Zápasové menu

Stadion si připsal v prvním domácím utkání v novém roce do tabulky Chance ligy tři body. Kališníci od začátku zápasu proti Kolínu na ledě dominovali. Jako první převahu potvrdil ve 3. minutě Tomáš Svoboda. Po něm se dokázali prosadit i mladíci Urban se Stehlíkem. Poslední dvě branky vsítili zkušení litoměřičtí hráči, Patrikové Marcel a Miškář. Kozlové sice kontrovali jednou trefu, víc však nestačili a Stadion urval druhou výhru v řadě.

9. kolo

5:1

2:0, 2:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - SC Kolín

Branky a nahrávky: 3. T. Svoboda (M. Beran, Miškář), 20. Urban (Jindra, Výtisk), 27. L. Stehlík (Pajer, Soukup), 32. Marcel (T. Svoboda, M. Beran), 41. Miškář (T. Svoboda) – 47. R. Martínek (J. Stehlík). Rozhodčí: Zavřel, Hucl – Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:20. Zblokované střely: 18:11. Vhazování: 39:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Jícha, Moravec, Jánský – Jindra, Urban, Konečný – L. Stehlík, Soukup, Pajer.

SC Kolín: Sejpal (32. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Zdeněk, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), Zumr, J. Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, J. Stehlík (A).

Kališníci začali utkání mnohem lépe než soupeř a už ve 3. minutě se jim podařilo vsítit první branku. Domácímu celku stačilo pouhých osm vteřin k využití přesilové hry. Matěj Beran nahrál z levého na pravý kruh, kde stál připravený Tomáš Svoboda, jenž bez problémů poslal kotouč za Sejpalova záda.

Nadvláda Stadionu během první třetiny pokračovala. Litoměřičtí si tvořili velké množství šancí, ale dlouho se jim nedařilo prosadit se. Necelou minutu před koncem první dvacetiminutovky se skóre na světelné tabuli změnilo, a opět ku prospěchu kališníků. Tomáš Urban převzal kotouč ve středním pásmu, prokličkoval až na levý kruh, odkud vypálil přesně do odkrytého místa kolínské klece.

V polovině 27. minuty jel na branku kozlů osamocený David Jindra, kterému se však nepovedlo hostujícího gólmana přelstít. Cestou byl ale faulován a sudí nařídili trestné střílení. Ne penaltu se připravil Tomáš Svoboda, jemuž se však proměnit šanci nepodařilo.

V čase 26:58 Litoměřice vstřelily třetí gól. Lukáš Pajer nahrál do středního pásma rozjetému Lukáši Stehlíkovi, a ten puk vypálil z levého kruhu mezi Sejpalovy betony. Navýšil tak kališnické vedení na 3:0.

Ve 32. minutě se na světelné tabuli rozsvítila na stran domácího týmu čtyřka. U pravého mantinelu se ke kotouči dostal Patrik Marcel, který vyslal nekompromisní dělovku přesně pod horní tyčku kolínské klece. Soupeř po této obdržené brance vystřídal gólmana a do hry nastoupil Ondřej Martínek.

Ani v poslední části zápasu kališníci soupeřovu branku nešetřili. V čase 40:50 obdržel na modré lajně přesnou nahrávku Patrik Miškář, jenž prokličkoval až před Martínka a dotlačil ho i s pukem za brankovou čáru. Prázdnou Kalich Arenou se tak mohla rozeznít „Pátá“.

Ani Tomáš Král si proti Kolínu neudržel nulu. Ačkoliv urputně bránil kališnickou klec, na kotouč vypálený z hranice levého kruhu Robinem Martínkem byl domácí brankář krátký. To ovšem na kališnickém vítezství nic nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím, že to byly zasloužené tři body. Hodně nám pomohl první gól ve třetí minutě z přesilovky, který nás trochu uklidnil. Mnoho šancí bylo na obou stranách a myslím si, že s hodně mladými kluky v sestavě jsme to zvládli velice dobře."

Petr Martínek (SC Kolín): „V první řadě bych pogratuloval k velmi dobrému výkonu domácím. My jsme v tomto zápase byli špatný sparing partner, bez nasazení, bez důrazu. Takhle si nepředstavuji naši hru a domácím jsme to velmi usnadnili. Náš výkon byl opravdu špatný."