Utkání ve speciálních dresech Litoměřickým štěstí nepřineslo a z jižních Čech body nepřivezli. Dva rychlé góly domácích rozhodly o utkání již v první třetině. O jedinou litoměřickou branku se postaral Karel Klikorka, ale to na vítězství nestačilo. Soupeř v závěru přidal pojistku v podobě třetí trefy a kališníci se z jihu Čech vrací s prázdnou.

NADS24

3:1

2:1, 0:0, 1:0

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Gilbert (Veselý, Novák), 6. Suchánek, 52. Gilbert (Raška) – 18. Klikorka (Korkiakoski, Voženílek). Rozhodčí: Doležal, Barek - Polonyi, Bohuněk. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5712. Střely na branku: 29:33. Zblokované střely: 11:12. Vhazování: 40:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček – Pýcha, Kachyňa, Vydarený, Svach, Lytvynov, Suchánek – Christov, Venkrbec, Beránek – Novák, Gilbert, Veselý – Babka, Prokeš, Raška – Karabáček, Přikryl, Doležal – Michnáč.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Klejna, Marcel, Klikorka, Jebavý, Strejček, Gaspar, Kukla – Voženílek, Korkiakoski, M. Beran – Jindra, Jícha, Kadlec – Kropáček, Sklenář, Kangas – Štohanzl, Morong, Čermák.

V čase 4:37 domácí otevřeli skóre. Z pravého kruhu se snažil o dorážku Jan Veselý, jím vystřelený puk se ale odrazil těsně vedle tyče. Kotouče se následně rychle zmocnil David Gilbert první a zacílil přesně za Škorpíkova záda. O necelou minutu později se Budějovičtí dostali do dvoubrankového vedení. Od pravého mantinelu vystřelil Jakub Suchánek, jehož ránu si srazil do vlastní sítě Matěj Morong.

Dvě a půl minuty před koncem úvodní periody Litoměřičtí z přečíslení dva na jednoho stáhli náskok domácích na pouhou branku. Daniel Voženílek z pravého kruhu přihrál na Karla Klikorku, jenž z mezikruží napálil puk do pravého horního rohu soupeřovy brány.

Velká převaha litoměřického celku provázela prvních deset minut prostředního dějství. K jedné z šancí se dostal Matěj Beran, který tečoval kotouč z dobré pozice, ale Klouček předvedl fantastické zákroky a neumožnil hostům vyrovnat.

V druhé polovině třetiny se v přečíslení dva na jednoho dostal ke střele z bekhendu Babka, jenž ale Škorpíka nepřekonal. Stav se nepodařilo změnit ani Kachyňovi. Hostující gólman také výbornými výkony podržel svůj tým a skóre po druhé dvacetiminutovce zůstalo stejné.

Ve třetí periodě domácí poprvé využili přesilovou hru a opět odskočili na dvoubrankové vedení. David Gilbert, který od Rašky dostal přihrávku, pálil z mezikruží a trefou mezi Škorpíkovy betony se podruhé prosadil. O pár okamžiků později ukázal Daniel Voženílek gesto fair play, když odvolal soupeřův trest za podrážení.

Budějovičtí se ještě jednou radovali ze vstřelené branky, která ale nakonec nebyla uznána, jelikož byl signalizován ofsajd. Jihočeši si i přes neuznaný gól připsali na své konto další tři body.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Soupeři jsme nabídli moc přesilovek po našich chybách. Špatná střídání, hra v šesti, to jsou situace, kdy se momentum zápasu otáčí na soupeřovu stranu. Mají šikovné mladé kluky, kteří to umí potrestat.Soupeř nám dělal problémy.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Před zápasem bych nečekal, že to pro nás budou ztracené body. Odehráli jsme smolné utkání, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel jme si dali dva vlastní góly, kterým podle nás předcházely smolné situace."