Litoměřičtí hokejisté vyrazili k dalšímu utkání na led přerovské MEO Arény. Nejprve se dařilo domácímu celku, který se během první třetiny dokázal dostat do tříbrankového náskoku. Druhá perioda patřila kališníkům, kteří zásluhou Miškáře, Mlčáka a Matěje Berana srovnali. Poslední část však znovu ovládli Zubři a všechny tři body tak zůstaly v Přerově.

6. kolo

5:3

3:0, 0:3, 2:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Dostálek (Doležal, Kubeš), 11. Süss (Ryšavý, Dvořák), 18. Šoustal (Dobša, Hrabal), 53. Ryšavý (Hrabal, Kubeš), 54. Dostálek (Šoustal) - 24. Miškář (Toman, M. Beran), 33. M. Beran (Procházka), 33. Mlčák (Jícha, Svoboda). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 26:28. Zblokované střely: 8:17. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.

HC ZUBR Přerov: Kacetl – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Kučeřík, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Ryšavý – Dobša, Süss, Šoustal.

HC Stadion Litoměřice: Král – Mlčák, Holý, Výtisk, Háva, Jebavý, Baláž, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – Svoboda, Jícha, Jánský – Toman, Hašek, Berka – Bernat, Moravec, Stehlík.

Při úvodním vhazování byl úspěšnější Stadion a okamžitě se vydal do útočného pásma. Dlouhým pasem dostal kotouč z obranného pásma Hrabal, avšak ne na dlouho. Po dalším ofenzivním výpadu provedl Jánský stahovačku okolo Dřímala a dostal se do slibné palebné pozice. Puk namířil k tyčce, ale domácí gólman si hranici branky pohlídal.

V deváté minutě se na světelné tabuli poprvé změnilo skóre. Díky vyloučení Lukáše Stehlíka sehráli Přerovští přesilovou hru, kterou dokázal využít Vlastimil Dostálek. Střelec první branky dostal nahrávku do mezikruží, kde se dokázal rychle zorientovat a dopravit puk do odkryté klece.

V čase 10:53 se domácí celek dostal do dvoubrankového vedení. V pravém rohu kluziště vybojoval kotouč Martin Ryšavý, který přihrál mezi kruhy. Zde se nacházel připravený Jan Süs, jenž nalezl volný prostor v levé části Královy svatyně.

Necelé tři minuty před koncem první části utkání se stav změnil znovu a opět na stranu Zubrů. V levém kruhu obral jednoho z litoměřických hráčů David Dobša a vyslal střelu na levý beton hostujícího gólmana. Tomáš Král kotouč dokázal vyrazit, ovšem pouze na dorážejícího Tomáše Šoustala, který zajistil Přerovu třígólový náskok.

Do druhé periody vstoupili šťastněji Litoměřičtí. Po Dostálkově vyloučení sehráli svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka úspěšnou přesilovku a snížili tak tříbodové manko. Se střelou Matěje Berana si domácí maskovaný muž poradil. Kotouč ale putoval k Matěji Tomanovi, jenž přihrál na Patrika Miškáře. Poslední jmenovaný Kacetla dokázal překonat.

Přesná muška se kališníků držela i v dalším průběhu druhé třetiny. Hosté v 33. minutě vydolovali kotouč v prostoru za brankou, Martin Procházka přihrál do mezikruží na nachystaného Matěje Berana, který dělovkou propálil domácího gólmana a využil tak další litoměřickou přesilovku.

V čase 32:58 dokázali hráči z Ústeckého kraje vyrovnat. Hosté si dobrým napadáním vynutili chyby domácí obrany. Kotouč se dostal k Janu Mlčákovi, který vyslal svou dělovku naprosto přesně a Ondřej Kacetl byl potřetí v utkání překonán.

Poslední část patřila domácímu celku. V 53. minutě se po dlouhém nátlaku na litoměřickou obranu napřáhl ke střele Josef Hrabal. Po teči od Martina Ryšavého zamířil kotouč za záda hostujícího brankáře.

O necelou minutu později Zubři znovu navýšili náskok. Šoustal nahodil puk od modré čáry za branku, kam vyjel gólman Litoměřic. Tomu se kotouč nešťastně odrazil od mantinelu a následně se svezl z hole do předbrankového prostoru, kde byl připravený Vlastimil Dostálek, jenž zakončil do prázdné klece. Kališníci tak v MEO Aréně neuspěli a v Přerově prohráli 5:3.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Spokojení můžeme být jenom se třetí třetinou, kde jsme byli lepší. První část, i když jsme ji vyhráli 3:0, nebyla ideální. Druhá třetina byla z naší strany hrůza. Jenom díky Ondřeji Kacetlovi ji Litoměřice nevyhrály vyšším rozdílem. Soupeř se dvě třetiny prezentoval výborným hokejem.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Během dvou dnů jsme bohužel museli vyměnit půlku týmu. Na výkonu to bylo trochu znát, pro některé kluky šlo o první zápas v dospělém hokeji. Popasovali jsme se s tím však celkem slušně. Samozřejmě, platili jsme daň za nezkušenost. V první třetině jsme domácím přihráli na dva góly, pak jsme se vrátili do zápasu. Ve třetí části jsme zase udělali hloupou chybu a inkasovali branku na 3:4. Jinak jsme horší nebyli, jsou to pro nás ztracené body. I s osmnácti a devatenáctiletými kluky ale můžeme hrát. Věřím, že chyby minimalizujeme tak, abychom pravidelně začali sbírat body.