V rámci 21. kola zavítalo do Kalich Areny Vrchlabí. Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej s jedním gólem na obou stranách. Druhá část hry patřila domácím, kteří se v závěru dostali do vedení zásluhou Davida Jindry. Po přestávce přidal branku ještě Patrik Miškář a s kališníky to vypadalo dobře. Hosté se ale nevzdali a v poslední minutě vyrovnali. Zápas nakonec rozsekly samostatné nájezdy, ve kterých bylo úspěšnější Vrchlabí.

21.

3:4sn

1:1, 1:0, 1:2 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Stadion Vrchlabí

Branky a nahrávky: 19. T. Svoboda (Miškář, M. Beran), 37. Jindra (Berka, Soukup), 42. Miškář (M. Beran, J. Holý) – 14. Heřman (Matýs, Nouza), 46. Linhart (Niko, Urban), 59. Vála (Nouza, Matýs), rozh. náj. Urban. Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:30. Zblokované střely: 13:15. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kremláček, Černohorský – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Urban, Jánský – L. Stehlík, Konečný, Pajer – Jindra, Soukup, Berka.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza – Machač, Chrtek, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chalupa, F. Moník.

První náznak šance si připsali domácí. Lukáš Stehlík ve velké rychlosti projel až na hranici levého kruhu, ze které ale pálil pouze do připraveného Soukupa. V polovině první třetiny se v obrovské příležitosti ocitl Tomáš Svoboda. Litoměřický útočník ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout kotouč nad Soukupovy betony.

Úvodní gól ale vstřelili Vrchlabští. Po Nouzově střele se kotouč odrazil od Králových betonů přesně na hůl Martina Heřmana, který doklepl puk do odkryté branky. Kališníci však stihli ještě před přestávkou srovnat. Tomáš Svoboda využil závaru před hostující brankou a nikým nehlídaný zasunul kotouč do prázdné branky.

Ve 28. minutě se do samostatného úniku ve vlastním oslabení vydal Patrik Urban. Král ale předvedl jistý zákrok a nebezpečí zažehnal. O minutu později si velkou šanci připsal Stehlík, jehož tvrdá střela z pravého kruhu mířila pouze do masky vrchlabského brankáře. Pět minut před koncem druhé periody se úplně sám před Soukupem zjevil Konečný, jeho bekhendovou střelu však hostující gólman vyrazil ramenem.

O minutu později se už kališníci mohli radovat. Berkovo lehké nahození z mezikruží se od vrchlabského gólmana odrazilo na zcela volného Davida Jindru, který již neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece. Vzápětí od modré nebezpečně pálil Vála. Král ale jeho pokus viděl a skryl v lapačce.

Hned v úvodu třetí třetiny se Litoměřičtí radovali potřetí. Matěj Beran přesně nabil osamocenému Patriku Miškářovi, a ten se střelou z první mezi kruhy nemýlil. V čase 45:49 se skóre opět měnilo a Vrchlabští snížili. Po dlouhém tlaku se kotouč dostal k Tomáši Linhartovi, jehož dělovka skončila v levém horním rohu domácí branky.

Šest minut před koncem základní hrací doby domácí ujeli do přečíslení čtyř proti jednomu. Pajer se rozhodl pro střelu, která ale skončila pouze v lapačce skvělého Soukupa. V závěru základní hrací doby dostalo Vrchlabí po sporném momentu výhodu dvojnásobné přesilovky, odvolalo brankáře a v čase 58:57 díky početní výhodě a power play vyrovnalo. Ondřej Vála si sjel až na hranici pravého kruhu a svou střelu poslal přesně pod horní tyč domácí svatyně. Prodloužení gól nenabídlo, a tak zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Dovedností soutěže ovládli hosté. Rozhodující nájezd zaznamenal Patrik Urban.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Viděl jsem vyrovnané utkání, které jsme odehráli velice dobře. Vypracovali jsme si poměrně slušné šance, které jsme neproměnili. Ve finále tomu utkání sluší remíza, myslím si ale, že jsme si zasloužili druhý bod.“

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): „Z naší strany byla dobrá pouze první třetina, potom jsme iniciativu nechali domácím, kterým jsme nabídli šanci na otočení. V závěru už to s námi vypadalo beznadějně. Pozitivní je, že mužstvo to nezabalilo a v nájezdech jsme byli šťastnější.“