Zápasové menu

Počtvrté v řadě Stadion zvítězil! Tentokrát netradičně jako hostující tým ovšem pod domácí střechou kališníci zdolali Benátky nad Jizerou. V první třetině Litoměřice jasně dominovaly. Druhou periodu naopak ovládli domácí a snížili tak ztrátu na jednu branku. V poslední periodě se ovšem kališníci prosadili znovu a střelou do prázdné klece zpečetili vítezství 5:2.

33. kolo

2:5

1:3, 1:0, 0:2

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Strnad (Křepelka, Šafařovský), 34. Šafařovský (Strnad, Aubrecht) - 3. M. Beran (Miškář, Procházka), 5. T. Svoboda (Baláž, Konečný), 16. Procházka (M. Beran, Miškář), 46. T. Svoboda (Válek, Jícha), 59. Válek (Procházka, Výtisk). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Podrazil, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 0. Střely na branku: 27:40. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 41:21. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

HC Benátky nad Jizerou: Král – Böhm, Štibingr, Aubrecht (A), Bieniek, Hampl, Kovář – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek (A), Jansa, Daniel Svoboda I – Strnad, Šafařovský, Křepelka – Kollert, Putz, Had.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Výtisk (C), Baláž, Háva, J. Holý, Jebavý (A), Černohorský, Tomek – M. Beran (A), Miškář, Procházka – Válek, Jícha, T. Svoboda – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Jánský.

Už v 1. minutě zvedl rozhodčí pravici a vyloučil v řadách domácích Martina Böhma za podrážení. Kališníci dostali výhodu v podobě přesilovky, kterou dokázali využít ve svůj prospěch. Martin Procházka nahrál kotouč z pravého kruhu před bránu, kde byl připravený Matěj Beran, jenž puk nasměroval k levé tyči Královy svatyně. Hosté se tak rychle ujali jednobrankového vedení.

O dvě a půl minuty se kališníci prosadili znovu. Na vnitřní hranici levého kruhu zpracoval nahrávku Tomáš Svoboda a zakončil opět k levé tyči domácího gólmana. Sedmnáctiletý Daniel Král se z předešlé situace nepoučil a do stejného místa obdržel gól znovu.

V čase 15:18 se stav na světelné tabuli změnil na 0:3. Stadion domácím opět dokázal, jak umí trestat vyloučení. Matěj Beran vyslal kotouč zpoza branky na levý kruh, přesně na hůl Martina Procházky, který bez problému prostřelil benáteckého maskovaného muže a zajistil kališníkům tříbrankové vedení.

Domácí se nenechali zahanbit a čtyřicet vteřin před koncem se prosadili také. Šafařovský zavezl kotouč po pravém mantinelu do útočného pásma, předal puk Křepelkovi do mezikruží. Ten nevystřelil a nahrál ještě Vojtěchu Strnadovi, který zakončil do odkryté Beranovy klece. Po první periodě odcházely týmy do kabin za stavu 1:3.

Ve druhé periodě fanoušci čekali na gól celých třináct minut. Celou akci započal Vojtěch Strnad, jehož střelu od pravého mantinelu dokázal Adam Beran vyrazit pravým betonem. Odražený kotouč ovšem skončil na holi Petra Šafařovského, který byl úspěšný a snížil ztrátu domácích na jednobrankovou.

V poslední části se naopak prosadili hosté. Po souhře u pravého mantinelu se dostal k zakončení z levého kruhu Tomáš Svoboda, který si „vymíchal“ domácího gólmana a poslal kotouč za Králova záda. Stadion tak Benátkám odskočil na rozdíl dvou branek. Střelou do prázdné klece zpečetil výhru Litomeřic Lukáš válek a kališníci tak zvítězili 5:2

Ohlasy k utkání

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Neměli jsme dobrou první třetinu. Potom jsme byli soupeři vyrovnaným soupeřem, ve druhé třetině jsme ho navíc dostali pod tlak. Nevyužili jsme ale šance, které jsme měli. Soupeři rozhodli utkání zkušení hráči, kterých má o hodně víc než my a díky tomu bere tři body.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Nejsme ale úplně spokojeni s hrou, měli jsme tam hluchá místa a věci, které podle nás do hry nepatří. Doufám, že v play-off je ve hře neuvidíme. Jsme ovšem spokojeni s přesilovkami.“