Tak to byl obrat jako hrom. Kališníci prohrávali s Třebíčí nejprve 0:2, a poté 2:3. Chvíli před koncem základní hrací doby ale vyrovnal Jan Holý a zápas se dostal do prodloužení. V něm se osm vteřin před koncem prosadil Martin Procházka a Litoměřičtí vezou z kraje Vysočiny vítězství.

13. kolo

3:4pr

2:0, 0:1, 1:2 - 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Vodný), 7. Psota (Bittner), 43. Š. Kratochvil (Nedbal) – 25. Luciani (Miškář, A. Beran), 41. M. Beran (Procházka, Miškář), 59. J. Holý (Procházka, Daniel), 65. Procházka (Miškář, Sedlák). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Jindra, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:39. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Zukal, Nedbal, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Kowalczyk – Šťovíček, Nedvídek (C), Vodný (A) – Psota, Bittner (A), Krliš – Š. Kratochvil, V. Němec, Křehlík – Valík, Michálek, Kořenek.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – J. Holý, Marcel, Sedlák, Výtisk (C), Baláž, Jebavý (A), Černohorský – Procházka, Miškář, M. Beran (A) – Luciani, P. Svoboda, T. Svoboda – Jánský, Jícha, Stehlík – Berka, Daniel, Bernat.

Kališníci se na třebíčském stadionu ještě ani nerozkoukali a už mohli jít do vedení. Po necelé půlminutě hry prověřil Jekela dělovkou z mezikruží Matěj Beran, jeho pokus ale neuspěl. Na druhé straně kluziště předvedl dobrý zákrok proti střele z pravé strany Král. V čase 06:08 už ale byl na útočné snahy domácích krátký. Vodný vyhrál buly v obranném pásmu Litoměřic, posunul puk na Jakuba Stehlíka, který ranou z vrcholu pravého kruhu rozvlnil síť hostující klece.

Na ledové ploše navíc neuběhla ještě ani minuta a Třebíč odskočila na rozdíl dvou branek. Bittner nabil ve středním pásmu Matěji Psotovi, ten se proháčkoval mezi litoměřickými obránci, položil si Krále a přízemní střelou z úhlu zasunul kotouč za brankovou čáru.

Ve 12. minutě dostal přihrávku zpoza kališnické svatyně Michálek, Král ale jeho pokus zblízka zneškodnil. Následně si poradil také s Vodného střelou i Šťovíčkovou dorážkou. O chvíli později mohl upravit skóre Matěj Beran. Jekel ale v brance čaroval a puk za svá záda nepustil.

Pár desítek vteřin před sirénou opět exceloval Král. Bittner a Psota se hnali na jeho klec v přečíslení dva na jednoho a Bittner následně zblízka vypálil. Maskovaný muž v litoměřických barvách ale předvedl vynikající zákrok a uchránil svůj tým od třetího gólu.

Litoměřičtí po nepovedené úvodní třetině nesložili zbraně a v čase 24:54 se dočkali vytoužené trefy. Po Balážově střele od modré vznikl před třebíčskou klecí slušný závar, v němž se výborně zorientoval Anthony Luciani a propasíroval puk za Jekelova záda.

Přestože byly oba celky ve zbytku prostředního dějství hodně aktivní, další gól už nepadl. Všechny ofenzivní snahy obou celků končily u zákroků obou brankářů. Když časomíra ukrojila ze třetí periody pouhých 55 vteřin, radovali se kališníci z vyrovnávací trefy. Matěj Beran si nabruslil na levý kruh a jeho nekompromisní dělovka se zastavila až v třebíčské síti.

Horácká Slavia ale rychle zareagovala. V čase 42:10 vystřelil z dobré pozice Nedbal, Královi vypadl puk z výstroje, který pohotově z hranice brankoviště doklepl do soupeřovy klece Šimon Kratochvil. Kališníci následně vynaložili veškeré úsilí, aby zvrátili výsledek, a to se jim také povedlo. V 59. minutě se na modré opřel do puku Jan Holý a vystřelil Stadionu naději na body.

V závěru prodloužení pak gólově udeřil Martin Procházka a Litoměřice urvaly dva body.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Do utkání jsme dobře vstoupili, vytvořili jsme si šance. Bohužel od druhé třetiny jsme se soupeřem začali hrát nahoru dolů, a to jsme nechtěli. Soupeř snížil a ve třetí třetině vyrovnal a my jsme pak ještě o jednu branku odskočili. Dvakrát jsme hráli v šesti a to nás stálo zápas. Každopádně máme bod a moc si ho vážíme.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Za mě to byl vyrovnaný zápas, a to i když jsme nechytli začátek. Třebíč má dobré období a body sbírá doma pravidelně. Bohužel jsme udělali dvě chyby a prohrávali dva nula, v závěru se nám se štěstím v powerplay povedlo vyrovnat. Ty další dvě třetiny jsme byli aktivnější, vytvářeli jsme si šance a dva body jsme si zasloužili.“