Domácí pevnost odolala! Stadion se po týdnu představil před domácími fanoušky a i tentokrát mohl oslavit vítězství. To se však nerodilo zpočátku příliš snadno. Poruba rychle otočila kališnické vedení a Litoměřičtí museli dotahovat. Skóre pak však díky pěti trefám přiklonili na svou stranu a zvítězili 6:3.

NADS23

6:3

1:2, 3:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 3. Korkiakoski (Klejna, M. Beran), 22. Kangas (Jícha, D. Sklenář), 29. Marcel (Jícha), 31. M. Kadlec (Klikorka, Štohanzl), 46. M. Kadlec (Korkiakoski, M. Beran), 55. Jindra (Kangas, Marcel) – 12. Sikora (Gřeš, Rudl), 13. T. Jáchym (Špaček), 60. Rudl (Hudeček. Rozhodčí: Valenta, Micka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 929. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 13:14. Vhazování: 41:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Klikorka, Strejček, Kukla – D. Voženílek (C), Korkiakoski, M. Beran – Půhoný, Jícha, M. Kadlec – Kropáček, Štohanzl, Kangas – Jindra, Morong, D. Sklenář.

HC RT Torax Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Pastor, Dluhoš, Dundáček – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), Nejezchleb – Ollender, Toman, Ďurač.

Stadion odstartoval bitvu s Porubou bravurně. Klejna se v čase 02:42 opřel na modré do puku, jeho projektil před hostující klecí otečoval Markus Korkiakoski a střela zaplula po zemi mezi Foltánovy betony.

Když na časomíře běžela 12. minuta, dokázali Porubští srovnat. Gřeš si vyměnil v obranném pásmu kotouč s Markem Sikorou, který se proháčkoval přes všechny bránící hráče a rychlou ranou z oblasti pravého kruhu zasunul kotouč za Beranova záda.

Ze zbytku první třetiny neuplynulo ještě ani sto dvacet vteřin a Torax otočil vývoj skóre. Přestože na ledě zůstal ležet zraněný Klejna, nechali rozhodčí hru běžet, puk se ve skrumáži před domácí svatyní dostal k Tomáši Jáchymovi, jenž z těsné blízkosti nekompromisně zavěsil.

Kališníci nesložili zbraně a chvíli po úvodním buly prostředního dějství bylo vyrovnáno. Kristian Kangas si v čase 21:16 nabruslil mezi kruhy a překvapil Foltána parádním projektilem nad vyrážečku.

Vedení následně přiklonil na stranu Litoměřic Patrik Marcel. Domácí čtyřiačtyřicítka chvílí před polovinou základní hrací doby napřáhla od modré a propálila vše, co jí stálo v cestě. Na konci 31. první minuty navýšil náskok Martin Kadlec, který ujel hostující obraně a po povedeném sólu zakončil oku lahodící akci bekhendovou střelou za brankovou čáru.

A právě ostrostřelec Martin Kadlec byl i u páté trefy. Korkiakoski to zkoušel od modré, litoměřická třináctka do střely vložila hůl a puk zaplul do sítě. V 55. minutě se proháčkoval středem hřiště až k porubské svatyni David Jindra a svou skvělou jízdu přes celé hřiště vyšperkoval svou první trefou za Stadion.

Pár vteřin před koncem dokázal Torax ještě kosmeticky upravit výsledek, když se prosadil Dominik Rudl. Víc už se toho ale na ledě nestalo a domácí fanoušci mohli oslavit výhru 6:3.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „My jsme rádi, je to pro nás důležité vítězství, jelikož bojujeme o šestku a chtěli jsme se tam dostat. V první třetině jsme byli hodně rozpačití, dělali jsme hodně chyb a neměli jsme ani dobrý pohyb. V druhé i třetí periodě jsme se výrazně zlepšili a v obou jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si vyhrát.“

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011): „Byl to důležitý zápas a hrálo se o hodně. Kdybychom tu dokázali něco podat, mohlo to být i utkání o šestku, ale to se nám vzdálilo. Kluci bojovali, ale kvalita Litoměřic se hlavně ve druhé třetině projevila, kdy utekly o dva góly. Pochválil bych soupeře, ale i naše kluky.“