Stadion ve třetím zápase čtvrtfinále rozstřílel Jihlavu a dostal se do vedení v sérii. Kališníci položili základ výhry v první třetině, kdy po brankách Konečného a Urbana rychle vedli dva nula. Jihlava ale vždy rychle odpověděla a před poslední třetinou se šlo do kabin za stavu tři tři. Litoměřičtí ale předvedli skvělou poslední část, ve které vstřelili tři branky a ujali se vedení v sérii.

ČF3

6:3

2:1, 1:2, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 2. Konečný (L. Stehlík, Kremláček), 11. Urban (L. Stehlík, Jánský), 26. Válek (Procházka, J. Holý), 42. Miškář, 52. Toman (Kremláček, Jícha), 55. T. Svoboda (Miškář, J. Holý) – 11. D. Kolář (Pekr, Čachotský), 26. Illéš (T. Harkabus, Fronk), 37. Čachotský (Strejček). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:48. Zblokované střely: 13:25. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský – Svoboda, Miškář, Procházka – Jícha, Válek, Jánský – Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Toman, Jindra.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Mareš, Kolář, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Krenželok – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Skořepa, Pekr – Jiránek, Lichanec, Mácha – Havránek, Juda, Vítězslav Brož.

Na první branku se v Kalich Areně nečekalo dlouho. Kališníci se dostali do přečíslení a Stehlík našel v mezikruží Jakuba Konečného, který prostřelil Žukova mezi betony. V polovině třetiny vedl Stadion o dvě branky. Stehlík našel v mezikruží zcela volného Tomáše Urbana, jenž si povyjel až před brankáře a svůj bekhendový blafák poslal pod horní tyč.

Za jednadvacet sekund ale Dukla snížila. Čachotský našel v mezikruží Daniela Koláře. Jihlavský obránce neváhal a přízemní střelou k pravé tyči překonal Krále. Pět minut před koncem první části hry mohl Stadion přidat třetí gól. Obě nebezpečné střely Petera Jánského od modré ale skončily ve výstroji Žukova.

Stadion v úvodu druhé části hry přečkal tlak Dukly a v čase 25:09 navýšil na 3:1. Při početní výhodě vystřelil Procházka, jehož střelu ještě dokázal hostující brankář vyrazit, na dorážku Lukáše Válka již nestačil. Dukla ale stejně jako v první třetině během chvíle snížila. Po vhazování se k puku dostal Jakub Illéš, jenž napoprvé ještě Krále nepřekonal, napodruhé ale poslal kotouč mezi jeho betony.

Osm minut před koncem prostřední periody měl velkou šanci Miškář, litoměřický útočník jel sám na Žukova, kterého si položil, avšak nedokázal zvednout kotouč nad jeho beton. V závěru druhé třetiny se povedlo Dukle vyrovnat. Jeden z litoměřických hráčů udělal hrubku za vlastní brankou a kotouče se zmocnil Strejček, který přihrál před branku na Tomáše Čachotského, jenž z první napálil puk pod horní tyč.

Stadion šel ale opět v úvodu třetí třetiny do vedení. Patrik Miškář si při vlastním oslabení vzal kotouč ve vlastním obranném pásmu, objel dva protihráče a z levého kruhu zamířil přesně nad lapačku Žukova. O tři minuty později nejprve pálil nebezpečně Kolář a po něm i Mácha, oba pokusy ale letěly těsně vedle branky. Jihlavský tlak nepolevoval.

Ve 49. minutě měl velkou šanci Pekr. Hostující útočník obral o puk Jebavého a z mezikruží vypálil. Král byl ale připravený a předvedl skvělý zákrok. O dvě minuty později Stadion zvýšil vedení. Matěj Toman si o mantinel obhodil obránce, projel až na levý kruh a střelou k bližší tyči překonal Žukova.

Pět minut před koncem udeřili kališníci pošesté. Miškář našel před brankou zcela volného Tomáše Svobodu, který pouze nastavil hokejku a usměrnil kotouč do branky. V závěru utkání se již nic nestalo a Stadion rozstřílel Jihlavu 6:3.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme spokojeni, že jsme získali druhý bod v sérii. Utkání jsme odehráli velice slušně. Jedinou výhradu máme ke druhé třetině, ne ke hře, ale měli jsme tam tři zbytečné fauly a v sériích přesilové hry rozhodují. Na to si musíme dát do příště pozor.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Po druhém prohraném zápase v řadě nepanuje žádná spokojenost. Myslím si, že výsledek je pro nás hodně krutý na to, co jsme v utkání předvedli. Za stavu 3:1 jsme se dokázali dostat zpátky do zápasu a měli jsme další šance, abychom otočili. Bohužel ale přišel pro mě nepochopitelný nástup do třetí třetiny, kdy jsme v naší přesilovce nevystřelili na branku a naopak dostali gól. To tenhle zápas rozhodlo ve prospěch soupeře. V závěru jsme se nechali zbytečně vylučovat a už jsme neměli příležitost k obratu.“