Zápasové menu

Stadionu to proti Jihlavě nevyšlo. Přestože byl úvod zápasu vyrovnaný, byla to pouze Dukla, kdo dokázal ze svých šancí vytěžit gól. A tak se po první třetině odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro hosty. Zatímco Jihlavští následně proměnili tři ze svých šancí, Litoměřičtí selhali v koncovce a nedokázali vsítit ani jednu branku. S mužstvem z Vysočiny tak padli 0:4.

12. kolo

0:4

0:1, 0:1, 0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 17. Skořepa (Pekr, D. Krenželok), 33. Čachotský (Pekr, Skořepa), 47. Čachotský (Illéš), 51. T. Harkabus (T. Havránek). Rozhodčí: Pražák, Vrba – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 28:35. Zblokované střely: 19:16. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 0:4.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Marcel, J. Holý, Výtisk (C), Krutil, Jebavý (A), Kubíček, Mlčák – M. Beran (A), Miškář, P. Novák – Koffer, Pytlík, Teplý – Lang, Válek, Procházka – Přikryl, Jícha, Hašek.

HC Dukla Jihlava: J. Brož – D. Krenželok, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus, T. Havránek, Pekr – Jiránek, Lichanec, V. Brož – Eliáš, Čermák, Chlubna.

Oba celky načaly vzájemný duel vcelku opatrně a brankáři neměli v úvodních minutách příliš mnoho práce. Jako první se osmělili Jihlavští, když se dostal k zakončení Illéš. Jeho pokus z mezikruží však mířil vysoko nad horní tyčku Královy klece.

V čase 16:24 už se ale hosté mohli radovat. Ve chvíli, kdy Stadion pykal za příliš mnoho hráčů na ledě, vypálil z vrcholu levého kruhu Matěj Pekr. Královi puk po tvrdé střele proklouzl mezi betony, ještě před brankovou čárou ho rychle našel Josef Skořepa a pohotovou dorážkou poslal Jihlavu do vedení.

Zkraje prostřední periody ohrozil jihlavskou svatyni Lang, jeho ránu ale zastavila na cestě za Brožova záda branková konstrukce, která zacinkala prázdnou Kalich Arenou. K vyrovnávací trefě byl ve 27. minutě blízko i Pavel Novák, jenž povedenou sóloakci zakončil slušnou bekhendovou střelou. Ta ale neměla patřičnou razanci a Brož si s ní poradil.

V čase 32:34 Dukla navýšila těsné vedení. Po Pekrově pokusu z levého kruhu vznikla před domácí brankou nepřehledná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Tomáš Čachotský a doklepl kotouč do poloodkryté klece.

Kališníci si poté připsali několik slibných pokusů, ani jeden však neskončil gólem. Soupeř oproti tomu znovu udeřil. V polovině 47. minuty prudce vypálil Illéš, do jeho dělovky vložil hůl Tomáš Čachotský a svým druhým zásahem v zápase zvýšil na 3:0 pro Duklu.

Ze strany Jihlavy to ale ještě nebylo vše. V čase 50:23 se hosté dostali do přečíslení, příležitosti se chopil Tomáš Harkabus a svým projektilem vymetl růžek litoměřické klece. Skóre mohl korigovat Válek, jeho branka však nebyla uznána kvůli posunutí brankové konstrukce. Víc už se toho na ledě nestalo, a tak Stadion prohrál s Jihlavou 0:4.

Ohlasy k utkání

„David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jihlava byla jednoznačně lepší, dala nám dva góly v přesilovce. My jsme naše přesilové hry nevyužili a hosté přidali další dva góly při hře pět na pět. Zaslouženě vyhráli.“

„Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Jeli jsme sem s tím, že domácí mají kvalitní hráče z dvacítky. Musím uznat, že jsme vyhráli zaslouženě. Musím kluky pochválit za obětavost, bojovnost a pohyb. Konečně jsme vstřelili více jak dva góly. Jsme spokojeni s výkonem i výsledkem.“