Stadion proti Slavii bojoval marně a nezískal ani bod. Sešívaní si v průběhu prvních dvou třetin vypracovali čtyřbrankový náskok a kališníci museli dotahovat. Žádná z mnoha šancí ale dlouho neprošla za brankovou čáru. Naději vykřesali Patrik Marcel, Filip Helt a František Klejna, kteří ve třetí třetině snížili na rozdíl jediné trefy, víc už toho ale Litoměřičtí nestihli a slávisté si tak odvezli vítězství 4:3.

NADS14

3:4

0:1, 0:3, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 48. Marcel (Voženílek, M. Kadlec), 59. Helt (Voženílek, Korkiakoski), 60. Klejna (Jícha, Voženílek) – 7. Vampola (Šmerha, M. Ondráček), 26. Bílek (Vrdlovec, Kuťák), 29. Kubík (Veber, Kuťák), 36. Kuťák (Kubík, Vlček). Rozhodčí: Pavlovič, Barek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 310. Střely na branku: 45:28. Zblokované střely: 12:15. Vhazování: 39:36. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Mlčák, Gaspar, Krutil, Baláž – M. Kadlec, Korkiakoski, Voženílek (C) – Helt, Jícha, Jánský – M. Havelka, Vitouch, Kangas – D. Sklenář, Morong, Kropáček.

HC Slavia Praha: Michajlov – Hejda, J. Novák (C), P. Hořava, Veber, Barák, Ryzák, Valík – M. Ondráček, Vampola (A), Šmerha – J. Doležal (A), Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Kuťák – Šteiner, Kubica, Jar. Brož.

Na časomíře běžela v duelu se Slavií 7. minuta, když se puku na hranici pravého kruhu zmocnil Petr Vampola a rozjel úvodní gólovou akci zápasu. Sešívaný matador mazácky objel kališnickou klec a bekhendem zamířil zcela přesně do poloodkryté klece. Na vedoucí branku mohl zareagovat Kangas, který vypálil o chvíli později z mezikruží. Michajlov ho ale vykryl.

V čase 25:53 slávisté odskočili na rozdíl dvou tref. Vrdlovcovu ránu z vnitřní strany kruhu sice dokázal Král vyrazit, na následnou dorážku Vítězslava Bílka už byl ale krátký a podruhé kapituloval.

Netrvalo to příliš dlouho a hrstka pražských fanoušků slavila potřetí. Pár desítek vteřin před polovinou základní hrací doby si Adam Kubík nabruslil na pravý kruh, odkud vyslal tvrdý projektil. Ten rozvlnil síť domácí klece a znovu rozjásal červenobílou střídačku.

Během 36. minuty si hostující Kubík povyjel na levý kruh, odkud nabil napříč kluzištěm Filipu Kuťákovi, před nímž se objevila prázdná klec. Sešívaná dvaaosmdesátka nezaváhala a poslala kotouč za brankovou čáru.

Na startu závěrečné periody se ocitl v samostatném úniku Martin Kadlec. Vystřelil však pouze do výstroje soupeřova brankáře. V čase 47:36 se kališníci konečně dočkali a po množství neúspěšných pokusů vsítili gól. Patrik Marcel si sjel mezi kruhy a po nahrávce Voženílka nechytatelnou dělovkou z první snížil na 1:4. Následně zkoušel Michajlova překvapit Jánský, ten jeho pokus ukryl v lapačce.

Necelé dvě minuty před sirénou zacílil od modré Voženílek, do trajektorie střely vložil hůl Filip Helt a dotečoval puk za Michajlovova záda. Na dostřel jediné trefy dostal Stadion v samotném závěru František Klejna, jenž od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. K vyrovnání už se však Litoměřičtí nenadechli a padli 3:4.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Prožili jsme velmi špatné utkání, prohrávali jsme 0:4 a do zápasu jsme se dostali až ve třetí třetině, kdy jsme snížili na 4:3. Vstup do utkání jsme měli výborný, hráli jsme velmi dobře a byli lepší než soupeř, ale bohužel nás během třiceti minut vyškolil z efektivity a rázem jsme prohrávali. Za stavu, kdy měla Slavie náskok tří branek, se naše hra úplně rozpadla a vypadalo to na debakl. Třetí třetina se nám povedla trochu lépe, ale kontaktní branku jsme dali velmi pozdě a Slavie tím pádem zaslouženě vyhrála.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že je to pro nás důležitý zápas. V první třetině byl začátek dobrý, ale začali jsme být pasivní, nehráli jsme, co jsme chtěli hrát a vůbec jsme neplnili taktiku, s kterou jsme šli do utkání. Perfektně jsme vyplnili druhou třetinu a myslím si, že branek jsme mohli dát ještě víc a zápas jednoznačně rozhodnout. Se třetí třetinou nemohu být absolutně spokojen, protože jsme si všechny problémy udělali sami. Odflákli jsme konec a mohlo nás to stát zápas.“