Těžký boj mají za sebou litoměřičtí hokejisté. Proti havířovskému AZetu sehráli vyrovnané utkání, ve kterém dlouho sahali po vyrovnání. To bohužel přes závěrečnou dlouhou hru bez gólmana nevyšlo a důležité tři body si tak udržel na své půdě slezský celek.

NADS26

4:3

1:1, 3:2, 0:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Němec (Procházka, Kotala), 21. Dajčar, 27. Fridrich (Bernovský), 29. Fridrich (Rašner) - 7. Kadlec (Gaspar, Korkiakoski), 25. Kadlec (Voženílek, Korkiakoski), 25. Kangas (Štohanzl, Klikorka). Rozhodčí: Veselý, Pilný - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4, navíc Procházka (HAV) - 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1232. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Chroboček, Dajčar, Malina, T. Černý, Rašner, Mrowiec, L. Rutar – Kotala, E. Němec, O. Procházka – Bambula, F. Seman (A), L. Bednář (A) – Danielčák, Baláž, Doktor – Fridrich, Maruna (C), Bernovský.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran (29. Škorpík) – Klejna, Marcel (A), Klikorka, Jebavý (A), Kukla, Gaspar – M. Beran, Korkiakoski, D. Voženílek (C) – M. Kadlec, Jícha, Kangas – Jindra, D. Sklenář, Kropáček – Morong, Štohanzl.

Utkání začalo náporem Litoměřic na branku Aleše Stezky. Už v první minutě měl slibnou příležitost Matěj Beran, gólman domácího týmu ale včas zasáhl svými betony. Kališnický tlak ale pokračoval, dopomohla k tomu i přesilovka. A právě ta vyústila v první trefu utkání. Martin Kadlec prudce vypálil od modré, nahodil kotouč na Stezku a tomu se puk prosmýkl přesně mezi betony.

Vzápětí měli Litoměřičtí k dispozici další přesilovku. V té už ale na havířovského strážce svatyně nestačili a naopak domácí se dostávali do hry. Větší šanci ovšem měl Stadion, konkrétně znovu Martin Kadlec, který vypálil znovu od modré, avšak tentokrát trefil jen břevno. Hned nato ale kališníci inkasovali. Ondřej Procházka rozehrál přechodovou kombinaci s Jakubem Kotalou. Společně zavezli kotouč do pásma, kde Kotala našel přihrávkou zpoza brány Erika Němce, a ten z těsné blízkosti překonal Berana. Po zbytek třetiny se již nic zásadního nestalo, oba týmy vstupovaly do další fáze utkání za vyrovnaného stavu.

Druhá perioda přinesla rychlý gól Havířova. Na modré čáře se k puku dostal Tomáš Dajčar a nahodil jej na branku. Beranovi trochu smolně propadl do branky. Stadion ale vzápětí srovnal. V přesilovce to byl znovu Martin Kadlec, který využil perfektně naservírovanou přihrávku od Daniela Voženílka a vrátil kališníky do hry.

Trvalo to pouhých 22 vteřin a kališníci šli do vedení! Chybu v havířovské obraně proměnil v gólovou trefu Kristian Kangas. AZet se ale nenechal položit a naopak dokázal otočit. Zásluhu na obou gólech měl Petr Fridrich, poprvé doklepl kotouč do poloprázdné branky, následně nahodil puk nad Beranovo pravé rameno.

Po čtvrtém gólu nastoupil do kališnické branky Jan Škorpík. Na herní situaci se však nic nezměnilo, řadu šancí měly oba týmy. Závěr třetiny ještě ovlivnily přesilové hry. Přesto se nic zásadního nestalo, Havířov před závěrečnou periodou vedl o jediný gól.

Třetí dějství utkání bylo zahájeno pozvolným tlakem Havířova, avšak bez vážnější příležitosti na Škorpíkovu branku. S přibývajícím časem ale rostla intenzita střeleckých šancí. Na litoměřické straně měl vážnější Martin Kadlec, načež z Havířovských mohl navýšit vedení Petr Fridrich. Tři minuty a čtyřicet vteřin před koncem opustil Jan Škorpík brankoviště a Stadion tak zahájil ofenzivní snažení na Stezkovu svatyni.

Puk ale držel AZet, jemuž jen o centimetry utekla střela směrem do prázdné branky Litoměřic. Sice se k němu posléze dostali i kališníci, leč branku Stezky už výrazněji neohrozili. Tři body tak zůstaly ve Slezsku.