Tak to bylo drama. Kališníci ve třetím duelu předkola play-off proti Sokolovu bojovali o triumf až do posledních minut a nakonec urvali výhru 7:5. Na startu duelu si sice Stadion vypracoval náskok, domácí ale vývoj skóre otočili a Litoměřičtí museli dotahovat. Po velké přestřelce ale mohli společně se závěrečnou sirénou oslavit další bod v sérii i mečbol.

Předkolo3

5:7

2:2, 3:1, 0:4

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Tůma (Pohl), 19. Kverka (Vracovský), 21. A. Rulík (Křemen, Jiskra), 23. D. Tůma (Kverka, Vracovský), 40. Vracovský (J. Pohl, Kverka) – 5. Procházka (Miškář, J. Holý), 6. Marcel (Jánský, Jícha), 37. Válek (T. Svoboda, M. Beran), 43. Miškář (Procházka, J. Holý), 51. M. Beran (T. Svoboda), 58. M. Beran (Miškář, Jebavý), 60. Válek (T. Svoboda). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Josef Barek – Ondřej Bohuněk, Petr Kotlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:31. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 5:7.

HC Baník Sokolov: Neužil – A. Rulík, Tureček, Poizl, Přindiš (A), Kadeřávek, J. Pohl, Březák – Jiskra, Vitouch, Křemen – D. Tůma, T. Rohan (C), Švec – Kropáček, Kverka (A), Vracovský – Prymula, Gut, Hašek.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A), Háva – M. Beran (A), Miškář, Procházka – L. Stehlík, Válek, T. Svoboda – Berka, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský.

Kališníci si v úvodním zápase na ledě Sokolova nemohli přát lepší začátek. Už v 5. minutě se totiž ujali vedení. Takřka na konci dvouminutové přesilovky dostal nabito na levý kruh Martin Procházka a tvrdou střelou k bližší tyči otevřel skóre zápasu.

O necelé dvě minuty později Stadion těsný náskok ještě zvýraznil. Patrik Marcel v čase 05:30 vypálil od modré a Neužil podruhé kapituloval.

Ve 13. minutě se domácí Baník dočkal snížení. Obránce Jan Pohl nahodil kotouč od modré, clonící David Tůma zakryl Královi výhled a dotečoval puk až za brankovou čáru. Stejný hráč následně přihrál na pravý kruh Křemenovi, jenž se ocitl ve výborné palebné pozici. V rozhodujícím momentu ale přestřelil.

Zkraje 19. minuty vybojoval po vhazování kotouč Vracovský, který přihrávkou od pravého mantinelu skvěle našel Jaromíra Kverku. Ten ujel jednomu z obránců, nabruslil si na hranici brankoviště a pobídku od svého spoluhráče proměnil v bekhendovou ránu pod horní víko litoměřické svatyně. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

Vyrovnání nalilo do žil domácích čerstvou krev a do prostředního dějství vlétli jako uragán. Po pouhých patnácti vteřinách od prvního buly třetiny zkoušel štěstí nahozením od modré Adam Rulík. Tomáš Král měl zakrytý výhled a kotouč rozvlnil síť litoměřické svatyně.

Sokolovští zůstali při střelecké chuti a zkraje 23. minuty vsítili čtvrtý gól. Vracovský nahrál přes osu hřiště Kverkovi, který z pravého kruhu přistrčil puk před branku, kam si nabruslil David Tůma a zblízka překonal Krále.

Kališnická letka ale nesložila zbraně a v čase 36:02 vykřesala naději na dobrý výsledek. Po pěkné kombinaci Stadionu se nejprve dostal ke střele Matěj Beran, Neužil jeho pokus vyrazil betonem a puk se odrazil jen k Lukáši Válkovi, jenž dělovkou z mezikruží pohotově zavěsil.

Inkasovaná branka baníkovskou ofenzivu nezmrazila, třiatřicet vteřin před sirénou totiž Sokolovští znovu odskočili o dva góly. Tomáš Vracovský si zpracoval puk na vrcholu levého kruhu a zacílil přesně mezi Královy betony.

Mužstvo okolo kapitána Výtiska v závěrečném dějství zkoncentrovalo síly a v průběhu poslední dvacetiminutovky dokázalo vyrovnat. Ve 43. minutě se po pěkné akci Litoměřic dostal na pravém kruhu ke kotouči Patrik Miškář a zamířil do polodkryté klece. V čase 50:16 se před Neužilem zjevil nejproduktivnější hráč základní části Chance ligy Matěj Beran, pohrál si s pukem i sokolovským gólmanem a svou trefou zajistil Litoměřicím kýžené vyrovnání.

A byl to rovněž Matěj Beran, kdo v 58. minutě přiklonil skóre na stranu Stadionu. Litoměřický útočník vystřelil z oblasti mezi kruhy a Neužil jeho pokus vyrazil, z následné dorážky už se ale kališnická osmaosmdesátka nemýlila a rozjásala hostující střídačku.

Domácí to v samotném závěru ještě zkusili v šesti bez brankáře, to však vedlo jen k tomu, že Litoměřice přidaly gólovou pojistku. Dvanáct vteřin před koncem se zapsal do statistik ranou do osiřelé klece Lukáš Válek a kališníci se po výhře ujali vedení v sérii 2:1.