A zase výhra. Stadion prohrával na domácím ledě proti Slavii už 1:3, dvěma góly v průběhu druhé třetiny však dokázal se soupeřem srovnat krok a vyrovnat na 3:3. V závěrečném dějství oba týmy vrhly síly do útoku a byli to právě kališníci, kdo se mohl radovat z vítězné trefy. V čase 57:55 rozhodl o litoměřickém triumfu při dvojnásobné přesilovce Roman Přikryl a kališnická letka opět může slavit.

12. kolo

4:3

1:3, 2:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 14. Pajer (Koláček), 23. Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 35. O. Procházka (M. Kadlec, P. Marcel), 58. R. Přikryl (M. Kadlec, J. Holý) – 7. T. Knotek (P. Machač, Michnáč), 18. T. Knotek (Daniel Krejčí, Michnáč), 20. T. Pšenička (R. Havel). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kreuzer, Dědek. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Střely na branku: 51:24. Zblokované střely: 10:14. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Berka, Smola.

HC Slavia Praha: M. Michajlov – Daniel Krejčí, Kadeřávek, Barák, Veber, T. Duda, R. Havel, Mikuláš Hovorka – T. Knotek, P. Machač, Michnáč – Poletín (A), Žejdl, Kružík – R. Všetečka, Vlček, M. Ondráček – J. Doležal (C), T. Pšenička, Šteiner.

Slavia začala v Kalich Areně pěkně zostra a Stadion musel od 7. minuty dotahovat. Skóre zápasu totiž otevřel v čase 06:38 slávistický Tomáš Knotek, který obdržel dobrou nahrávku zprava a z oblasti mezi kruhy nekompromisně propálil Tomáše Krále.

Kališníci na sebe ale s odpovědí nenechali dlouho čekat. Když na časomíře běžela 14. minuta, nabil Koláček na pravý kruh Lukáši Pajerovi a litoměřická patnáctka bez váhání poslala kotouč za brankovou čáru.

Přesně tři minuty před sirénou věnoval Stadion slávistům po faulu Holého výhodu přesilové hry a hosté ji posléze dokázali využít. Krejčí našel na pravém kruhu číhajícího Tomáše Knotka, a ten zacílil pod horní tyčku domácí svatyně.

Brzy nato Pražané ukázali, že umí hrát i v oslabení. Ve chvíli, kdy na trestné lavic odpykával vyloučení Albert Michnáč, ujel litoměřické obraně Tomáš Pšenička a dělovkou z pravého kruhu navýšil slávistické vedení na 3:1.

Kališníci se však nenechali zahanbit a zkraje prostřední periody při své početní výhodě rovněž skórovali. Po pěkné kombinaci s Holým a Přikrylem vystřelil z pravého kruhu Riku Sihvonen a jeho rána zamířila k bližší tyči Michajlovovy klece.

Po sérii litoměřických šancí, které pochytal brankář soupeře, se mohli domácí konečně zaradovat potřetí. Ve 35. minutě napřáhl Kadlec od modré a jeho projektil šikovně dotečoval do sítě Ondřej Procházka.

V závěrečné třetině se oba týmy draly do útoku a zaměstnávaly oba brankáře spoustou střel. Jak Stadion, tak Slavia si také zahrály po jedné přesilovce. Tentokrát ji však ani jeden ze soupeřících celků nezužitkoval.

Nedlouho před koncem třetího dějství zkusil ranou z mezikruží překvapit Krále Hovorka, litoměřický brankář však kotouč ukryl ve výstroji. Na druhé straně pálil z pravého kruhu Ondřej Procházka, Michajlov ale vyrazil puk do ochranné sítě.

V průběhu 58. minuty byly krátce po sobě vyloučeni dva slávisté a Stadion získal možnost dvojnásobné přesilovky. V čase 57:55 přihrál Holý Kadlecovi, který z hranice brankoviště ještěposunul kotouč na volného Romana Přikryla, jenž ho bez problémů dopravil do odkryté klece. Slavia to ještě zkusila v šesti, kýženou trefu už však nepřidala a Stadion opět slaví.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„Věděli jsme, že Slavia neprožívá výsledkově úplně dobré období, proto jsme do toho chtěli vletět od začátku hodně aktivně. Částečně se nám to i dařilo, ale bohužel jsme udělali hrubé individuální chyby, a přestože jsme měli střeleckou převahu, tak jsme prohrávali 3:1. O to víc si cením toho, že to kluci zvládli. Ještě jsme přidali na forčeku, i když to bylo chvílemi ve druhé třetině už hodně hektické. Nakonec jsme to zvládli otočit a zaslouženě získali tři body, protože myslím, že jsme byli celý zápas aktivnější. Otočit zápas z 1:3 na 4:3 proti tak kvalitnímu týmu je pro nás hodně cenné.“

Jiří Veber (HC Slavia Praha):„Tabulkou se propadáme dolů, a proto jsme se snažili bojovat. Myslím, že první třetinu jsme zvládli nad očekávání a vedli. Ve druhé části jsme si ještě šli za vítězstvím, ale ve třetí třetině jsme bohužel dopadli tak, jak jsme dopadli. Ale podle mě to nebylo jen naším výkonem. Udělali jsme tam sice nějaké fauly, ale připadá mi, že na ledě byly bohužel tři týmy.“