9. minuty mohl oslavit první gól. Po levé straně kluziště prosvištěl Tomáš Chlubna, který následně naservíroval kotouč Lukáši Pajerovi, a ten nekompromisní ranou ze spodní hranice pravého kruhu otevřel skóre.

Těsný náskok však kališníkům nestačil. V čase 11:01 se k puku dostal u mantinelu Riku Sihvonen, nabruslil si na levý kruh a pohotově propálil Wolfa dělovkou ke vzdálenější tyči. O chvíli později zkoušel zvrátit průběžný stav domácí Čachotský, jenž napřáhl od modré. Král ale jeho pokus ukryl do lapačky. Následně si poradil i s několika dalšími střelami soupeře a do šatny kališníci odcházeli s náskokem dvou branek.

Když na časomíře běžela 28. minuta, dokázali svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka odskočit o další trefu. Exjihlavský Chlubna ve vlastním obranném pásmu nahrál Berkovi, litoměřický forvard ujel po levé straně a dělovkou z levého kruhu poslal puk za Wolfova záda.

Krátce po polovině základní hrací doby se jihlavští fanoušci dočkali snížení. Harkabus prostrčil puk ze středu hřiště na pravou stranu, kde číhal připravený Filip Seman a střelou z pravého kruhu nedal Královi šanci.

V čase 36:28 se domácí střídačka radovala podruhé. Dvořák nabil z levého kruhu na pravý Tomáši Havránkovi a jihlavský forvard zacílil přesně k pravé tyči. Kališníky však inkasované branky neutlumily a v půlce 49. minuty opět udeřili. Přikryl na sebe navázal dva hráče soupeře a z levé strany nahrál pod sebe na pravý kruh, kam si najel Riku Sihvonen a svou druhou trefou v zápase pozměnil skóre na 4:2 pro Stadion.

V době, kdy na trestné lavici nuceně odpočíval exkališník Filip Helt, Litoměřičtí přetavili výhodu přesilové hry v další gól. Po několika krátkých přihrávkách vystřelil od modré Lukáš Válek a puk zapadl až za Wolfova záda.

Domácí to v samotném závěru a při vlastní přesilovce po faulu Sihvonena zkusili v šesti bez brankáře a ze hry v početní výhodě vytěžili gól. V čase 58:35 dopravil puk za brankovou čáru Antti Kauppila a vykřesal plamínek naděje. Víc už se toho ale na ledě nestalo a Stadion tak na horké půdě Jihlavy urval všechny body.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Musím soupeři pogratulovat k parádnímu výkonu plnému bruslení. Dobře to zvládl takticky a nedal nám moc šancí. K našemu výkonu řeknu asi jen to, že takový výkon má právo náš tým předvést jednou či maximálně dvakrát za sezonu. Během třiceti minut tam nebylo nic pozitivního a doufám, že takový výkon už za sezonu nepředvedeme. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a podcenili jsme sílu a kvalitu soupeře. Nejsme takoví hokejisti, abychom si mohli dovolit nehrát na 100 % od začátku do konce. Nakonec nám to bylo dáno sežrat, protože když si to člověk nezaslouží, tak ani šance na vyrovnání prostě nepromění, byť byly. Opakuji se. Musím pogratulovat soupeři, byl lepší, hokejovější a více chtěl vyhrát.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Přijeli jsme s plánem, který se nám v první třetině dařilo plnit. Kluci plnili to, co jsme si na poradě ukázali a co jsme po nich chtěli. Ale za stavu 3:0, jak to tak bývá, najednou chtěl každý hráč přidat něco navíc. Přetažená střídání, míchání s pukem v obranném pásmu, a tím jsme vrátili Duklu do zápasu. Tak zkušené mužstvo tohle totiž potrestá, což je logické. Zaplaťpánbůh jsme se ve třetí třetině trošku vzchopili a vrátili se k poctivé hře, kterou jsme chtěli hrát. Navíc nás Tomáš Král na začátku třetí třetiny několikrát podržel v brance. Čtvrtý gól nás uklidnil a zaslouženě jsme zápas dohráli ke třem bodům.“