Kališníci v první zkoušce moravskoslezského tripu neobstáli. V zápase s Havířovem sice po úvodním gólu soupeře díky Miškářově trefě srovnali skóre, následně ale inkasovali pět branek a na AZet už se gólově dotáhnout nezvládli. I když k tomu měli v závěrečném dějství slušně nakročeno. Na rozdíl dvou zásahů totiž snížil Martin Procházka. Víc už toho ale Litoměřičtí na ledě nestihli a po havířovském gólu do prázdné klece padli s Heimstadenem 3:6.

8. kolo

6:3

1:1, 4:0, 1:2

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Prokeš (Kotala), 21. Kotala (Prokeš), 22. L. Bednář (Doktor), 24. R. Szturc (F. Seman, L. Rutar), 27. Doktor (O. Procházka, R. Szturc), 60. Adamský (Prokeš) – 19. Miškář (Lang, Teplý), 54. Procházka (Toman, Přikryl), 57. Procházka (J. Holý, M. Beran). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Keprlík, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:35. Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 28:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

AZ Heimstaden Havířov: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Chroboček – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Cihlář, L. Bednář – Mrva, Maruna, Fridrich – Ivan.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Krutil, Marcel, J. Holý, Mlčák, Kubíček, Jebavý, Poizl – Procházka, Jícha, M. Beran – Jánský, Miškář, Teplý – P. Novák, Pytlík, Lang – Koffer, Přikryl, Toman.

Stadion odstartoval bitvu v Havířově velmi aktivně a už po pár minutách mohl jít do vedení. Po chybě v domácí rozehrávce se k puku dostal Koffer a okamžitě vypálil, střílel ale doprostřed branky a Groh si s jeho pokusem poradil.

Ve 14. minutě vystrčil drápky AZet. Po Holého faulu získali Havířovští výhodu přesilové hry, kterou po necelé minutě využili. Kotala nejprve zkoušel překonat Krále zblízka, ten ale jeho ránu nadvakrát zlikvidoval. K vyraženému kotouči si však vzápětí nabruslil Radek Prokeš a projektilem ze spodní hrany pravého kruhu rozvlnil síť litoměřické klece.

Kališníci nenechali soupeři těsný náskok příliš dlouho. V čase 18:28 sudí poslali na trestnou lavici Chrobočka, jenž se provinil hákováním, a hostující celek nabízenou šanci zužitkoval. Teplý nabil z levého kruhu Langovi, ten ještě posunul puk přes šířku hřiště ke vzdálenější tyči, kde číhal Patrik Miškář. Groh se nestačil přemístit a litoměřická čtrnáctka zacílila ze spodní hrany pravého kruhu rovnou do poloodkryté klece.

Vyrovnaný stav nesvítil na světelné tabuli příliš dlouho. Dvanáct vteřin po začátku prostředního dějství Havířov strhl výsledek na svou stranu. Prokeš vybojoval puk ve středním pásmu, protáhl se podél levého mantinelu a následně naservíroval kotouč před branku Jakubu Kotalovi, který ranou z první překonal Krále.

V čase 21:44 domácí navíc zvýšili na rozdíl dvou branek. Doktor našel před brankou Lukáše Bednáře, jenž povedeným bekhendem uklidil puk do kališnické svatyně. O necelé dvě minuty později se skóre měnilo znovu. Roman Szturc ujel litoměřickým obráncům, zamíchal pukem před Králem a nekompromisně ho zasunul za brankovou čáru.

Černou pětiminutovku Litoměřic dokonal zkraje 27. minuty Jakub Doktor. Havířovský útočník si najel mezi kruhy a střelou švihem zacílil přesně k pravé tyči. Možnost ke snížení ztráty měl chvíli před sirénou Miškář, v dobré příležitosti ale minul Grohovu klec.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení zmařených šancí Stadionu. Nejdřív obdržel nahrávku před odkrytou branku Přikryl, domácí obránce mu však zablokoval hokejku a hráč s desítkou na dresu se k zakončení nedostal. Následně se před Grohem ocitl osamocený Teplý, havířovský gólman ale jeho pokus vytěsnil. Poté při závaru před domácí svatyní zacinkala tyčka. Postupně selhali i další hráči Litoměřic, Groh dokázal všechny pokusy zneškodnit.

V čase 53:30 se ale litoměřická střídačka dočkala. Mezi kruhy se do puku opřel Martin Procházka a zamířil přesně k tyči. O pár okamžiků později vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl havířovský Cihlář a kališníci snížili na rozdíl dvou branek. Do střelecké listiny se opět zapsal Martin Procházka. Beran vyhrál vhazování a posunul puk na Holého, ten ještě nahrál kališnické třiadvacítce, která střelou bez přípravy propálila Groha.

V samotném závěru si vypracoval velkou příležitost Jánský, maskovaný muž v havířovských barvách však vytáhl zákrok betonem a zachránil AZet před dalším gólem. Stadion to ještě zkusil v šesti, pár vteřin před koncem ale obdržel od Martina Adamského do prázdné klece šestý gól. Víc se toho na ledě nestalo a Stadion tak prohrál 3:6.

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): „Výhru už jsme hodně potřebovali. Podali jsme opět velmi dobrý výkon, který nám na rozdíl od minulého utkání ve Frýdku-Místku přinesl 3 body. Bylo důležité, že jsme dávali góly, akorát jsme si to ve třetí třetině trochu zkomplikovali. Zaplaťpánbůh za tři body a jedeme dál.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Myslím si, že vítězství domácích je zasloužené, po celý zápas byli lepším týmem. Rozhodující náskok domácí získali na začátku druhé třetiny a i když jsme snížili z 5:1 na 5:3, byla to z mého pohledu jen kosmetická úprava. Na našem výkonu toho moc pozitivního nebylo. Ale je před námi velmi náročné období, protože tento tým odehraje ještě následující dvě utkání, a pak se z velké části obmění. Téměř polovina týmu se zapojí do přípravy reprezentace U20 a my budeme muset stavět z velké části nový tým.“