První třetina byla ve znamení Litoměřic a Daniel Voženílek s Martinem Kadlecem vybojovali Stadionu dvoubrankový náskok. Třetí část zápasu přinesla velký obrat, v němž se domácím podařilo otočit zápas na svou stranu a dostat se poprvé v utkání do vedení. V poslední minutě utvrdil domácí ve výhře Nicolas Hlava, který se trefil do prázdné brány.

NADS27

4:2

0:2, 0:0, 4:0

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 44. Pitule (Hlava), 49. Tomica (Llewellyn, Svoboda), 55. Lang (Žovinec, Suchý), 60. Hlava - 4. Kadlec (Korkiakoski), 18. Voženílek (M. Beran, Jícha). Rozhodčí: Kostourek, Sýkora – Kotlík, Tvrdík. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1672. Střely na branku: 30:37. Zblokované střely: 15:14. Vhazování: 35:37. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Piráti Chomutov: Pavlát – Tejnor, Schaus, Žovinec, Havel, Lang, Štochl, Rýgl – Rudovský, Suchý, Llewellyn – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Chlouba, Kverka – Chrpa, Šagát, Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Kukla – Štohanzl, Korkiakoski, Kadlec – M. Beran, Jícha, Voženílek – Kropáček, Sklenář, Kangas – Havelka, Morong, Jindra.

Ve čtvrté minutě se podařilo skóre otevřít Litoměřickým. Nahrávku Korkiakoskiho zpracoval Martin Kadlec, který se dostal do úniku a z brejkové pozice vstřelil do levého horního rohu svou třicátou branku v Chance lize a poslal svůj tým do vedení. Zároveň si vybojoval první příčku mezi střelci ligy.

Čas 17:55 byl opět šťastnějším pro hostující hráče. Matěj Beran přihrál zpoza branky na kapitána Daniela Voženílka, který svou přesnou střelou z levého kruhu překonal Pavláta a zajistil kališníkům dvoubrankové vedení.

Druhá třetina nepřinesla žádnou branku. Roman Chlouba si vysloužil trestné střílení a rozhýbal brankáře Škorpíka. Nebyl však dost rychlý a litoměřický maskovaný muž stihl utěsnit mezírku mezi tyčkou a betonem. Náskok Litoměřických zůstal nezměněn.

Na druhé straně se blýskl Jindra, jenž od levého mantinelu přihrával na rozjetého Havelku. Nadvakrát zkoušel vstřelit puk za Pavlátova záda, ale ani jedním pokusem maskovaného Piráta nepřekonal. Následně měl příležitost mladý bek Klikorka, který z nulového úhlu nahodil pryž mezi Pavlátovy betony, ale s dorážkou hostující hráči neuspěli.

Třetí dějství otevřel v čase 43:52 Tomáš Pitule. Po nahrávce svého spoluhráče Hlavy pálil mezi betony brankáře Škorpíka a stáhl litoměřický náskok. Zároveň poprvé využil přesilovou hru v utkání.

Domácí fanoušci i podruhé viděli skórovat svůj tým a 11 minut před koncem druhé třetiny se podařilo Pirátům vyrovnat. Marek Tomica našel na levé straně odražený puk nejrychleji a překonal litoměřického maskovaného muže. Náskok Stadionu byl během pěti minut ztracen.

Švédský obránce Viktor Lang využil druhou přesilovou hru Pirátů a poprvé v zápase poslal svůj tým do vedení. Jeho střelou od modré překonal vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Škorpíka a s pomocí Žovince a Suchého dokončil obrat zápasu. Dramatickou třetí třetinu zakončil střelou do prázdné brány Nicolas Hlava, který utvrdil vítězství domácích a oplatil Litoměřickým dvoubrankový náskok.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme katastrofální vstup do utkání a soupeř nám dal lekci. Byli jsme bez pohybu, bruslení, nebylo tam vůbec nic. Druhou třetinu se to zlepšilo, začali jsme se tlačit do brány a soupeře jsme přestříleli. Při vstupu do třetí třetiny jsme vstřelili gól.nKdyž jsme se začali tlačit do brány, dali jsme dva ubojované góly. Bylo důležité, že jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři. Nakonec jsme to urvali v power-play a tři body zůstaly doma.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Gratulujeme domácím ke třem bodům a jsme zklamaní, protože jsme vedli o dva góly. Zápas byl z našeho pohledu hodně vyrovnaný a rozhodly přesilové hry, které domácí využili. My jsme se v nich trápili, přestože je nehrajeme špatně. Nepomohli jsme si s nimi, a naopak jsme dvakrát ve vlastním oslabení inkasovali, to utkání ovlivnilo“